Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most őszintén, arc és név...

Most őszintén, arc és név nélkül ki az aki CSAK azért szült egymas utan 3-4 gyereket mert nem akar visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem először látom ezt a hozzászólások között, olyan kérdéseknél is, ahol teljesen más a téma. Jelen esetben egy viszonylag nagy korkülönbséges kérdéshez sikerült elsütni. nem tudom, h egy kommentelő, vagy többen is vannak, de miért van az, h folyamatosan ezt szajkozzátok, olyan helyen is, ahol teljesen más volt az eredeti kérdés? Mert nektek ez a véleményetek, ezt láttátok, hallottátok ismerősöktől, barátnőktől?

Most én is felteszem ugyanezt, írjatátok már meg légyszi ténylegesen hányan vagytok akik CSAK ÉS KIZÁROLAG ezért szültek 3-4 gyereket? És és a nagycsaládos kedvezményekért?

egy 3 gyerekes dolgozó, nagycsaládos



2017. máj. 8. 12:59
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

igen, szerintem simán bevallható, főleg mint fent is említettem arc és név nélkül.

Mint írtam 3 gyerekem van és tudom mit jenet a hatalmas nagycsaládos kedvezmény. Annyira minimális támogatás jár a 2., 3. gyerek után, ugyhogy kötve hiszem, hogy van aki tényleg erre apellálna. Aki nem dolgozik 3-4 gyerek mellett, azok olyan jó anyagi helyzetbe vannak, h 1-2 gyerek mellett sem dolgozna. Jár a gyet a legkisebb 7 éves koráig de az is 25 e ft. nem hiszem, h sokan erre gyúrnak.

Én ezt inkább fordítva látom. egyes családok megengedhetik maguknak, h anya ne dolgozzon gyerekszámtól függetlenül.

2017. máj. 8. 14:06
 12/48 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy ide megint zömével azok írtak, akik "hallották", "látták", "tudják", hogy a rokon, ismerős, barátnő stb.-nél is "úgy volt", és "azt mondta" de sajnát maguknak nincs rálátásuk a dolgokra.
2017. máj. 8. 14:09
 13/48 anonim ***** válasza:
58%
A kis korkülönbség nem jó se a gyereknek se az anyának, sem a kieső jövedelem szempontjából. Aki mást mond vagy nincs gyereke vagy hazudik :) majd jól ellesznek együtt = ölik egymást vagy közösen készülnek disznóságra :) Nálunk ugye a negyedik jött úgy, hogy a többiek 2.5, 4, 5.5 évesek voltak. Így már mindegyik tud szeretettel fordulni a kicsi felé. Az első kettőnél volt a legnehezebb, a harmadik szerencsés természet volt piciként, viszont őt a két nagyobb sokáig kiközösítette, mert egy baba csak zavarta őket a játékban. Most a nagyot irritálja a két középső ricsajozása... bocs, hogy eltértem, nagyon várom már, hogy újra dolgozhassak, perszd nem vagyunk egyformák.
2017. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
65%
Itt is volt jopar olyan kerdes, hogy jaj mit csinaljak, mar csak oar honapom van mielott visszamennek a munkahelyemre es nem jon a kisteso? .. Sajnos en hallok es olvasok is ilyet. Ami persze mindenkinek a maga dolga, de ezek altalaban visszajonnek a 3-4 hasonlo gyerek mellol gyakorin panaszkodni, hogy nincs idejuk magukra, nincs elfoglaltsaguk, csak a gyerek, jajajjajaj mas hogy birja a folytonos otthonletet evekig? Hat ilyenkor mindig csovalom a fejem a butasagukon.
2017. máj. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:
légyszi inkább nagycsaládosok írjanak, a fene sok támogatásról és kedvezményről, nem beszélve a CSOKról, ne azok akiknek fogalma sincs ezekről csak az észt osztani jöttek.
2017. máj. 8. 14:13
 16/48 anonim ***** válasza:
67%
#11-re reagalnek: nekem konkretan ezt igy ketten is kimondtak hogy ez is ok volt naluk arra hogy egymas utanban jojjon a 3 gyerek naluk. Egyik nem akart interjuzni mert felt tole, a masik utalta a munkahelyet es nem akart visszamenni, igy meg volt indok. De itt senki nem fogja ezt bevallani nev nelkul sem.
2017. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
14-es, Te is csak hallod, olvasod, de magad nem vagy érintett...
2017. máj. 8. 14:15
 18/48 A kérdező kommentje:
16.-os szintén, persze Te tudod, mert "hallottad"... De a sok gyereket valamiből el kell tartani, a plusz pénz csak a 25 e ft, akkor ha a kistesó a GYEDbe születik bele. Tehát a felállás plusz 25 e és még egy gyerek. Szerinted havi 25 e ft többlet elég egy gyerekre? Valoszinű, a Te ismerőseidnél jó volt a csakádok anyagi helyzete és nem a támogatásra szültek.
2017. máj. 8. 14:18
 19/48 A kérdező kommentje:
Én meg azon csóválom a fejem, h értelmes számolni tudó nők, ezt képesek elhinni, h valaki havi plusz 25 e ft.ra és némi családi pótlékra vállal 2., 3., 4. gyereket kis korkülönbséggel? Számoljatok és gondolkozzatok már... Ezek vagyonos családok, akik ezt megengedhetik maguknak anyagilag.
2017. máj. 8. 14:21
 20/48 anonim ***** válasza:
40%
Persze hogy nem vagyok erintett, mert nem tartom jonak!
2017. máj. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!