Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Irreális elvárás az, hogy a...

Irreális elvárás az, hogy a vezető beosztásban lévő férjem többet maradjon otthon a beteg gyermekeinkkel?

Figyelt kérdés

A férjem iskolaigazgató, közvetlenül a 40 fős tantestület munkáját irányítja, közvetetten pedig több száz iskolás gyerekért felel.

Két ovis és bölcsis korú gyermekünk van. Ősszel kezdték az ovit, bölcsit, a fiam korábban nem volt bölcsis, én közel 4 évet voltam otthon Velük. Augusztusban visszatértem a munkahelyemre. Nagyon komoly munkám van, nem vezető beosztásban, de a fizetésem meghaladja a férjem fizetését, bár ez sosem téma közöttünk. Viszont az én fizum nélkül összeroppannánk anyagilag (egyébként nagyon jó egzisztenciánk van).

A gyerekek folyamatosan betegek, mivel két ilyen picurkánk van, általában felváltva betegek vagy mire az egyik meggyógyul, kezdi a másik.

A betegápolás rám marad, van két nagyi, segítenek is, csak anyukám még aktív, anyósom pedig messze van. Ha hirtelen esik le vmelyik gyerkő a lábáról, a lázas napokban mindig én maradok otthon (ez nekem is fontos, olyankor brutál elesettek), aztán a nagyik vállalnak 1-1 napot. A férjem nagyon ritkán marad otthon Velük. Nekem viszont szólt a főnököm, hogy ő mindent megért (tényleg nagyon megértő), de márciusban összesen 2 napot dolgoztam, és ez durva. szerintem is az. Kért a főnököm, hogy a következő 2-3 hétben próbáljak meg nem hiányozni. A férjem azt mondta, megoldjuk. Erre föl tegnap estére lebetegedett a fiam. Ezen a héten a férjem hétfőn szabin volt családi dolog miatt, így Ő kijelentette, nem tudja vállalni a mai napot. Anyukám dolgozik, anyósom jönne, csak időbe telik, míg ideér, úgyhogy maradtam én😢

Félek, hogy betelik a munkahelyemen a pohár.

Szerintetek mennyit várhatok el a férjemtől? Abba belement, hogy heti 1 napot otthon marad a beteg gyerekkel, de mindig elmondja, hogy vezető, nem tud többet távol maradni a munkájától. Ezzel meg kellene elégednem? Egyébként megértem Őt, mégis az az érzésem, hogy szerinte nekem és a nagyiknak kellene megoldanunk, én úgysem vagyok vezető. Csak én meg nem akarok túl sokat kérni a nagyszülőktől. Így is egy szavam sem lehet Rájuk, fantasztikus nagyszülők.

Mit gondoltok?

Sajnálom, hogy hossszú lett.


2017. ápr. 7. 10:05
1 2 3 4 5
 41/42 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most írtam ki egy új kérdést, mert nagypn érdekelnek a vélemények, olvassátok el, ha van kedvetek, és köszönöm az eddigi figyelmességeteket.

2017. ápr. 10. 14:02
 42/42 anonim ***** válasza:
milyen kérdést írtál ki?
2017. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!