Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Irreális elvárás az, hogy a...

Irreális elvárás az, hogy a vezető beosztásban lévő férjem többet maradjon otthon a beteg gyermekeinkkel?

Figyelt kérdés

A férjem iskolaigazgató, közvetlenül a 40 fős tantestület munkáját irányítja, közvetetten pedig több száz iskolás gyerekért felel.

Két ovis és bölcsis korú gyermekünk van. Ősszel kezdték az ovit, bölcsit, a fiam korábban nem volt bölcsis, én közel 4 évet voltam otthon Velük. Augusztusban visszatértem a munkahelyemre. Nagyon komoly munkám van, nem vezető beosztásban, de a fizetésem meghaladja a férjem fizetését, bár ez sosem téma közöttünk. Viszont az én fizum nélkül összeroppannánk anyagilag (egyébként nagyon jó egzisztenciánk van).

A gyerekek folyamatosan betegek, mivel két ilyen picurkánk van, általában felváltva betegek vagy mire az egyik meggyógyul, kezdi a másik.

A betegápolás rám marad, van két nagyi, segítenek is, csak anyukám még aktív, anyósom pedig messze van. Ha hirtelen esik le vmelyik gyerkő a lábáról, a lázas napokban mindig én maradok otthon (ez nekem is fontos, olyankor brutál elesettek), aztán a nagyik vállalnak 1-1 napot. A férjem nagyon ritkán marad otthon Velük. Nekem viszont szólt a főnököm, hogy ő mindent megért (tényleg nagyon megértő), de márciusban összesen 2 napot dolgoztam, és ez durva. szerintem is az. Kért a főnököm, hogy a következő 2-3 hétben próbáljak meg nem hiányozni. A férjem azt mondta, megoldjuk. Erre föl tegnap estére lebetegedett a fiam. Ezen a héten a férjem hétfőn szabin volt családi dolog miatt, így Ő kijelentette, nem tudja vállalni a mai napot. Anyukám dolgozik, anyósom jönne, csak időbe telik, míg ideér, úgyhogy maradtam én😢

Félek, hogy betelik a munkahelyemen a pohár.

Szerintetek mennyit várhatok el a férjemtől? Abba belement, hogy heti 1 napot otthon marad a beteg gyerekkel, de mindig elmondja, hogy vezető, nem tud többet távol maradni a munkájától. Ezzel meg kellene elégednem? Egyébként megértem Őt, mégis az az érzésem, hogy szerinte nekem és a nagyiknak kellene megoldanunk, én úgysem vagyok vezető. Csak én meg nem akarok túl sokat kérni a nagyszülőktől. Így is egy szavam sem lehet Rájuk, fantasztikus nagyszülők.

Mit gondoltok?

Sajnálom, hogy hossszú lett.


2017. ápr. 7. 10:05
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
53%
Na de mit mond, amikor megemlíted, hogy elvesztheted a munkahelyed?? És igen, többet kell vállalnia, de azt nem tudom, hogy fogadtatod el vele. Addigis nem aj, ha a nagyikra támaszkodsz. Tarts ki, mindjárt vége a betegeskedésnek és jön a nyári szünet.
2017. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
42%
Én meghallgatnám a másik felet is...
2017. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Próbálok reagálni a kommentekre, és köszönöm, hogy írtatok.

9-es válaszoló! A két nagyszülőpáros közül az én szüleim inkább a gyerekkompatibilisek. Ők helyben vannak, anyukám sokat jön hozzánk, havi 1x Náluk is alszanak a gyerekek, amíg mi kikapcsolódunk együtt. Anyósomék laknak távolabb, Náluk még nem aludtak ott a gyerekek, pedig szeretnének, anyósomék is kérik Őket, de a férjemmel ebben egyetértünk: nem merjük elengedni Őket. Szerintünk kölcsönösen kikészítenék egymást. Egyszerűen nem tudnak bánni Velük. A férjem is úgy emlékszik vissza a gyerekkorára, hogy azok után inkább maradjanak itthon a gyerekek. Ha anyósom eljön hozzánk, egy beteg gyereket rá merünk bízni, kettőt már nem. Sajnos ez a helyzez. Úgyhogy ottalvás nem opció. Olyan már volt, hogy anyum maguknál altatta a gyerekeket, mert másnap Neki nem kellett bemennie dolgozni.

2017. ápr. 7. 11:34
 14/42 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló! A mi esetünkben bár a férjem kevesebbet keres néhány tízezer forinttal, mégis Ő a vezető. Vitathatatlan, hogy nagyobb felelősséggel jár a munkája. Én is állami cégnél dolgozom, lehet mondani, hogy családbarát, és nyelvi vonalon dolgozom hiány nyelveken, szval a kirúgás veszélye (ha reálisan gondolkodom) nem áll fönn. Inkább csak az elvvel van bajom, hogy mindig én essem ki a munkából, nekem kelljen magyarázkodnom, az én aktuális munkáim húzódjanak nagyon, mert iszonyú sűrűn hiányzom.

Szval a kettőnk keresete közötti különbség nem dönthet a mi esetünkben, sosem vágtuk/vágjuk egymás fejéhez, hogy ki hoz haza többet.

2017. ápr. 7. 11:39
 15/42 anonim ***** válasza:
29%

"A férjem is úgy emlékszik vissza a gyerekkorára, hogy azok után inkább maradjanak itthon a gyerekek"


Csak azt felejted el, hogy egy nagyszülő más. Nálunk is após csapnivaló apa volt. Férjem sok rosszat mesélt róla. 21 évesen lett gyereke...

Most nagypapaként egy csoda. Anyósom mindig mondogatja, hogy após most mindent bepótol, amit a fiával elmulasztott. Fiunk nagyon szereti a mamát/papát egyaránt.

Szóval ne ítélkezz, bízz bennük. Nem kell egyből éjszakára, de azért néha napközben otthagyhatnátok őket. Főleg ha mindkét oldal kéri.

2017. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

11-es! A férjem szerint én nem veszíthetem el a munkámat, a közszférában nem rúghatnak ki olyan könnyen senkit, a magánszférában gyorsabban döntenek valaki feje fölött. Egyébként valóban szerintem sem kell félnem, csak még egyszer leírom, aggaszt, hogy az én munkám van mindig a sokadik helyen. Ráadásul még szeretem is nagyon a munkámat. A főnököm is kisgyermekes szülő, apuka, mesélte, hogy náluk ugyanez a helyzet, a felesége alig tud dolgozni, folyton otthon van az ovissal és a bölcsissel. A főnököm azt mondta, megérti a férjem, hogy nem tud ennél többet vállalni, a főnököm sem marad otthon táppénzen, ő is vezető, szerinte nélküle itt megáll az élet. Pedig látom, hogy nem, neki is van helyettese, aki jól elvégzi a távollétében a munkát.

Nehéz ügy, ezért vagyok kíváncsi a véleményekre.

2017. ápr. 7. 11:45
 17/42 A kérdező kommentje:

12-es! Meghallgatnád a másik felet? Úgy érzed az írásomból, hogy nem kerek a történet?

A férjem remek apuka, amikor otthon van, rengeteget segít. De a munkáját szerinte csak Ő tudja ellátni, hiába van Neki is helyettese...ráadásul a helyettese sokszor húzza a száját, ha a férjem nincs a suliban, és neki kell megtartania egy értekezletet a férjem helyett. Szval érdekes!

A kép így még nem is teljes: a férjemnek heti kb. 2x még munkaidőn kívüli munkahelyi elfoglaltsága is van: beiskolázási tájékoztatók ősszel, versenyek levezénylése, késő délutánba nyúló osztályozó konferenciák és még sorolhatnám. Szval előfordul, hogy úgy ér haza, hogy aznap nem látta a gyerekeket, mert 8-kor Ők már alszanak.

Nos, azt hiszem, annyi is elég volt, hogy kipanaszkodtam magam, és köszönöm, hogy meghallgattatok. A megoldást még nem tudom. Persze, mondhatnám azt, hogy ha már fizetjük anyósék hitelét, legalább vállalják be a gyerekeket, ha már úgyis nyugdíjasok, de tényleg nem bírnak el egynél több gyerekkel. Ezt tapasztaltuk.

2017. ápr. 7. 11:52
 18/42 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos muszaj akkor valahogy felvaltva megoldanotok, hogy egyikotok munkahelyen se teljen be a pohar. Egyebkent sajnos ezert kell nagyon meggondolni, mielott az ember szoris egymasutanban "sorozatszul". 3-4 gyerekeket egymas utan vallaloknal ez sajnos mindig problema. Szep a nagy csalad, de itt is ervenyesul az "addig nyujtozkodj, ameddig a takarod er" elv ..
2017. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
78%

akkor nem fizetném a hitelt és kész.

abból lehetne fizetni egy rendes dadust, aki ott lenne a beteg gyerekkel és ellátja őket.

férjednek ezt mond meg, biztos majd csak pislog

2017. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
19-es! Nem tehetjük meg, hogy nem fizetjük a hitelt. A férjem 2006-ban a saját nevére vette fel a szüleinek, ha nem fizeti, majd vonja a bank a fizujából. Ráadásul anyósék háza a fedezet, ha nem fizetjük, először a férjem fizujából érvényesíti a bank a követelést, aztán viszi anyósomék házát.
2017. ápr. 7. 13:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!