Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg rossz élete lenne a...

Tényleg rossz élete lenne a lányomnak? 19/N

Figyelt kérdés

2 éves a lányom. Középiskolás voltam, amikor megszületett. Sokan, hozzám közelálló személyek is megpróbáltak lebeszélni róla egy-egy gyengébb pillanatomban, mert azt mondták, hogy jobb lenne, ha majd később szülnék, lehet még egy csomó gyerekem, tanuljak, gondoljak bele milyen lenne az életünk stb. A barátom (talán vicces ez a szóhasználat, de leginkább annak tekintem mert pont olyan az életünk, mint a velünk egyidősöknek)már akkor is egyetemista volt, azt mondta támogat akárhogyan is döntök. Hát én úgy döntöttem megtartom. A szüleim szerencsére mellettem álltak az első pár sokk után.

Az első pár hónapot otthon voltam vele, mivel június elején született, könnyen megoldható volt és a tanárok is támogattak. Aztán szeptembertől kezdve vettünk fel egy bébiszittert, aki azóta is jár hozzánk. A kislányom már bölcsis mióta 2 lett. Én pedig egyetemre járok. A szüleim dolgoznak és a barátom szülei is. Amikor anya vagy apa itthon vannak, akkor mennek ő érte, vagy amikor tudok, akkor megyek én, de amúgy a bébiszitter hozza haza és addig vele van, amíg dolgunk van, vagy például akkor is vele van, ha beteg. A barátom hétvégén mindig itt van nálunk, általában elmegyünk az ő szüleihez is minden szombaton. De sokszor jön el este is hozzánk, amikor vagy együtt van velünk, vagy elmegyünk kettesben vagy éppen hármasban.

Sokan megszólnak azért, mert mi ugyanúgy eljárunk bulizni, fesztiválokra, moziba, vagy csak úgy együtt vagyunk.

De ebben most mi olyan rossz? A lányomnak mindene megvan. Nem mondom, hogy ez az ideális egy gyereknek. De szerintem a helyzethez képest igenis jó. Nem akartam magamat, az életemet feladni és 17 évesen főállású anya lenni. Tudom, hogy a szüleim nélkül ez nem menne. De szerencsémre csodálatos szülők és nem küldtek abortuszra. De az emberek miért ilyen rosszindulatúak?

A kislányom amúgy tündéri, a barátnőim rajonganak érte, már most annyira olyan, mint én! Annyira csajos, a bölcsiben el vannak ájulva tőle teljesen. De ott is hallottam az egyik anyukától, hogy megjegyzést tettek rám más anyák, hogy anyukám megy például a szülőire. Miért nem lehet megérteni, hogy az életünk így alakult? Vannak akik azt mondták a gyereknek tuti problémái lesznek és majd hordhatjuk pszichológus, mert sokat van/volt egy idegen nővel. Ez komolyan ok lenne erre a feltételezésre?



2017. márc. 27. 17:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
88%

A gyerek,akárhány évesen is vállalják lemondással jár. Ha megszületik,másnak kell lennie a fontossági sorrendnek.

Neked nem más.

Akinek gyereke van ott ül a szülőin. Elmegy a farsangra és minden sz.r ovis programra.

És ha tanulás miatt amúgy is a szülei segítségére szorul,akkor nem még jobban kihasználja őket és bulizik mint előtte.

A gyereknek rossz élete nincs,csak szülei nincsenek.

2017. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
79%
Bocsánatot fogsz tőle kérni, ha felnősz. Ha....
2017. márc. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
97%

Én 20 évesen estem teherbe, 21 voltam mikor megszületett, egyetemre jártam, sportoltam (hegyikerékpározás).

20 évesen kezdtem az egyetemet (kihagytam egy évet), akkor költöztem el otthonról,akkor kezdtem el élni az életem,utazgatni akartam, bulizni, gondtalanul,szabadon élni DE terhes lettem.

Levelezőre váltottam és 9 hónap alatt megvaltoztattam úgy az életemet, hogy akár egyedül is elboldoguljak a babával ha úgy alakulna. Akármilyen szép és jó dolog ez, az anyaság, szülőség lemondással jár. Kicsit nőj fel, hogy a lányod ne a nqgytesót lássa benned, aki néha jön és akkor de jó, hanem az anyát!!

2017. márc. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
94%
utolsó jól leírta, hogy mi lenne ennek a számomra "elfogadható" vagy becsülendő formája. A ti eseted kérdező nem az.
2017. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
71%

De erzelmileg meg nem vagy keszen az anysagra, hogyha mindenfele lelkiismeret nelkul a babysitterre bizod a beteg gyereket, sot elmesz bulizni, fesztivalozni es moziba.

En is koran szultem, 20 evesen, es egyetemistakent csuszott be a baba. Megtartottam, mert az apuka is akarta (o 22 volt).

Most 14 honapos a kislanyunk, az egyetemet megprobaltam egeszen januarig csinalni. Januarban 3 vizsgam volt, egyikre nem tudtam elmenni, 1 sikerult 1 meg bukas lett. Erzem, hogy nem tudom csinalni a sulit, levelezon sem, mert nem egy babysitternek szultem a gyereket, es nem is a szuleimnek. Anyaval lakunk meg, az igaz, viszont MINDENT felezunk, nem csak a szamlakat, de a kajat is, tusfurdot, wc papirt stb. Most lett annyi penzunk, hogy ki tudjuk fizetni egy lakasnak az onerojet, es nemsoka elkoltozunk. De tudod hogy lett meg ra a penz? A parom dolgozik heti 45 orat, anyumeknak koszonhetoen kevesebbet fizetunk itt, mint egy alberletben (4 szoba + nappalis a haz, nem vagyunk egymas hegyen hatan, mindenkinek van kulon szobaja), nincs babysitter, csakis egyedul en, nem jarok el bulizni es nem pazaroljuk a penzt.

Megtehetnenk anyagilag, hogy olyan eletet eljunk, mint te, de akkor most nem koltozhetnenk sajat lakasba es nem allhatnank teljesen a sajat labunkra.

Es hiaba tehetnenk meg anyagilag, EGYIKUNK sem akarja megcsinalni! Amiota megszuletett a kislanyunk en 2x voltam bulizni (parom vigyazott ra addig), vegig a babara gondoltam szinte, alig tudtam kikapcsolodni. 3x voltam moziban, fesztivalon nem voltam egyaltalan. A moziban is 3bol 2 esetben vegig a kislanyunkra gondoltam, alig tudtam elvezni a filmet.

Persze nem vagyok ilyen begyoposodott, havi 2-3x elmegyek kavezni a baratnoimmel a baba nelkul, es akkor kikapcsolodom, de a baba elso 8-9 honapjaban nem tudtam elmenni ugy otthonrol, hogy ne gondoljak ra az ido haromnegyed reszeben.

A legeslegjobb buli es kikapcsolodas a parkban tortenik, vagy a jatszoteren, vagy a jatszohazban szamunkra! Nem mashol. Ugyhogy nem ertem, hogy te hogyan tudsz elmenni gyakran bulizni es mozizni, nem ertem, hogy hogyan tudsz nyugodtan egyetemre jarni, nem ertem hogy tudod kihagyni a szuloiket, egyszeruen erre az a magyarazat, hogy nem vagy ertelmileg felkeszulve az anyasagra.

Es ez nagyon nagy gond, es nem azert, mert a kislanyodnak rossz elete van (nincs), hanem mert 2-3 ev mulva rajossz, hogy ott lesz egy 4-5 eves kislany, aki a tied, de te mar nem kapod vissza soha azt az idot, amikor o kisbaba volt.

2017. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
85%

Itt a gyakorin, fiatal lányok egész hada veri a mellét, hogy márpedig ő megtartja a babukáját, mert nem öli meg, és különben is.....

Aztán addig tart a nagy felelőssegvállalás, amíg rá nem jönnek, hogy biza a gyerek sok lemondással jár .

Akkor persze már jöhet mama, babysitter, barátnő, ángyomnénikéje, mert hát szegény fiatal lány még nem állt készen az anyaságra és még szórakoznia kell.

Az anyukád helyében odaadnám a gyerekedet a kezedbe, aztán játszd a felnőttest, mint a szexnél, és a gyerek megtartásánál is.

Bakker nálatok nem a nagyi vigyáz az unokára, amíg anyuka nem ér rá, hanem fordítva, néha te vigyázol a saját gyerekedre.

Nincs rossz élete a gyereknek, bár csak névleg vagy te anyuka.

2017. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
80%

Itt nem avval van a baj, hogy elmentek valahova a pároddal kettesben. Más is elmegy időnként. Hanem avval, hogy alapból keveset vagy nagyon a lányoddal. Miért nem váltasz levelezőre, hogy ne másoknak kelljen felnevelni a gyerekedet? Olyan, mintha te a nővére lennél. Még ezt helyre tudnád hozni, de ha így folytatod, nem az anyját fogja látni benned.

Az meg, hogy tizenhét voltál igazából nem mentség. Sok lány ennyi idősen felnőtt ésszel rendelkezik. Mások később sem.

2017. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem, hogy például szülőire miért nem te mész vagy délután érte. Nem látod szinte egész héten, de te még hétvégén is bulizni akarsz mellőle menni? Nem értem miért kellett neked, mert totál nem foglalkozol vele. Pont 2 éves a fiam, el nem tudom képzelni, hogy ennyire ne akarjak vele lenni. Igen, mondjuk én akartam anya lenni, nem egy felelőtlen szex eredménye lett.
2017. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként pedig pont az első 3 év, amikor a kötődés kialakul egy gyerek és a szülei közt. Mégis hozzád hogyan kötődjön? Majd, ha nagyobb lesz, lesz majd egy semmilyen kapcsolatod vele.
2017. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
92%
Hát igazából nem te neveled a gyerekedet, ha neked így jó akkor nekem is... Dícséretes h megadtad a lányodnak az esélyt h élhessen ( sokan inkább megölik), de ez a gyerek anyát nem kapott. Gyerek vagy még, semmi felelősség nincs benned a gyereked iránt. 19 évesen nem csodálom nagyon fiatal vagy. De nem értem miért csodálkozol h megszólnak, minden okuk megvan rá. Nem neveled a lányodat, konkrétan megszülted oszt viszontlátásra. Én pl el se tudnám képzelni h beteg a gyerekem és én nem vagyok ott vele! Azt írtad így alakult az életed, èn inkább úgy mondanám így alakítottad. Te alakítottad így. Hát viseld a kritikát, az embereknek mindig lesz véleménye.
2017. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!