Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondjam meg a kolleganőmn...

Hogy mondjam meg a kolleganőmnek, hogy semmiképpen nem szeretném, ha egy ovis csoportba járnának a gyerekeink?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék sértődést, főleg, hogy ősztől egy munkahelyre megyünk vissza és jóban is vagyunk.


De a gyereke számomra elviselhetetlen, mindenképp szeretném elkerülni, hogy egy csoportba menjen a fia a lányommal, mert egy nagyon agresszív, erőszakos, neveletlen kisgyerek.


Mondta, hogy milyen jó lesz, mert elhozhatjuk egymás gyerekeit délután (majdnem ugyanott lakunk), együtt lehetnek egész nap stb.


Én ekkor megmondtam, hogy ne haragudjon, de én nem vállalnék felelősséget a gyerekéért, és abban sem vagyok biztos, hogy a saját fia mellett képes lenne az én kislányomra vigyázni.


Illetve én direkt más ovikat (is) néztem, de ő mondta, hogyha mi nem a körzetesbe megyünk, ők is jelentkezni fognak oda, ahová mi.


Mi erre a megoldás?


2017. máj. 14. 18:39
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon értelmes választ adtál kedves utolsó. A te gyereked nagyon jó példán fog felnőni. Majd ő lesz akit olvasunk a hírekbe mert bement egy iskolába lövöldözni hogy kárpótolja az embereket a sikertelenségeiért. Továbbá látom a szöveg értéssel komoly problémáid vannak, keress fel egy nyelvtanárt mert még mindig nem érted amit írtam. Várom a hasonlóan kúltúrált válaszodat. Egyébként a gyerek sokkal többet tanul a példából amit felmutatsz. A te esetedben ezzel sem lesz probléma látom. Isten irgalmazzon minket az ilyen nagyszerű, nem liberális, okos, tudatos szülők gyerekeitől.
2017. máj. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%

Jah és egy kis pszichológia neked is. Aki itt fröcsög ilyen stílusba az valószínű szemtől szemben fülé

t farkát behúzza mint egy kiskutya..:). Szóval vagy te is verekedtél mikor kicsi voltál, ezért vagy ennyire primitív, vagy csupán itt éled ki az otthoni sikertelenségeidet. Valószínű a gyereked mellett is csak itt mersz kiállni, a többi szülő előtt meg játszod a cuki anyukát aki mindent megért, és mindig napra kész. Találkozom ilyenekkel nap mint nap, és hidd el nem az én lányom lesz az aki nem mer majd kiállni magáért hanem az aki ezen a példán nő fel. További szép napot, fröcsögést, liberális nevelést, szép életet neked. Jöhet valami jó kis válasz amit a nekem, személyesen soha, de soha nem mernél elmondani.

2017. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
77%
A liberális nem-nevelést én írtam, utánam más válaszolt, szóval nem csak én tartom helytelennek az agresszív viselkedés nem-kezelését. Az, hogy te liberális vagy-e vagy nem, nem tudom és nem is érdekel. A nevelési "stílust" fogalmaztam meg, ami mindent megtűr, mert mindenki szabad. Tehát szövegértési nehézséged neked van, de nem is csoda, az, hogy egy kész idegroncs vagy simán átjön a habzószájú stílusban megírt kisregény válaszaidból...Ez csupán a magyarázkodás. Te ezt a stílust védelmezed, mert a többi életképtelen, mert nem verekszik a tiéddel...Hát bocs, hogy olyan embert szeretnék nevelni a világra, akinek nem mindenre a verekedés, szemétkedés, terrorizálás a válasza...Érdekes, hogy az én lányomban mikor felfedeztem az agresszió csíráját, ami csak egy feltünőbb hiszti volt, igazából, azonnal felismertem rászóltam, beszéltem hozzá, megmagyaráztam mit hogyan lehet és mit miért nem, pedig még nem is érti minden szavam. Még nincs 2 éves, de agressziót nem látok benne, egy hihetetlen kiegyensúlyozott, édes gyerek, akivel minden perc szó szerint öröm. Igen féltem, hogy a naívitása, jóindulatúsága kihal belőle, ha agresszív terrorizáló gyerekekkel kel együtt töltenie az időt és mindig meg kell védenie magát,nem tud felhőtlenül játszani, mertt má' megin' jön egy idióta, aki követ akar dobni a fejéhez. Én aztán rohadtul megmondanám neked, attól nem kell félned, és remélem más is meg fogja, De amúgy a válaszaidból simán kitűnik, hogy miért agresszív a lányod...olvasd vissza a provokatív, "beszólok mindenkinek, a ti gyerekeitek nyámnyilák bezzeg az enyém..."add hozzá a saját stílusodat. Csodálkozol??? Inkább tegyél fel itt egy kérdést arról, hogy hogyan kezelhetnéd jól a zagresszív gyereked viselkedését, hogy jól szocializált legyen, be tudjon majd illeszkedni a többi gyerekhez....
2017. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%
Igen itt jól meg mondanád..Szemtől szembe?? Kétlem..:)..Itt mindenki nagyon tudatos, következetes, okos, ügyes. Aztán megnézném ezt a való életben. Többet nem válaszolok mert jobbnak látom ha nem korbácsolom a kedélyeket. Szerintem minden gyerek nagyszerű egyébként, senkit nem illettem volna jelzővel ezt mind ti kezdtétek. Azért mert az én válaszom nem szimpatikus máris a gyerekem a hülye, gettó, vadállat, stb stb. Azért írtam hogy ha már jelzővel illetünk mindenkit. Nem én uszítottam, csak nem jöttem ide bólogatni arra ha valaki menekül a problémák elől, és ezt tanítja a gyerekének is. Én ezzel nem értek egyet, én így kerek a világ, nem lehet mindenki azonos véleményen. Én jól kezelem a gyerekem, lehet hogy nem vagyok olyan tökéletes hogy csírájában elfojtsam, de nap mint nap látok javulást, ezért nem is értem az indulatokat amit kiváltottam hiszen mint írtam én rászólok, nem hagyom, és nem olyan agresszív a gyerekem ami bárkit is zavarna. Napi szinten jönnek hozzánk kisbarátok, nem kerülnek minket stb stb. Tény hogy többet verekszik mint az átlag, de mint sokadjára leírom nem hagyom, nem ülök tétlenül. Egyébként privátban bárkinek leírom a nevem, és a címem, nyugodtan el lehet jönni lemosni a földről, vagy megnézni hogy élünk, vagy bármit. Akár csak beszélgetni hogy ne itt vitázzunk. Bár nem tudom ki is az agresszív. A gyerekem aki még nem tud beszélni, és így fejezi ki magát, de ahogy nyílik neki a világ tudom hogy megtanulja majd hogy szóval is mindent ellehet érni, vagy ti akik itt fröcsögtök egy 2-3-4 évesre mert a szüleik nem jól kezelik az adott helyzetet.
2017. máj. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

A válaszolók nem a gyerekre fröcsögtek, hanem rád amiért ilyen torz képet formálsz az egész szituációról. A gyereked valamiért többet verekszik, mint az átlag (ezt írod). Ez sosem ok nélküli! Az agresszív kisgyerekeknél ennek mindig gyökere van, addig kellene leásni és az okon dolgozni! Nem leszel mindig a sarkában és ha egyszer találkozik egy hasonszőrű gyerekkel, akár egy erősebb fizikumú kisfiúval, ő húzza a rövidebbet és akkor vissza fogod sírni a "nyámnyilákat".

A mi ovinkban is volt agresszív gyerek, az ő anyja is pont ilyen önérzetes volt. Aztán a kissrác pont rossz gyerekbe kötött bele, voltak krokodilkönnyek....és az anyja egy szót sem szólhatott hiszen a kiskölök kiprovokálta, csak épp rosszul választott ellenfelet.


Egyébként a probléma gyökere a te személyiséged lehet, olvastam: "megadom a címem, gyere, gyere, mondjad!!'

Ez olyan, mint a kocsmákban a provokáló "mivanmivanmivan??" Egy önérzetes és provokatív, csaholó személyiséget simán átvesz a gyerek. De mindketten csak addig vagytok ilyenek amíg egy "nyámnyilának" mentek neki. Nagyon le kéne erről szoktatni!

2018. febr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!