Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akik kisgyermekkel...

Anyukák! Akik kisgyermekkel vagytok otthon, tényleg fele-fele arányban csináljátok a párotokkal a házimunkát?

Figyelt kérdés
Nem vállaltok Ti többet? Párotok mit csinál meg, mit nem?

2017. márc. 29. 14:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%
Szia. Ikreink vannak es a parommal egyenlo aranyban vigyazunk rajuk, mivel mindketten dolgozunk, csak mas muszakban. A parom ugyanugy foz es takarit, mint en, egyaltalan nem derogal neki ezeket megcsinalni. Mosni, teregetni mindig en szoktam, de a tobbit teljesen egyenlo aranyban.
2017. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
59%

"az az én dolgom, hiszen ezért is voltam otthon..."


Én nem azért voltam otthon, hanem hogy a gyermekünket gondozzam, neveljem, tanítsam. ;)

Állambácsi sem a háztartás ellátásához járul hozzá.

2017. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó oké, de akkor gondolom azt se várod el hogy a férjed fizesse a te dolgaid.. hisz ő se azért dolgozik hogy téged tartson el nem igaz?
2017. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
31%

Az anya is ugyanúgy kap pénzt... Gyermekgondozási díjat és nem takarítói szerződéssel keresi azt a pénzt.

Szép is lenne,ha minden férfi ekkora tuskó lenne,hogy én keresem a pénzt,te csak a gyerekkel vagy és eltartalak...

Képzeld el,nálunk párom lesz gyeden,mert annyival többet kap. De a gyereket ehhez a plusz pénzhez még mindig én szültem neki és én gondozom.


Kérdésre. Hétvégén együtt főzünk,hétköznap én. Vacsorát párom készít,ő mosogat ekkor. Mosás,teregetés enyém száraz ruha vegyes. Porszívó csak ő szinte. Ágyazás reggel én,este ő.( ágyban vagyunk napközben a picivel még,mert csak forog egyenlőre).

Kert nincs.

Bevásárlás együtt,hazafelé összeszed minket,vagy mi besétálunk elé. Nagyot én viszem oviba,ő hozza.

Hálisten nem gondolja azt,hogy a gyerekekkel könnyebb 0-24 ,mint dolgozni.

Ettől független én csinálok hétköznap több mindent,de semmit nem kell kérni tőle soha. A picihez kelt és kel ő is éjjel,ahogx a nagyhoz is . (Épp betegek,szóval néha nyösszögnek) Van mostanába,hogy én fel se ébredek,biztod a kora terhességi fáradtság miatt...

2017. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%
Elején nagyon sokat segített, míg újszülött volt a baba. Többet házimunkázott talán, mint én. Később már nem volt erre szükség, néha segít, ha kell. De másfél éves kisgyerek mellett már ritkán kell szerencsére. 2 naponta főzök, takarítás is sikerül általában. Így is nagyon sokat dolgozik szegény, örülök, ha együtt vagyunk, ha marad egy kis mosatlan, megvár, csak tölthessünk együtt sok időt. :)
2017. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Nem.én sem várom el hogyha haza jön munkából még mosogasson stb...

Én porszívózok(nagyon nagyon ritkán ő)felmosok,surolok,vasalok,vásárolok(nagyon ritkán ő)postára járok ügyeket intézek,port törlok,főzök.ő szokott mosni,teregetni,mosogatni,ágyneműt áthúzni,megágyazni,szemetet levinni(a szelektív hulladékot én viszem el a szelektív "szigetre"),virágot locsol(ez felesbe megy).

2017. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%

Mar ex, de regebben o is csinalt dolgokat. Furdoszobat takaritotta, es hetvegen mindig o fozott.

En ertelemszeruen hetkoznap foztem, porszivo felmosas heti 1-2 alkalom.

Mosogatogep es szaritogep van, ugyhogy az nem munka ki - be pakolni, aki epp latja, hogy leall.

2017. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, amíg itthon vagyok én csinálok meg mindent, ha este hazaér akkor már játszon a gyerekkel vagy játszunk együtt.
2017. márc. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
15%
Ki pontot le?már nem azért de szerintem ez nem az a kérdés amire lehet rossz választ adni....köcsögök.
2017. márc. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
39%

10-es, amit mondasz akkor lenne igazságos, ha a te munkád otthon (gyerekkel foglalkozás, takarítás, főzés) ugyanúgy 8 órát tartana, mint a férjednek és amikor letelik a 8 óra, akkor te is ledöglenél a tv elé, mert egész nap dolgoztál.

Egy anya nem 8 órában dolgozik, hanem napi 24-alvás idő. Vagyis dolgozik, amikor fent van, ezzel szemben az apuka ledolgozza a 8 órát aztán nyugodtan élheti világát. Bocs, de ez roh@dtul nem egyenlő.

2017. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!