Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg rossz élete lenne a...

Tényleg rossz élete lenne a lányomnak? 19/N

Figyelt kérdés

2 éves a lányom. Középiskolás voltam, amikor megszületett. Sokan, hozzám közelálló személyek is megpróbáltak lebeszélni róla egy-egy gyengébb pillanatomban, mert azt mondták, hogy jobb lenne, ha majd később szülnék, lehet még egy csomó gyerekem, tanuljak, gondoljak bele milyen lenne az életünk stb. A barátom (talán vicces ez a szóhasználat, de leginkább annak tekintem mert pont olyan az életünk, mint a velünk egyidősöknek)már akkor is egyetemista volt, azt mondta támogat akárhogyan is döntök. Hát én úgy döntöttem megtartom. A szüleim szerencsére mellettem álltak az első pár sokk után.

Az első pár hónapot otthon voltam vele, mivel június elején született, könnyen megoldható volt és a tanárok is támogattak. Aztán szeptembertől kezdve vettünk fel egy bébiszittert, aki azóta is jár hozzánk. A kislányom már bölcsis mióta 2 lett. Én pedig egyetemre járok. A szüleim dolgoznak és a barátom szülei is. Amikor anya vagy apa itthon vannak, akkor mennek ő érte, vagy amikor tudok, akkor megyek én, de amúgy a bébiszitter hozza haza és addig vele van, amíg dolgunk van, vagy például akkor is vele van, ha beteg. A barátom hétvégén mindig itt van nálunk, általában elmegyünk az ő szüleihez is minden szombaton. De sokszor jön el este is hozzánk, amikor vagy együtt van velünk, vagy elmegyünk kettesben vagy éppen hármasban.

Sokan megszólnak azért, mert mi ugyanúgy eljárunk bulizni, fesztiválokra, moziba, vagy csak úgy együtt vagyunk.

De ebben most mi olyan rossz? A lányomnak mindene megvan. Nem mondom, hogy ez az ideális egy gyereknek. De szerintem a helyzethez képest igenis jó. Nem akartam magamat, az életemet feladni és 17 évesen főállású anya lenni. Tudom, hogy a szüleim nélkül ez nem menne. De szerencsémre csodálatos szülők és nem küldtek abortuszra. De az emberek miért ilyen rosszindulatúak?

A kislányom amúgy tündéri, a barátnőim rajonganak érte, már most annyira olyan, mint én! Annyira csajos, a bölcsiben el vannak ájulva tőle teljesen. De ott is hallottam az egyik anyukától, hogy megjegyzést tettek rám más anyák, hogy anyukám megy például a szülőire. Miért nem lehet megérteni, hogy az életünk így alakult? Vannak akik azt mondták a gyereknek tuti problémái lesznek és majd hordhatjuk pszichológus, mert sokat van/volt egy idegen nővel. Ez komolyan ok lenne erre a feltételezésre?



2017. márc. 27. 17:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
93%
Vakok között félszemű a király...
2017. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen hiszed, mert halvány fogalmad sincs az anyaságról.

Tényleg anyának mernéd nevezni magad, mert kipottyantottad a kislányt, és azóta boldog-boldogtalan neveli, csak te nem?

Nem azt mondjuk, hogy rossz környezetben él, hanem hogy neked kár a gyerek.

2017. márc. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
100%
TE NEM VAGY ANYA az biztos ,inkább egy felnőttkoru kamasz mint az egyik válaszolo írta,egy ANYA FOGLALKOZIK GYEREKÉVEL,oviba ha tudja hoza vagy viszi és egyátalán nem egy bébisziter,hoza haza,ha beteg nagyon vele marad ,nem bulizik mindig ,ja és nem bébisziter,nagymama megy bölcsis,majd késöbb ovis szülöire,farsang stb hanem ANYA MEGY ,vagy APA mert fontos a gyereke,láthatolag neked nem fontos saját lányod csak buli,fesztivál,mozi stb DE akkor minek kellet neked a gyerek ? ,az nem mentség hogy más gyerekének rosszabb ,NŐJ FEL VÉGRE ÉS LÉGY VÉGRE ANYA ne egy kamasz akinek kishuga van .ennek gyereknek se APJA SE ANYA NiNCS LEÍRTAKBOL kiolvasva ,van nagymama,nagypapa,és bébisziter.
2017. márc. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid valóban csodálatos szülők. Te viszont csak egy nővérke vagy.
2017. márc. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egészséges felnőtt nő, de téged komolyan nem zavar, hogy nem veled alakul majd ki szoros lelki, érzelmi kötődése?

tudod a kisgyerekeket nem érdekli a "vér", és hogy ki szülte. Ahhoz húznak aki ott van velük, aki biztonságot teremt nekik. Elég szégyen hogy téged ez nem érdekel, és elintézed azzal, hogy máshol rosszabb a helyzet. z olyan szánalmasan önigazoló.

2017. márc. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
88%

És már meg ne haragudj, de mikor szándékozol felnőni? Önálló életet élni, nevelni a gyerekedet? Ne mondja már nekem senki, hogy egyetem mellett napi szinten bébiszitternek kell hozni-vinni a gyereket bölcsibe. Reggelente miért nem bírod elvinni? Hánytól vannak óráid, hattól, vagy mi a fene, hogy nem bírod elvinni?


Egyébként engem azért húz fel nagyon, hogy mennyire beleszarsz ebbe, mert szinte kottára pontosan ugyanebben a helyzetben voltam tíz évvel ezelőtt, 19 évesen, de amellett, hogy én is egyetemre jártam, és imádtam minden percét, és nem érzem úgy, hogy kimaradtam volna bármiből is, én valóban a gyerekemet neveltem, nem a szüleimmel éltem, nem velük neveltettem a gyerekem, nem bébiszitterrel, és nem csak arra kellett, hogy villogjak vele, hogy mennyire cuki És amikor az oviban az egyik óvónő azt mondta, hogy ezt nagyon kevesen csinálnák így végig, mint én, akkor nem értettem, hogy mire gondol, hát hiszen ha már egyszer van gyerekem, mi mást tennék, mint hogy nevelem a legjobb tudásom szerint. De most már értem, hogy mire gondolt. Hát tudod, nekem pofám nem lett volna így kihasználni a szüleimet. Egy nagykorú, felnőtt nő hogy nem képes agyban is felnőni, pláne, ha már gyereke is van? Attól még lehet fiatalnak lenni, lehet szórakozni járni, de nem lehet napról napra úgy élni, mint egy tini. Mondjuk a szüleid is érdekesek, ha ezt hagyják...

2017. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
88%

Pont miattad és hasonló értékrendű nősténylények miatt hurrogják le a fiatalon szülőket. Szégyeld magad. Észt nem osztanak csak úgy..


Belepusztulnék a lelkiismeret furdalásba és a szégyenbe, h ha egy ovis, bölcsis programot kihagynék vagy más foglalkozna a gyerekemmel, mert nekem nem lenne a gyerekre időm.


A sors majd vissza adja, neked ezt a nem törődést. Csak akkor már nem tudsz mit tenni. Tudod és akkor még is fogod érdemelni.

2017. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes ez a "másnak rosszabb" hozzáállásod.


Gondolj bele ha holnaptól a szüleid nem fizetnék az egyetemet és csak vajas kenyeret kapnál, mert "vannak gyerekek akiknek az sem jut". A szülők a legjobbat szeretnék a gyereküknek. Ti nem vagytok szülők a pasiddal.

2017. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én a való életben csak jobbakat láttam :D

Tavaly, amikor a kisebbik fiam született, a szobatársam egy 17 éves lány volt. Azóta is tartjuk a kapcsolatot, tudom, mi van velük. Egy olyan aranyos fiatal anyuka, annyi szeretettel a babája felé :) De már a kórházban is ilyen volt, látszott, hogy imádja a babáját a barátjával együtt. Nagyon szépen nevelik, ők ketten, és nem a nagyszülők, nem a bébiszitter. Pedig ők is igazából két tini, akik összeházasodtak, mondta is a lány, hogy azért házasodtak ilyen gyorsan, mert ő nem bírta volna elviselni, ha a kora miatt nem lehetne ő a baba gondviselője, hiszen az ő gyerekük, épp olyan teljes értékű szülő akar lenni, mint bárki más. Mégsem lettek koravének, nem is néznek ki úgy, és nem viselkednek úgy, mintha már harmincasok lennének, kicsit kelekótyák, de mégis példásan nevelik a babájukat.

Hát ja, ugyanabból a helyzetből ki mit hoz ki...

Amúgy amikor a szakdolgozatomhoz kutattam, akkor több 18 év alatt gyereket szülő fiatallal is beszéltem, hát a legtöbb helyen nem ez ment, mint a kérdezőnél.

Persze, volt, ahol a nagyszülők nevelték a gyereket, de legalább egy tiszta helyzet volt, nem egy ilyen felemás dolog, hogy szegény gyerek azt se tudja, ki kicsodája.

2017. márc. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
91%

Sokaknak rosszabb?

Akkor mondj le a buliról és minden tini dologról,hiszen van,akinek rosszabb még annál is,hogy nem tud bulizni a gyerek mellett...

2017. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!