Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most őszintén, arc és név...

Most őszintén, arc és név nélkül ki az aki CSAK azért szült egymas utan 3-4 gyereket mert nem akar visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem először látom ezt a hozzászólások között, olyan kérdéseknél is, ahol teljesen más a téma. Jelen esetben egy viszonylag nagy korkülönbséges kérdéshez sikerült elsütni. nem tudom, h egy kommentelő, vagy többen is vannak, de miért van az, h folyamatosan ezt szajkozzátok, olyan helyen is, ahol teljesen más volt az eredeti kérdés? Mert nektek ez a véleményetek, ezt láttátok, hallottátok ismerősöktől, barátnőktől?

Most én is felteszem ugyanezt, írjatátok már meg légyszi ténylegesen hányan vagytok akik CSAK ÉS KIZÁROLAG ezért szültek 3-4 gyereket? És és a nagycsaládos kedvezményekért?

egy 3 gyerekes dolgozó, nagycsaládos



2017. máj. 8. 12:59
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
nem akarok illetnek lenni a 3 db pontot azért tettem oda, h ebből aki nem érintett érezze, h nem neki szól a kérdés.
2017. máj. 8. 14:30
 22/48 anonim ***** válasza:
11%
az összes GYET-en lévő nő...
2017. máj. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a második úgy jött, hogy pont visszamentem dolgozni, és várandós lettem, így bő fél évet dolgoztam a 2 gyerek között. Én bevallom, mondtam most a férjemnek, hogy ha akarunk harmadikat úgy kellene összehozni hogy ne kelljen visszamennem, a korom miatt nem várhatunk már éveket (36), és még egyszer nem várhatom el hogy átszervezzék miauam az osztályt, aztán megint közöljem pár hónap múlva hogy bocsi, ismét megyek szülni.. :)
2017. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
61%
Nekem még csak egy gyerekem van aki fél éves, de a férjemmel közösen döntöttünk úgy hogy kis korkülönbség legyen majd a gyerekek között. Persze ez majd úgy is kiderül hogy összejön-e vagy sem. Őszintén én nem szeretném azt hogy most itthon vagyok minimum 2 évet visszamegyek dolgozni és mondjuk 1 év múlva újra szülök. Meg a másik ok hogy elég csúnyán váltunk el a főnökömtől enyhén szólva átvágott és oda biztos már nem megyek vissza dolgozni. Ha meg új munkahelyre megyek akkor egy éven belül nem illik elmenni szülni. Hiába vagyok még csak 25 éves nem leszek fiatalabb már. Tisztességesen dolgoztam a lányon előtt és a suli mellett is diákmunkáztam 18 éves korom óta így nem azért nem mennék vissza 2-3 év múlva dolgozni mert büdös a munka.
2017. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
26%
Mi mindenképpen szeretnénk második gyereket, és azért lesz remélhetőleg! kicsi a korkülönbség, hogy ne kelljen visszmennem dolgozni. Veszélyes a munkám, laborban dolgoztam emberi mintákkal, ha ügyetlen az ember bármilyen fertőzést elkaphat, és vannak amik nem gyógyíthatóak , pl hepatitis c. Új helyet nem keresek, nem hiszem, hogy rajonganak a kisgyerekes anyukákért a munkaadók. Másrészt meg az sem lenne egyszerű, hogy állapotosan rohangáljak bölcsibe/oviba a gyerekért, és a változatos bölcsibetegségeket én terhesen gyerek mellett viseljem.
2017. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
56%

4-4,5 év van a gyerekeink között, az első és a második után még a GYED lejárta előtt visszamentem dolgozni.

Nekünk jó így ez a közepes korkülönbség, ez illeszkedik legjobban hozzánk.

Hogy visszamegyek-e a harmadik 2 éves kora körül? Nem tudom még. A férjem rám bízza a döntést.


Aki meg azt hiszi, hogy a GYET, meg a támogatások miatt jó bevállalni 3 gyereket, annak leírnám, hogy mennyiből élnénk jelenleg, ha más számmal vállalnánk be a gyerekeket.


Gyerek nélkül 225ezer lenne az 1 főre jutó bevételünk. (kettőnk fizetése)

1 gyerekkel 190ezer körül (kettőnk fizetése, 1 adókedvezmény, 1 csp)

2 gyerekkel 150ezer körül lenne az 1 főre jutó (kettőnk fizetése, 2 adókedvezmény, 2 csp)

3 gyerekkel jelenleg 128ezer/fő (1 fizetés, GYED, 3 csp, 3 adókedvezmény)


Komolyan azt mondja valaki, hogy megéri? Pedig mi simán meg tudjuk igényelni a teljes adókedvezményt, mégis "csak" ennyi. Persze nem panaszkodom, mi így terveztük, nekünk így jó, sőt! Így vagyunk boldogok.


Egyéb nagycsaládos kedvezményt nem nagyon veszünk igénybe, a CSOK-ra nem volt szükségünk, volt házunk, és így is elég nagy, az utazási kedvezményt sem, mert autóval közlekedünk (vagy biciklivel, vagy gyalog), az oviban a középső ingyen eszik, a nagynak az iskolában féláron lenne, de nem azt kértük, mert ehetetlen, így rendelünk neki naponta, azt eszi (amíg az iskola és az ANTSZ engedi, hogy bevitt élelmiszert egyen az ebédlőben).


Minden elismerésem mindenkinek, aki bevállalja a nagycsaládot, ki lehet próbálni bárkinek. (itt nem azokról beszélek, akiknek sajnos nem jön össze, bármennyire szeretnék, de meglátásom szerint nem ők kiabálnak kígyót-békát a sokgyerekesekre.)

2017. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
18%

Most várom a harmadikat. A második 7 hónapos. És tudatosan nem megyek köztük vissza,mert nincs hová. És ahová mennék majd,onnan már nem akarok megint eljönni itthon ülni. Így letudom max 3év alatt a két kisebbet és nem 2x2 évet ülök.

Ezalatt lesz időm szakmát letenni,mert a nagyobb már 4,5éves , ő az előző kapcsolatba érkezett ,mikor épp szakmát tanultam,igy csak érettségim van.

Ő utána dolgoztam,szóval csedet kaptam,meg gyedet egy hónapot,de mivel anyagilag páromnak érte meg átvenni,most ő kapja azt is.

Megtehetném,hogy ne menjek vissza dolgozni,pedig nem keresünk milliókat majd három gyerekkel,de én nem akarok itthon ülni. Eleinte biztosan irodai közfoglalkoztatásra fogok menni,mert időben az jó család mellé és a kutyát se fogja érdekelni,ha tp-en kell lennem,mert beteg valamelyik. És az az 53ezer is több,mint a semmi.

A 10+10 csokra nem pályázunk,nem éri meg,új ház nincs falun se 38milla alatt. Nyilván munkahelyhez közeli,max 25km távolságú falura gondolok.

Az adókedvezmény miatt jobban megéri nekünk is a három,mint a kettő,de ehhez kell br 310-es fizu,ami páromnak megvan. És az ingyen kaja oviban kb mindenkinek az. Suliban féláron is kevesebb,mint kettőnek teljes árban. Az ingyen könyv mellé a munkafüzetek,füzetek kellenek ugyanúgy viszont. De nálunk ez se gázkell,a cég elég sok beiskolázásit ad.

De páromnak tuti biztos a helye. Nem keres sokat a végzettségéhez képest,de azt gondolom ennyi elég három gyerekre,úgy hogy persze házhitelt is fizetni fogunk melléjük majd.

2017. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%

27. Vagyok

És ha érdekel,hogy csak a gazdagok tehetik meg,akkor elmondom,nálunk hárommal az alap bevétel gyed nélkül nettó 400 lesz nyáron,télen mondjuk 450 ezekre persze cafeteria,azzal kb 430 és 480.

Most négyen élünk albérletben autó hitellel 250-böl meg simán,úgy,hogy nyaralunk,csak autóval járunk,telik mozira,programokra is.

2017. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
63%
Nekem konkrétan megmondta három ismerős anyuka, hogy ezért. Amikor megvolt a harmadik, onnantól eldöntötték, hogy szerintük ez a megoldás. Egyiküknek olyan a szakmája, ami 3 műszak, nem tudna visszamenni. A másik orvos, ő csak nem akar. A harmadik valami bankos ügyintéző, már a másodiknál mondta, hogy nem akar dolgozni, kéne még szülni párat (pontosan így mondta). Most hogy már mind a 4 elég nagy, Avononozik, vagy ilyesmi. Ők csak azok, akik elmondták, mert jóban vagyunk...:)
2017. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként a kérdésed túl összetett, mert vannak, akik azért szülnek még, hogy tovább otthon legyenek, netán örökre, és más kérdés a kedvezmény. Szerintem ez nem mindig jár együtt. Én őszintén szólva nem dolgoznék, ha nem lenne muszáj, akárhány gyerekem van, nekem ők fontosabbak, mint a munkám, pedig szeretem. De a kedvezményt nem látom akkorának, hogy hosszú távon megérje, így marad 2 gyerek, és ez csak az egyik oka. Ha több lenne, akkor azért nem dolgoznék, hogy velük lehessek. Szerintem sok embernek inkább az szúr szemet, hogy pont a nem dolgozó nagycsaládos anyukák gyerekei vannak a bölcsiben, oviban egész nyáron ügyeletben. Pedig elvileg miattuk vannak otthon. Legalábbis felénk ez a divat.
2017. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!