Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hathat-e a gyerek viselkedésér...

Hathat-e a gyerek viselkedésére az, hogy az apja elhanyagolja?

Figyelt kérdés
7 éves a fiunk és az apja soha nem játszik vele. Mindig van indok,miért nem,fáradt,nincs kedve...De nekem elmondta,ő nem tud és nem is akar a gyerek szintjére lemenni és brümmögni a kisautóval. Tegnap elmondta a fiam, érzi, hogy az apja nem szereti és szerinte ő már semmit nem számít az apjának. Mert normális családban az apuka játszik a gyerekkel. Most lesz a farsang. Azt mondta az apja, hogy eljön,megnézi a felvonulását,de nehogy azt gondoljuk, hogy majd ő ott áll egész délután. Tegnap is kértük,maradjon velünk játszani,de akkor is azt mondta, hogy minek. És már 1000x megmagyaráztam neki,hogy ezzel a gyereknek árt,de süket fülekre talál.
2017. febr. 9. 06:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nagyon szomorú, sajnálom a kisfiadat. Szerintem itt nem is csak a közös játékon van a hangsúly, az lenne a fontos, hogy a férjed valahogy éreztesse a szeretetet és a törődést. A leírásod alapján feltételezem, ez nem történik meg...Sajnos igen, igy sérülni fog a gyermek. Próbálj elbeszélgetni a ferjeddel, hátha van valami frusztrácioja az apasággal kapcsolatban, saját gyerekkori sérelmek ilyesmi. Lehet, hogy szakembert sem ártana bevonni.
2017. febr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Rossz volt az apjával a kapcsolata. Sokszor elmondtam, ő nem az apja. Eleinte mondogatta, hogy majd ekkor meg akkor játszok vele. Most már ott tartunk,hogy egyáltalán nem játszik vele. Soha nem mondja, hogy szereti. Könyörög neki a fiam,hogy játszon vele az új társassal. De nem.
2017. febr. 9. 06:36
 3/17 anonim ***** válasza:
Nincs valami olyasmi, amit a férjed csinál és bevonhatná a kisfiút? Fűnyírás, bevásárlás, akár számítógépes játék? Nem kell, hogy játék legyen, a közös élmény lenne a fontos. Ha a gyerek szintjére nem akar lemenni, taníthatná akkor egy kicsit a nagyok dolgaira.
2017. febr. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem igazán. Mikor a férjem itthon van, a tv előtt fekszik. És idegesíti, hogy nem halad a dolgával, ha ott téblábol a gyerek. Inkább elzavarja.
2017. febr. 9. 07:07
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hathat,hanem biztosan hat. Ez az ember nyiltan beismerte neked,hogy nem szereti a gyereketeket. Én személy szerint egy percet se tudnék ilyen emberrel lenni. Így milyen kép alakul ki a gyerekben egy jó társról,apáról? Rossz kép.

Szerintem semmit nem tudsz tenni már. Amennyire tudod,tedd boldoggá a fiadat,a férjedet én nem mondhatom,hogy hagyd el,a fiadat se nevelheted ellene,de erre nincs megoldás.

2017. febr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egész személyiségfejlődésére kihat. Konkrétan tönkreteszi a gyereket.
2017. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kiabrandito egy ferfi. Szegeny kisgyerek

...

A ferjem rengeteget legozik a fiunkkal.


Beszelgess el vele!

2017. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Beszélgettem rengeteget, ő ragaszkodik az álláspontjához. Hiábamondom, hogy spkszor én is fáradt vagyok,de ez kikapcsol. Meg sem hallja, és nem óhajt róla beszélni. Pedig a kisfiam annnyira szeretne vele lenni. Aztis elmondtam már neki, most kell megalapozni rengeteg beszélgetéssel azt, ha kamasz lesz, menjen hozzá a problémáival. Mert most még csipri csupri dolgokkal jön, de ez neki a legnagyobb dolog a kis életében. Ha meg nagy lesz, komoly problémákkal sem fog hozzá fordulni. Pedig van olyan dolog, amit nem az anyjával akarna megbeszélni.
2017. febr. 9. 10:04
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem szoktam ilyet írni, mert ennyiből bőven nem látunk bele más életébe, most mégis megteszem: én simán elválnék. Egy félrelépést százszor jobban meg tudnék bocsátani a férjemnek mint azt hogy tudatosan elhanyagolja a gyerekünket.
2017. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A szivem is összeszorul ettől. Gyakorlatilag felvállalja, hogy tesz a saját gyerekére. Én nagyon elgondolkodnek, hogy akarok-e ilyen férfival együtt élni.
2017. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!