Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén, ki mennyi idő után...

Őszintén, ki mennyi idő után sokalt be kisbaba/kisgyermek mellett?

Figyelt kérdés
Elsősorban arra gondolok, h baba mellett, ki hány hónap, év után érezte úgy, h hiányzik a felnőtt társaság az ingerek?És nem bírja azt, hogy szinte egész nap "csak" egy gyermek a társasága?

2017. márc. 11. 09:34
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
51%
2 éves volt a kislányom, amikor úgy éreztem, hogy megőrülök ha nem változik valami. Mi nem éppen központi részén lakunk, a játszó is 10 perc autóútra van😔. Csanába járt heti 2 fel délelőttöt ovi kezdésig. 3 év 2 hónaposan kezdte az ovit, akkor mentem vissza dolgozni.
2017. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
65%
vagy azért nem megy vissza mert nem szorul rá anyagilag kedves utolsó?? vitatkoznék az alulképzettségről szóló meglátásodról, sőt kikérném mindazok nevében akik nem keveset dolgoztak nem kevés pénzért, hogy aztán megtehessék hogy a legértékesebb éveket a gyerekkek töltsék...2 szakmám van, mellete nyelvizsga, mégsem sietek vissza, elvégeztem egy harmadikat is szombatiba a az első gyerek születése után, nem azért mert rászorulok hanem hogy emberek közt legyek. Volt ott egy csaj, velem egyszerre szült, a gyerek 1 éves korában visszament dolgozni, BMWvel jart suliba nem hiszem hogy rászorult csak gondolom féltette a pozícióját. Én azt mondom, semmire nem cserélnén az 1-2 éves kor közötti időszakot, a legszebb időszaknak tartom, amikor a gyermek még nem dacos, de napról napra okosabb, jön a gyerekszáj stb....nem mennék vissza egyik mellől se dolgozni, a befordultság ellen van más lehetőség is: tanulni, kimozdulni stb...nem csak azért marad otthon valaki mert alulképzett hanem mert nem akarja a pénzért odaadni ezeket az időket.
2017. márc. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
20asnak, nem utolsó bocsi
2017. márc. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
21%
Ne haragudj 22-es de én sem szorultam rá anyagilag, de szellemileg igen. A tények azok tények, akárhány statisztikát megnézel, azt mutatja, hogy minél képzettebb, jobb beosztású az adott ember, annál hamarabb megy vissza dolgozni, és minél alacsonyabb, annál később. Persze vannak kivételek is, de az illető véleménye a munkájáról, kollégáiról nem erre enged következtetni.
2017. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
56%

22-essel egyetértek.Értelmes,tanult nőnek tartom magam,mégsem vágytam el pár hónap múlva a babá(i)m mellől,mert tudtam hogy ez igen rövid, átmeneti időszak..Hamar véget ér, és mindent megér,hogy velük lehessek ebben az időszakban.

Dolgoztam előtte eleget és dolgozhatok is még évtizedekig.

És nem,nem mindig választhatja meg az ember a kollégáit, ügyfeleit...

2017. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
62%
mutatnál egy ilyen statisztikát? csak a kötekedés kedvéért.
2017. márc. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
72%

Én is a 22-es mellett, és a 20-as ellen "szavazok".


Gépészmérnök végzettséggel, osztályvezetői beosztásból maradtam otthon a gyerek(ek)kel és felszabadulásként éltem meg, hogy nincs munkahely, idegestítő kollégák, beosztottak, állandó stressz és határidők.


De természetesen ez NEM azt jelentette, hogy attól kezdve csak a gyerek(ek) társaságában voltam - a gyerekes programokat is idevéve -, hanem azt csináltam szabadidőmben, amire kedvem volt és nem amit muszáj!


Rendszeresen eljártam (ez azóta is így van) sportolni - volt rá időm, ellentétben azzal, amikor dolgoztam, elkezdtem nyelveket tanulni, egy csomó egyéb dolgot elsajátítani, amit tényleg akartam.


Persze amíg egész picik voltak, addig a napom nagyobb része a gyerekekel telt el, de amikor a párom hazaért, akkor minden nap volt legalább egy óra "szabadidőm", amikor gyerekmentesen csak magammal tudtam foglalkozni, találkozhattam nekem érdekes emberekkel (barátok, ismerösök), nem voltam bezárva lelkileg sem.


Amikor meg elkezdtek óvodába, iskolába járni, attól kezdve meg végképp jobb volt munkahely nélkül. (NEM munka nélkül, mert az volt/van elég, de olyan, ami érdekes, akkor csinálom, amikor akarom és ami mellett szabad vagyok, nem pedig másoknak kell megfelelni.


A 20-as "statisztikájára" én is igen kíváncsi lennék, és igencsak meglepne, ha valami komoly dolog lenne, nem pedig valami női újságból szedett propagandahír.

2017. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
4%

Ha komolyan érdekel benneteket, akkor ez pl. a francia állam statisztikája:

[link]


Míg a vezető beosztásúak 94%-a megy korábban vissza dolgozni, addig az alacsony beosztásúak csak kb. 50%-a.


Ez pedig egy amerikai statisztika a témában:

[link]


Itt is azt mutatja az eredmény, hogy a kevésbé tanultak sokkal kisebb százalékban/később állnak újra munkába.



Biztos van magyar nyelven is magyar kutatás, amennyiben nem beszéltek angolul; én személy szerint évek óta nem tartom megbízhatónak a magyar statisztikákat és a kormánypárti kutatásokat, így nem is foglalkozom ezeknek az elolvasásával.

2017. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Érdekes volt olvasni a hozzászólásokat!

A véleményem az, h mindkét oldalban látok igazságot! Szerintem is, akinek van egy jó munkahelye, jó fizetése, poziciója, akkor az valóban minél hamarabb visszamegy, mert nem szeretné elvesziteni, bármilyen okból! (hallottam már cifra sztorikat, h elvileg vissza kell venni a kismamát, ugyanolyan munkakörbe stb., aztán valahogy mégis megkavarták a dolgokat, és gyakorlatilag nem így történt)!Magyarul, igen, félti az állását! másrészt pedig, ha már egy jó fizetésről beszélünk, akkor ahhoz képest a GYED összege szinte semmi, a GYES ről meg ne is beszéljünk! Szóval ilyen okokból megértem, h magas poziba hamar visszamennek az anyák!

Másrészt meg azt is elhiszem, h igenis lehetnek "ratyi" kollégák, srtressz, határidők, amik egy idő után felörlik az embert, és inkább visszavonul babázni!

2017. márc. 12. 21:16
 30/32 anonim ***** válasza:
51%

Aki gyereket vallal,az tudja hogy mitvallal be a gyerekkel egyutt.

Ez depresszio,vagy legalabbis egyik formaja. Aki meg nem all keszen a gyerekvallalashoz,vagy nem birja,az ne vallalja ennyi.

Nem csak babazasrol,meg ringatasrol szol. Nem egy rozsaszim felho. Ez van.

2017. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!