Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondjam meg a kolleganőmn...

Hogy mondjam meg a kolleganőmnek, hogy semmiképpen nem szeretném, ha egy ovis csoportba járnának a gyerekeink?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék sértődést, főleg, hogy ősztől egy munkahelyre megyünk vissza és jóban is vagyunk.


De a gyereke számomra elviselhetetlen, mindenképp szeretném elkerülni, hogy egy csoportba menjen a fia a lányommal, mert egy nagyon agresszív, erőszakos, neveletlen kisgyerek.


Mondta, hogy milyen jó lesz, mert elhozhatjuk egymás gyerekeit délután (majdnem ugyanott lakunk), együtt lehetnek egész nap stb.


Én ekkor megmondtam, hogy ne haragudjon, de én nem vállalnék felelősséget a gyerekéért, és abban sem vagyok biztos, hogy a saját fia mellett képes lenne az én kislányomra vigyázni.


Illetve én direkt más ovikat (is) néztem, de ő mondta, hogyha mi nem a körzetesbe megyünk, ők is jelentkezni fognak oda, ahová mi.


Mi erre a megoldás?


2017. máj. 14. 18:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%

Ha elmondod neki amit fent írtál tuti a sértődés és mivel napi több órát együtt kell lennetek nehéz ügy.

Szerintem ne mond el neki, hogy melyik oviba vagy csoportba szeretnéd járatni és ha a végén megkérdi akkor azt mondod, hogy a férjeddel/pároddal közösen végül emelett az ovi vagy csoport mellett döntöttél. Én szerintem ezt csinálnám.

2017. máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
22%
kissé túlreagálod. felnőtt nő, feltudja mérni, tud e vigyázni két gyerekre...ha nem bízol benne, max nem hagyod rá a gyereked és elmész érte te...a csoporton belüli konfliktus kezelés pedig legyen az ovónő dolga, mert ezért van.
2017. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
szerintem ne aggódj ezen, minden csoportban vannak neveletlen és erőszakos gyerekek. a gyereknek mondd meg hogy ne barátkozzon vele.
2017. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
51%

Miert ne jarhatnanak kozos oviba? Azert, mert neked ellenszenves a gyerek?


Ovi utan egyaltalan nem kotelezo osszejarni, sot egymas gyerekeert sem kell menni. Mindenki oldja meg.

2017. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Nem értem, mi ez a rosszindulat néhányaktól, azt meg főleg nem, hogy minek válaszolnak az ilyenek...


Mi abban a rossz, hogy nem akarom, hogy egy csoportba járjanak??? Őszintén, ki az aki szeretné, ha BIZTOSAN lenne a csoportban egy kibírhatatlan gyerek? Valóban nem szimpatikus a kisfiú, mivel a játszótérnek is a réme, ha jönnek, nem egy szülő van, aki elvonul - igen, megértem őket, annyira neveletlen és erőszakos a gyerek.


Ha valóban "felnőtt" nő lenne az édesanyja, akkor azt is észrevenné, hogy kezelhetetlen a gyereke, holott szerinte csak picit eleven. És akkor eszébe nem jutott volna az ötlet, hogy hozzuk el egymás gyerekeit, ugyanis akkor felmérné, hogy a saját fiával sem bír. Akit már néhány alkalommal a jószerencse mentett meg attól, hogy ne üsse el az autó, mert lerohan az úttestre, átmotorozik a piros lámpánál, hiába üvölt utána anyuka, hogy álljon meg.

Vagy épp üt-ver mindenkit, akitől nem kapja meg, amit akar, emellé őrjöng.


A lányom ugyan véletlenül sem barátkozna vele, de ha nem muszáj, nem is kell ennek egész napra kitenni. Így is biztos lesz problémás gyerek a csoportban, nem az szükséges, hogy direkt még együtt is menjen egy ilyen kisgyerekkel.


Aki ezt szeretné a gyerekének, csak rajta, de akkor ne válaszoljon, mert én elkerülni szeretném.

2017. máj. 14. 20:10
 6/35 anonim ***** válasza:
79%

Kerdezo en megertelek. Egyik ismerosom gyereke is egy kis pszichopata (rosszindulatu kis gorcs, szeret fajdalmat okozni es varja a hatast...fiamat majdnem lelokte egy hatalmas csuszda tetejerol, az volt a szerencse hogy kapaszkodott, illetve azt azokta rajzolgatni ahogy megolnek engem vagy ferjemet, felgyujtanak, lelonek, es ezt adja a fiamnak "ajandekba").

En sem akartam azonos kozosseget es hisba ajanlotta fel az anyja hogy vigyaz a gyerekemre ha tulorazom, inkabb ne...

Szoval aki nem volt meg ilyen helyzetbe, inkabb maradjon csendben.


Ha nem akarod bevallalni a sertodest, mondd hogy utolso pillanatban meggondoltatok magatokat, a masik oviban van ismeros, a nagyi a kozelben lakik es el tudja hozni.

2017. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Hasonló ez a fiúcska is: mindenkinek nekimegy a motorjával, lökdösi a gyerekeket a csúszdáról, szándékosan a hajukba, szemükbe szórja a homokot milliomodszor is, folyamatosan "lelő" mindenkit - és ezen vihog, látszik, hogy élvezi, ha a másik sírva fakad.


Nekem is sokkoló fél órára is, nemhogy egy 3 évesnek egész napra.

2017. máj. 14. 20:30
 8/35 anonim ***** válasza:
15%
az ovonok helyre teszik majd nem tudom mit aggódsz ezen (nyugodtan nyomd a lepontozast nekem is gratulalok hozza, szinvonalas lehetsz mint a baratnod gyereke)
2017. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
27%
Akkor sincs igazad;) Az en gyerekem fiu letere picit sem verekedos, nyolc eves. De volt szerencsenk rossz gyerekhez is a csoportban. Nem a szulok, az ovoda feladata kezelni a konfliktust. Vagy innentol kezdve menekultok?
2017. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy színvonalasabb vagyok, mint te, ugyanis ha lenne eszed, nem ítélkeznél alaptalanul.


Nyilván én pontoztam le válaszolókat, hiszen már akkor így álltak, amikor visszaolvastam. Sőt én töröltettem a trágár rosszindulatúakat is. Te már csak tudod...


Különben a szövegértésed nulla, mert írtam, hogy akinek ez megfelelne, vigye direkt ilyennel együtt, de annak a válasza nem érdekel, mert nem ez a kérdés. Fölfogtad?

2017. máj. 14. 20:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!