Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rászólnátok anyósotokra ha...

Rászólnátok anyósotokra ha állandóan a kistesóval "ijesztgetné" a nagyot?

Figyelt kérdés
2 és fél éves a nagy, most várom a kistesót. Bármi olyat csinál ami miatt rá kell szólni anyósom ilyenekkel jön, hogy mit fog ehhez szólni a kistesó, ki fog nevetni a kistesó, stb. Nem szeretném ha már előre megutáltatná vele. Azon vagyunk, hogy megfelelően készítsük fel a testvér érkezésére. De nem tudom, hogy ezzel árt-e vagy túlreagálom?
2017. jan. 31. 18:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Hú, mindenképp rászólnék, ez nagyon gáz, amiket mond! Még az örömmel várt kistesó születése is nagy törés egy ekkora gyereknek, ráadásul pont "nehéz" korszakában van. Nálunk is kb ilyenkor érkezett a kistesó, nagyon felkészítettük, örömmel várta a nagy, de ez a változás, a dackorszak, meg egy szeretett nagypapa halála úgy megzakkantotta a 2,5 évesem, hogy már majdnem pszichológushoz vittem. Nagyon-nagyon érzékenyek ilyenkor és egy-egy rosszul sikerült bemondása az anyósnak rengeteg kárt okozhat. Nem értem minek kell szorongásokat kelteni.

Egyébként biztos valami régi szokás, mert anyósom is olyanokat mond, hogy hajam szála égnek áll. (Ha nem eszed meg nem nősz meg. Kinevetnek majd az oviban, ha cumizol. stb.) És amúgy szerintem is érdemes a gyerek előtt mondani, hogy a gyerek is hallja, hogy ez bizony butaság.

2017. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%
# 8: Túlbecsülöd egy 2,5 éves gyermek értelmi képességeit.... nem, nem veszi viccnek. Elárulom, egy 2,5 éves gyermeknek még csupán egészen halvány fogalmai vannak arról is, hogy ő egyáltalán külön személyiség és nem azonos az anyukájával. A kisgyermek nem egy miniatűr felnőtt, egy felnőtt agyával és értelmezési képességeivel, hanem teljesen sajátságos, kisgyermeki módon látja és értelmezi a körülötte lévő világot. A kisgyermek világa még roppant fekete-fehér, nem értik a finom árnyalatokat! Egy két és fél éves számára a humor maximum annyi, hogy apa elbújik a függöny mögé és nevetve kikukucskál. De hogy értelmezze a nyelvi humort, az iróniát... könyörgöm, még a nyelvet is alig ismeri, hogy a csudába lenne képes mélyebb értelmezésre?!
2017. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

Én AZONNAL javítom. Közölném a gyerekkel pl a kisteso nem fog kinevetni téged hanem veled együtt fog nevetni!


Csak mert nálunk is hasonlo beszologatások mennek és ilyen embereknél mégha üvöltve is beszélgetsz el, az sem hat.igy én OTT HELYBEN, a gyereknek azonnal megcáfolom az ilyeneket.


Nálunk már az a kérdés hogy a hátam mögött ha csinálja mit lépjek.multkor a wc n voltam mikozben hallom mit beszélnek a kisgyereknek. Hirtelen inkább azt ott lenyeltem es figyeltem a gyerek reakcioit.még kicsi igy reményem van abban hogy nem érti a mélyebb tartalmakat pl amikor hozzávágják ha ilyen rossz vagy nem szeretlek.

Remélem visszakapja..

2017. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne tedd, hanem a férjednek. Az ő szájából ez msként hat mint a tiédből. Igen én szólnék is ezért.
2017. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
79%

*a gyerekem amugy tényleg elhiszi hogy nem szeretik, amikor ezzel zsarolják.és fél, megváltozik a viselkedése.én annyit értem el eddig, hogy a jelenlétemben megválogatják a szavaikat.és soha nem hagyom veluk magukra a gyermekem.lásd ha kimegyek wc re is, egyből kihasználják. Remélem ez az 1-2 alkalom nem okoz maradando semmit mert ugye az ilyenek a még fejlődésben levő önértékelést súlytják.

Mindig kiállok a gyerekemért igy azt tanulja tőlem is hogy el is kell tudni utasítani másokat.igenis ő jo es szeretni valo akkor is ha összefesti a házat, vagy bármit csinál.mindig.

2017. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

- A bácsi elvisz, ha nem jössz vissza hozzám!

Mondta egy anyuka, amikor közeledett hozzám a kisfia.

- Nem, a bácsi nem visz el!!! Anyuka meg ne ijesztgesse velem a gyereket!


Szóval mindenki legyen annyira gerinces, hogy saját maga mondja el, mi a problémája a gyerekkel. A nagyi a maga nevében nyilatkozzon, hogy "nem tartom helyesnek, amit csinálsz!" És ne tolja a kistesóra, amit saját maga nem mer felvállalni. Akkor inkább meg se szólaljon. Vagy a saját nevében szólaljon meg, vagy ne mondjon semmit!

2017. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!