Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Masfel-ket eves gyereketekkel...

Masfel-ket eves gyereketekkel hogy telnek a napok a vele valo foglalkozas telinteteben?

Figyelt kérdés

Mennyit foglalkoztok vele? Direkt kulon is leultok neha jatszani vele, vagy csak ugy eldegeltek egymassal/egymas mellett? Ha leultok mennyit, mit jatszotok? Mire van szuksege egy ekkora gyereknek?

Az en gyerekem elvan, nem igenyel foglalkozast, de nem is jatszik egyedul, csak ugy maszkal, nezelodik, tesz-vesz (mindig a kozelemben, nem tagitana mellolem a vilagert sem).

Az kielegito egy gyereknek ha reagalok a szavaira, ha hiv jatszani (nem szokott, en szoktam) akkor megyek. Konyvet szoktunk olvasni. Esti rutin csak rola szol, etkezesek jol telnek, aktivan "taarsalgunk". Ez eleg?

Folytonos buntudatom van hogy tobbet kene vele foglalkoznom, de nem tudom mit kene, valamint az is bennem van hogy inkabb az onallosagra szoktatnam.

Ha nem nyuglodik akkor nem lehet baja igaz, akkor igy jo neki?

Neha eloveszek konyvet es olvasgatok mellette, hogy ne a telefonomat nyomkodjam, jobb peldaval jarjak elo. Csak azert irom ezt hogy lassatok mennyire nem foglalkozom vele sokszor. Ez gaz?


2017. jan. 31. 16:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Még egy, rájöttem hogy ez a kérdésem igazából:

szerintetek teljesen rendben van, elfogadható hogy leüljek olvasni a gyerekem mellett (a fent említett körülményekben) napi kétszer fél órára?

2017. jan. 31. 21:25
 12/21 anonim ***** válasza:

igen. teljesen elfogadható :) én is fordítok magamra ennyi időt naponta...


1.5-2 évesen kezdte az enyém a puzzlezest, a nyomdát, gyurmát....mondjuk ezek társas tevékenységek, ezeket egyedul nyilvan nem fogja jatszani. 2 eves korara kapta a babahazat. az azota is slager nalonta jatszik vele mint irtam. imadja a konyveket a meseket, akar egyedul lapozgatni. diavetiteni is szoktunk. egyébként megis mit csinal a gyereked egesz nap? mit ramol? :)

2017. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hat ez egy nagyon jo kerdes:).. nem tudnam megmondani. Jarkal, felszed jatekokat, azokkal elvan egy-egy percig. Nem tudom komolyan, az a vicc hogy lehet hogy allati szigoru vagyok magamhoz es igazabol folyton egyutt csinalunk valamit csak az nekem nem tunik aktivnak se jateknak egyaltalan. Bameszkodik... fogalmam sincs eskuszom, nagyon nyugis gyerek altalaban. Majd megprobalom realisan megfigyelni holnap.
2017. jan. 31. 22:58
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlo nyugis. 19 honapos. Mikor itthon vagyunk ezeket csinaljuk. Reggel eszunk, aztan en felrakom a kajat, o addig jatszik mellettem , vagy a fuszereket pakolgatja, vagy a krumplit. De en is megmutatom, hogy jatszon. Tegnap pl a mosogatogepbol kivettem az evoeszkoz tartot, adtam neki vagy 20 muanyag kanalat , kest, villat, ( az o muanyagait ) , mutattam, hogy pakolgassa bele a rekeszekbe. Vagy 40 percig elvolt vele.

Aztan kesz a kaja felrakas, akkor epitokockazunk pl kicsit. De ot sem koti le hosszan. Vagy hozza a felhuzhatos autot, na azt vagy 20 percen at felhuzom, es guritom o meg szalad erte.

Aztan ha mast kitalal akkor elinditok a youtubon egy filmet magamnak, es tudom nezni akar 20-30 percig is, mert elvan.

Aztan ruha pakolas, na akkor adogatja, neha kiszedi a fiokbol az osszes zoknit. Folytatom a filmemet kozben.

Megunja, akkor ma pl fogtam kb 10 kisautot beraktam egy kosarba, aztan egyesevel kivettem es kicsit autoztattam. Na ez tetszett neki, ugyhogy kerte , hogy vegyem ki oket, o autozott aztan visszaadta. Igy tovabb, kb 20 perc. Megunta, akkor elment pakolgatni a furdoszobaba a fiokot, a fiokbol mindent be a szennyeskosarba. Ez is lekoti, es ezt o talalta ki. Na ekkor folytatom a filmet, amit kb a nap vegere igy be is fejezek :)

Konyvet olvasgatni o is szeret, formabedobot utalja.

Seta az egyertelmu rola szol es a furdes is.

Es igen, netezek kozben, olyankor mikor irtam , hogy nezem a filmet. Szoval igy szimultan a kettot.

De o jol elvan pl az etetoszekben is 15-20 percet mig pl osszedobok egy gyors sutit. Ul es nez.

2017. jan. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok.

En pl hagyok neki olyat, hogy ma a komenymagot egyesevel kiszedegette a tarolobol. Nem gondolom ezt bajnak, meg is kostolta, nezegette, forgatta az ujjaval. Szerintem ez is kell, hogy felfedezzen dolgokat. Ugyis csak egyszer erdekes, ha megunja akkor elveszem es ekrakom, nem sir utana es nem keri ujra.

Ugyanigy a lisztes bodont is, mar ures volt csak nagyon keves volt az aljan. Hagytam had turkalja, vizsgalgassa a kezevel. Egyszer erdekes, tobbet nem.

2017. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

az abaj hogy ha csak mászkál meg rámol, azzal bajban leszel majd 2-3 éves kora kozt(utana oviba megy es ott megtanul jatszani). 2 évesen az unalomból mászkálás átmegy unalomból nyüszögésbe, rámolás meg veszélyessé válik, mivel 2-3 év között rájönnek hogy nyílik a kilincs, a kupak, és hogy sámlira székre felállva bármit elérhet. Na ebben a korban lesz nagy jelwntősége annak, hogy el tud e egyedül mélyülni a játékaiban. Ne aggódj, az idő előrehaladtával ők is fejlődnek ebben, de úgy látom abból amit leírsz higy azért játszol is vele.

Saját magamon tapasztalva úgy lehet nálatok is, hogy teszel veszel, elmegy a nap, néha odaülsz de igából nem vagytok tartalmasan együtt és ő ezz valahl érzi, azért járkál leföl. Hogy mem mélyül ela dolgokban s rámol, az annak a hozadéka lehet hogy tul sok jatek volt elől kiskorában. ezért mondják hogy mindig csak 2-3 játék legyen elől, tobbi a szekrénybe, s váltogassuk. a baratnom babajanar gyerekkoromban megfigywltem hogy egyik jatekrol a masikra repul, mert rengetegjatek volt elol es semmiel se toltott 1 percnel tobb idot. mi ket unokatesotol orokoltunk, igazi jatek arzenalunk volt es megsem csinalja ezt a gyerekem, mert megszokta hogy csak 3-4 jatek van elol...de nem mondom h ez szuloi hiba, biztoa gyerekfuggo is ki mennyire van el egy jatekkal, mennyire tud elmelyulni, de szerintem azert ez tanithato valamilyen szinten.

az meg, hogy mennyit legyel vele szerintem remekul kordinalhato ha ugy toltod a napot ahogy fentebb leirtam: egy jatek vele, egy kportorolgetes a nagyszobaba, egy jatek vele, portorles a kisszobaba, egy jatek vele, palacsinta teszta kiskeverese, egy jatek vele, teregetes ...es ugy tovabb;) igy kb az idotok feleben vele leszel es nem lesz buntudat;)

2017. febr. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szia..Előre leszögezném hogy nem pálcát törni szeretnék csak elmondani az én oldalam ami miatt gáznak éreztem a telefonozást..Nekem is van egy másfél éves Lánykám, aki nagyon szépen eljátszik egyedül, én rá is kaptam a telefonozásra..Állandóan csak facebookoztam, meg csacsogtam, néha játszottam vele, olvastam neki, de alig vártam hogy lefoglalja magát és telefonozhassak..Szerintem ez már konkrét függőség..Aztán megszületett a legjobb barátnőm kisfia, és folyamatosan kérdezgette a barátnőm hogy én ezt hogy csináltam, azt hogy csináltam..Hogy a kislányom szeretett e fürdeni ennyi idősen, hogy miket játszottam vele..Aztán rájöttem hogy basszus semmit nem tudok a gyerekemről mert csak úgy vagyunk..Ő elvan, én meg telefonozok..Hogy nem is éltem át az egész újszülöttkort ahogy azt kellett volna a bunkó telefonozás miatt..Azóta töröltem magam a facebookoról, és a gépet is csak akkor veszem elő ha alszik..Megcsinálom a házimunkát, abba általába "segít"aztán vmivel mindig elvagyunk..Ha egyedül játszik akkor bekapcsolok egy filmet, de közben végig figyelek rá ha olyat játszik amibe bele tudok kapcsolódni azt megteszem..Rengeteget járunk sétálni, még hidegbe is, csinálok programokat hasonló korú gyerkőcök anyukájával ami mind a kettőnknek jót tesz..Szóval tegyétek le a telefont, és éljétek meg ezt a csodálatos időszakot mert nagyon, nagyon hamar elszáll..
2017. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17: szerintem azért van kozeput mint a profilod torlese...tudni kell koordinalni a dolgokat pl olyan modszerrel mint amit en leirtam mert ha nem most nem is, de ahogy te is irod kesobb halas leszek erte hogy nem csak ugy nott mellettem mint a gaz...de azert ha szeretnek valakivel csacsogni a facen akkor nem fogok buntudatot erezni azer tmert beszelgetek. mondjuk nalam ram is szol a lanyom (2,5) hogy ne nyomkodjam a telefont ha epo jatszani akar velem. a fuggoseget ez segit kezelni. de van hogy i

kimondottan egyedul jatszana, akar egy egesz napot is. na ilynekor jon jol az altalam leirt utemezes. 16

2017. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem amikor a lányom másfél éves volt, állandóan a derekamon volt. Le se tudtam tenni, mert ordított. Ha főztem akkor is. Nagyon sok mindent csak érte csináltam. Most 2,5 éves. Ha főzök, akkor ő is főz velem egy kisszék elé áll, adok neki alapanyagokat, fakanalat, edényt, nagyon leköti, aztán engem is az eltakarítás :)

Sétálni mi is sokat szoktunk. Amikor 2 éves volt, akkor rövid meséket olvastam neki, ami igazán a lapozás miatt érdekelte. Ha valami dolgom volt, amit muszáj volt megtennem, akkor általában énekeltem neki gyerekdalokat vagy mondókákat mondtam neki. Na ezt rendkívül szerette, én meg direkt ilyenkor csináltam, hogy akkor is legyen valami érdekes a számára, később velem énekelt.

Egyébként ezek kb ma is igazak! Én mondjuk soha nem ülök le telefonozni vagy olvasni, szóval számomra elképzelhetetlen. Bár nem is hagyna :) Az én lányom nem jönne-menne, hanem mászna rám. Nem hiszem, hogy ettől nem törődsz a gyerekkel, csak nekem ez nem menne!

2017. febr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Elozo, azert a 2.5 eves es az 1.5 eves kozt van kulonbseg, rengeteg.
2017. febr. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!