Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves gyerek a nagyszülőkné...

2-3 éves gyerek a nagyszülőknél egy hétre. Több helyen olvastam, hogy a többség helyteleníti. Miért?

Figyelt kérdés
Több olyan kérdésbe is belefutottam, ahol a kérdező elmondása szerint a nagyszülők is teljesen megbízhatóak, a gyerek is szívesen van velük. Mégis az volt az általános vélemény, hogy ennyi idős gyerekeknél nem normális, ha egy hetet a nagyszülőknél töltenek. Ha minden érintettnek megfelel, mindenki profitál belőle (a gyerek szeret ott lenni, a nagyszülők alig várják az unokázást, a szülők kicsit pihenhetnek vagy intézhetnek gyerekkel macerás dolgokat), akkor miért probléma ez?
2017. jan. 19. 10:05
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
71%
Tapasztalatom szerint a habzószájú ellenzőknek rossz a kapcsolatuk a saját vagy a párjuk családjával, vagy más okból nincs lehetőségük arra, hogy egy kicsit magánéletük is lehessen. A helytelenítésük pusztán irigységből fakad.
2017. jan. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
69%

20-as, én meg azt nem értem, miért gondolod, hogy a gyereknek jót tesz a kizárólagosság? Hogy azt hiszi, azért született hogy a család innentől csak kizárólag hozzá alkalmazkodjon, és a saját egyéniségét adja fel? A gyermeknevelés a rengetek csodálatossága mellett így is nagyon sok lemondással jár, ami évekig, sőt évtizedekig tart. Nem pár év. Akinek van kamasz gyereke, az tudja, hogy nem pár évről beszélünk.

De az élet amúgy sem ilyen, hogy van egy barátod és ő majd csak veled barátkozik, van egy óvónőd akinek te vagy a legfontosabb, van egy munkahelyed ahol hozzád alkalmazkodnak... Fontos, hogy a gyerek a szülőktől rengeteg, nagyon-nagyon sok, végtelen feltétel nélküli szeretet-csomagot kapjon. De nem a szülőt kell megkapja teljesen. Nem a szülő idejét, erejét korlátlanul.

Ha az anyának a gyereken kívül nincs élete, az nem a gyerekről szól. Nem arról szól, hogy én milyen áldozatkész anya vagyok. Hanem arról, hogy identitásommá vált a gyereknevelés, én ANYA vagyok, semmi más és nem is érdekel más, és a gyerekemet nem engedem máshoz, máshová, mert akkor mit kezdek magammal, akkor talán már nem is létezem, mert pótolhatóvá válok a gyerek számára.

Ezek a gyerekek sajnos ezt hallják is, hogy "mi milyen sok áldozatot hoztunk érted" stb, és felnőttként a szülők lekötelezettjei lesznek, a saját életük rovására. Ha azt akarja valaki, hogy a gyereke felnőttként képes legyen nélküle létezni, akkor már most olyan kis lépéssel el kell ezt kezdeni, hogy néha másra bízom, mert meg kell a gyereknek tapasztalnia, hogy a világ anya nélkül nem egy rettenetes, veszélyes, megbízhatatlan hely. Mert nem az. A legnagyobb önzőség ezt elültetni a gyerekben!

2017. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
81%

A gyermekem pár hónapos korától fokozatosan lett arra szoktatva, hogy a nagyszülőkkel is ellegyen.

Eleinte természetesen csak pár órát, a saját otthonunkban vigyáztak rá, később apránként egyre növeltük az időt és már a nagyszülők otthonában is volt. Egy éves volt, mikor először ott aludt egy éjszakát.

Már 10 éves, és bár heteket nem tölt el a nagyszülőknél, de napokat igen, illetve jár velük évente többször nyaralni, wellnessezni (4-5 napokra).

Hogy milyen indokkal kellene "lepasszolni" a gyereket napokra?

Például a szülők dolgoznak és nincs annyi éves szabadságuk, hogy a teljes nyári szünetet meg tudják oldani az oviban. Persze, lehet beadni a gyereket napközibe is, de azért talán neki is jobb a nagyszülőkkel, ha szeret ott lenni. (Azért a legtöbb anyuka a gyerek három éves korában már visszamegy dolgozni...)

Vagy (konkrét eset, nálunk is előfordult) lakásfelújítás van, és nem akarom, hogy a gyerekemnek a festékszagban, mesterembereket kerülgetve kelljen élni. Volt, hogy egy hétig konkrétan nem volt szobája - vagyis volt, csak teljesen szétkapva, bútorok nélkül, fal lekaparva, stb.

Vagy beteg a gyerek, nem súlyos, de nem mehet közösségbe egy ideig. A szülő meg az éves szabadságát inkább a közös nyaralásra tartogatja. A gyógyszereket a nagyszülők és be tudják adni...


Szóval millió oka lehet, és a közel élő nagyszülő áldás. Arról nem beszélve, hogy - lehet megkövezni - én néha igeni igénylem, hogy minden különösebb ok nélkül "lepasszoljam" a gyerekem, csak azért, hogy egy kicsit magamra, a páromra koncentráljak. Sok éves tapasztalat, hogy amikor egy-két nap után visszakapom, akkor utána sokkal türelmesebb, kiegyensúlyozottabb vagyok a gyerekemmel szemben is.

Én kb. 2 éves koromtól szinte minden nyarat (a nagy részét) a nagymamámnál töltöttem és imádtam. Egyke vagyok, de olyankor együtt játszhattam az unokatestvéreimmel, akik olyanok, mint a testvéreim. Imádtam ott lenni, még felnőttként is életem legszebb időszakának tartom azokat az időszakokat, amiket a nagymamámnál töltöttem.

2017. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon félreértettél kedves 22-es. Egyáltalán nem csak a gyermekemért élek és élünk. De akkor se gondolom, hogy rá kellene erőszakolni dolgokat, mert én azt akarom. Tehát szerinted az a normális, ha a kicsi nem akar ott lenni, de ha ordít, sír és szenved, akkor is ez van? Írtam is, ha szeretne ott maradni, akkor ok, de ha nem akkor miért kell erőszakoskodni? Engem mindig együtt kirándultunk a szüleimmel, így szerettem meg az utazást. Aztán kamaszként már ciki volt a szülőkkel menni, elkezdtem önállósodni. Ja és mi együtt laktunk a nagyszüleimmel, tehát én nem voltam sose lepasszolva hetekre, mégis önálló felnőtt ember lettem, aki bármit elintéz egyedül is. Nincs semmi összefüggés. Én is úgy gondolom, hogy nem kell összeragadni a gyermekkel, nyugodtan vigyázhatnak rá a nagyszülők, aludhat náluk, de ne erőszakkal.
2017. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
57%
Ez olyan dolog mint h szemét vagy ha a kiságyba alszik a babád, meg aki nem szoptat ássa el magát stb... eltérő véleményre megy a fikázás. Személy szerint én sem engedném máshol aludni ennyi idősen. Nekem korai lenne. De! Azzal sincs semmi gond ha más meg engedi! Szülő válogatja.
2017. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
73%
Ja és nekem nem áldozat amit a gyerekért teszek, nem kín, szeretem őt. Pont, hogy elítélem ezt a felfogást. Szóval nagyon félreértettél. Ezt még a 22nek.
2017. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
50%

És a nagy ellenkezőknek eszébe se jut,hogy mondjuk se a gyereknek,se a nagyszülőnek nem teher,sőt öröm,hogy együtt legyenek? Nekem 3 hónapos múlt a kisebb és volt mamánál már egész napot. Mert pl a naggyal elmentünk játszóházba és moziba. Ooo hogy ő is miért nem érti meg hogy a kicsi miatt inkább ássa el magát,mert ő többet nem számít,csak a kicsi... És mi is voltunk már moziba pl,délelőtt meg vásárolni,mama tette le a babát aludni,mi meg 8-kor ott is voltunk már,mikor aludt a baba már.

Sőt párom sulija miatt járunk pestre is,nemrég mondta a mama,a gyerekek maradjanak abba a három napba,ne utaztassuk őket. Igaz,akkor már 5hos lesz a pici.

De a nagyot viszik nyaralni egy hétre külföldre is,plusz náluk is maraf még biztos. És soha nem sir miattunk,minden nap beszélünk vele.

Nekünk nem gond,gyerekeknek se,nagyszülőknek se. Viszont pl én szüleim most nyáron vállalják majd csak elsőnek a nagyot (4éves most). Ha nem vállalná egyikse,nem lennének eröszakkal ott hagyva.

2017. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
40%
Én szimplán nem bírnám ki a gyermekem nélkül 1 hètig!!! Nekem van olyan ismerősöm aki 10 hónapos babát bízott a nagyszülőkre, hogy elmehessen nyaralni. Tápszer + cumi + sírni hagyni és levan a gond. Borzasztó!!
2017. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
46%

"Én szimplán nem bírnám ki a gyermekem nélkül 1 hètig"


És ha nem kapsz 3 hét szabadságot? AKkor felmondasz a munkahelyen?


Az én fiam 3 évesen MINDENKITŐL félt, rettegett, akit nem ismert. SZóval a férjem, én és anyósom tudtunk rá vigyázni. Úgyhogy a bölcsi /ovi nyári leállását azért nem oylan könnyű megoldani ám!

2017. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
55%

"Én szimplán nem bírnám ki a gyermekem nélkül 1 hètig"


Bizony, ezt szokni kell... apránként, fokozatosan. Mert ahogy nőnek a gyerekek, egyre kevésbé igényelnek minket és ezt tudomásul kell venni. Bár az én lányom elég sokat volt eddig is nagyszülőknél, de amikor először elment egy hétre táborozni, az szörnyű érzés volt... soha nem voltunk még távol ilyen hosszú ideig és nekem nehezebb volt az elválás, mint neki. Őszintén szólva egyáltalán nem hiányoztam neki, bármennyire nehéz is ezzel szembesülni. És ahogy egyre nagyobb lesz, egyre inkább tudom kell elengedni. Most 10 éves, nyakunkon a kamaszkor. Ha nem szoktattam volna magam is kicsi korától a távolléthez, akkor bizonyára még nehezebb lett volna elengedni egy hétre, és később hosszabb időre... mert az idő rohan, és pillanatok alatt eljön az is, hogy mondjuk külföldre akar egyetemre menni...

2017. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!