Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most őszintén, arc és név...

Most őszintén, arc és név nélkül ki az aki CSAK azért szült egymas utan 3-4 gyereket mert nem akar visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem először látom ezt a hozzászólások között, olyan kérdéseknél is, ahol teljesen más a téma. Jelen esetben egy viszonylag nagy korkülönbséges kérdéshez sikerült elsütni. nem tudom, h egy kommentelő, vagy többen is vannak, de miért van az, h folyamatosan ezt szajkozzátok, olyan helyen is, ahol teljesen más volt az eredeti kérdés? Mert nektek ez a véleményetek, ezt láttátok, hallottátok ismerősöktől, barátnőktől?

Most én is felteszem ugyanezt, írjatátok már meg légyszi ténylegesen hányan vagytok akik CSAK ÉS KIZÁROLAG ezért szültek 3-4 gyereket? És és a nagycsaládos kedvezményekért?

egy 3 gyerekes dolgozó, nagycsaládos



2017. máj. 8. 12:59
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
24%
30: Ők többnyire szociális alapon kapnak helyet. Magyarul, hogy legalább ott kapjanak enni rendszeresen és ne hagyjon meg a fűtetlen lakásban. Félénk így van.
2017. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Nem, nálunk határozottan jó, vagy átlagos körülmények között élők ezek a családok. A szegényeknél jogos és a gyerek érdeke is, nem arról beszélek. Ezek az anyák 4-5 gyerekkel háztartásbeliek, többnyire értelmiségiek, vagy vállalkozók a férjek, olykor ők is.
2017. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
84%

Mi felénk meg úgy van,hogy kötelező az ovi 3év felett,a társaság meg kell nekik,anyának van elég dolga otthon szerintem 3 gyerek és saját maga meg a férj után. Ugye alap esetben ez naponta mosás,teregetés,száraz ruha vasalás vagy eltevés. Főzni ,csomagolni a férjnek. Mellé normál esetben ennyi gyerekkel 4szobás házban élnek,ami 90-200 nm között is lehet. Mellé a kert,bevásárlás. Szóval én kétlem azért,hogy csak ülnének otthon az anyák,a gyerek meg egész nap oviba.

És megmondom én is,hogy én is vinném,fogom is,mert a gyerekkel minőségibb idő,ha napközbe nem azt lesi,hogy takaritok,főzök,hanem sokat tanul az oviban,suliban,majd hazajön egy kész házba,ahol a családnak már csak együtt kell lennie és nem a kiabálás,rohanás megy 8óra munka után három gyereket rángatva a boltba és 6-kor nekiállni főzni meg mosni és takarítani.

2017. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

És ki mondta, hogy csak ülnek otthon?

Képzeld, énem vakazózom, hanem dolgozom, és 2 gyereket nevelek, háztartást vezetek. Szóval, tudom mi az. Mégis furcsa azért, hogy egy anya, akinek a család a legfontosabb, hiszen állítólag azért szült ötöt, különféle intézményekben tartja a gyerekeit reggeltől estig, akkor is, amikor nem kötelező. Pl. nyáron, vagy ügyeleti napokon.

2017. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
59%

Én is el fogok menni három mellől,mert nekem sok lenne otthon magamban...

Ettől független miért van jogod neked azt mondani,hogy aki otthon van,az csak vakaródzik? Ennyi erővel 6 hét után menj vissza,hisz egy baba mellett főleg vakaródzik az emberén,mert az fekszik egész nap mint eg db kaka. Igen,nekem sokkal unalmasabb itthon lenni a 7honaposommal,mint a 4,5évessel.

Nekem nem ment sose ügyeletbe,nem is fog,de két hét után már nem lehet bírni vele,mert hiányolja a társaságot.

2017. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
59%
Annyira sajnálnálak, ha ráérnék, hogy nem érted, hogy nem azt írtam, hogy vakarózik, hanem pont az ellentétét. Újra, a kedvedért: pontosan tudom, mi a család és a házimunka, és SEM vakarózom otthon. Ha most már megvan, akkor jó, ha nincs, nekem akkor is mindegy. Minden jót neked, nem érek rá kötekedőkre. :)
2017. máj. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
0%
61%-os, nem, nálatok sem kötelező az ovi 3 éves kortól. A védőnőtől lehet igazolást kérni és akkor otthon maradhat a gyerek.
2017. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
33%
de 61%-os minek szültél akkor annyit ha nem bírsz velük és inkább óvodába adod őket hogy ne kelljen velük foglalkozni? Azt meg ne akard bemesélni nekem hogy minden nap mosol főzöl teregetsz és vasalsz, meg naponta kitakarítod a házat... ráadásul, ezt rendes, dolgozó szülők is csinálják, munka MELLETT.
2017. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Két gyermekem van, szval nem vagyok érintett a témában. Az azonban megragadta a figyelmem, hogy az utolsó szerint az oviérett és oviköteles 3 évest otthon kellene tartania az anyának, aki egyébként otthon van háztartásbeliként. Kinek az érdeke lenne egy 3 éves, abszolút közösségérett gyermeket otthon tartani mondjuk a panelben? A gyermeknek biztosan nem érdeke. Ha a fiamból indulok ki, azt kell mondanom, hogy egy 3,5 éves már szomjazza a közösséget. Most 4 éves a fiam, szabályosan ovifüggő, imádja, Őt is imádják, vannak barátai, rengeteget fejlődik, mióta ovis. Miért kellene otthon tartani egy ilyen korú gyermeket?

Bocsi az offért.

2017. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 jafnrétti ***** válasza:
100%
De, az ovi kötelező, csak kérésre mentesíthetik alóla a gyereket. Nem érzem fairnek, ha olyannak szólnak be, aki az óvodakötelezettséget teljesíti, még akkor is, ha ő maga otthon van. Tarthatná otthon a gyereket, ha nagyon akarná, de miért adjátok elő úgy, mintha azzal tenne neki jobbat? Egy három éves gyereknek már kell a gyerektársaság, és ezt nem mindenki tudja intézményi keretek nélkül biztosítani.
2017. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!