Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondjam meg a kolleganőmn...

Hogy mondjam meg a kolleganőmnek, hogy semmiképpen nem szeretném, ha egy ovis csoportba járnának a gyerekeink?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék sértődést, főleg, hogy ősztől egy munkahelyre megyünk vissza és jóban is vagyunk.


De a gyereke számomra elviselhetetlen, mindenképp szeretném elkerülni, hogy egy csoportba menjen a fia a lányommal, mert egy nagyon agresszív, erőszakos, neveletlen kisgyerek.


Mondta, hogy milyen jó lesz, mert elhozhatjuk egymás gyerekeit délután (majdnem ugyanott lakunk), együtt lehetnek egész nap stb.


Én ekkor megmondtam, hogy ne haragudjon, de én nem vállalnék felelősséget a gyerekéért, és abban sem vagyok biztos, hogy a saját fia mellett képes lenne az én kislányomra vigyázni.


Illetve én direkt más ovikat (is) néztem, de ő mondta, hogyha mi nem a körzetesbe megyünk, ők is jelentkezni fognak oda, ahová mi.


Mi erre a megoldás?


2017. máj. 14. 18:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
50%
Meg valami: de, meg fogjak vedeni magukat nagyobb korban, de most komolyan, ha TE aki az anyja vagy nem tudtad megnevelni, vagy egy korabelire azt hiszed hallgat?? Hogy irhatsz ekkora baromsagokat? Iszonyuan felhuz amikor meg a vad gyerek anyja kepes beszolni hogy "jaj mindent az anyjuk fog intezni?" Nem! De hogy gondolod hogy egy rugdoso-csipkedo gyerek hallgat majd arra ha az altala megrugott korabeli 2-3 eves azt mondja neki hogy "legyszives hagyd abba?" Vagy tenyleg azt hiszed az a megoldas hogy mindenki gyereke rugjon vissza?
2017. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
71%

Agresszív gyerkőc anyukája! Ha ilyen a gyereked kezd el nevelni egy kicsit a közösségi életre. Ha látod, hogy bánt egy másik gyereket akkor te magad lépj közbe és vidd odébb, ültesd le egy padra és mond el neki, hogy nem ütünk meg senkit és most büntibe van, mert nem játszott szépen a másik gyerekkel. Te is menj távolabb tőle. Lehet, hogy az elején kb. egész végig a padon fog ücsörögni, de egy idő után bizony belátja, hogy így uncsi.

Persze vannak kisebb nagyobb bunyók a gyerekek között ez természete. Nálam is volt, hogy majdnem kitépte a gyerek a fülbevalót a lányom füléből és az anyukájával együtt (vagyis 2 felnőtt) alig bírtuk leszedni a gyereket, pedig csak 2 éves volt. Nem a kis vitáktól féltjük a gyerekeinket, hanem az ilyen nagyobb bajoktól.

2017. máj. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
8%
Itt agresszív gyerek anyukája. Mint írtam kezelem a helyzetet, szóval rászólok, elviszem onnan, mindig a sarkába vagyok. Az én gyerekem senkinek nem okoz fájdalmat mert megelőzöm, mindig a sarkában vagyok. Ismerem, és már mikor kigondolja gyakorlatilag látom, és megelőzöm, de mire idáig eljutottunk az idő volt, és addig voltak történetek. Egyébként teljesen normálisan élünk, következetesen neveljük, és nincs sehol erőszak az életébe fogalmunk soncs honnan jön hogy ő így kezeli a konfliktust. Persze " álom gyerekek" anyukái mindig szeretnek megállapítani, látni a hibát. Pedig higgyétek el van hogy a gyerek ezt is kipróbálja csak úgy, és nekünk kell megtanítani hogy ne így oldja meg a számára kellemetlen helyzetet, de addig sajna elcsattan egy pár pofon, harapás, csípés. Nem azt mondom hogy minden gyerek verekedjen, de kicsit szerintem gáz mikor a 2 éves lányom elől 4 éves fiúk szaladnak az anyjuk mögé nehogy bántsa őket. Nem hagynám azt se, és meg sem előzte semmi. Egyszerűen csak annyira váratlan nekik hogy valaki oda megy, és nyit feléjük, hogy egyből rohannak anyához. Nekem ez is furi nem csak a verekedés, mert nálunk teemészetes volt gyerekkoromban hogy a gyerekek játszottak egymással míg a felnőttek beszélgettek. Itt szoktam olvasgatni ennek az okát. Hogy mindig, mindentől védve van a gyerek. Hogy a szülők képesek hajba kapni a gyerekek veszekedésein, és képesek óvónőt, meg tanárnőt verni a gyerek neveletlensége miatt. Épp ma mesélte az egyik anyuka hogy egy kisfiú oda ment az ő fiához az orvosi rendelőbe és megkérdezte hogy játszana e vele. És meséli nekem anyuka hogy ő nem is érti ezeket a pofátlan gyerekeket miért jönnek oda?? Én ezt is hallgattam de nem értettem. Szóval sajnálom nehogy bárki felhúzza magát mint itt vmelyik válaszoló ( bár ez sem normális dolog, de mind1) de szerintem óriási nyámnyila, hisztis, akaratos kis gombócok lesznek a most felnövő gyerekek, és ha tetszik ha nem én ettől szeretném megóvni az enyémet..Ha már lehet ilyet. Egyébként nálunk ahol élek olyan frankón eloszlik. Nincs ilyen vita mert gyakorlatilag az összes oviba tudjuk mire számítsunk, teház az agresszorokat nem nagyon visszük a nyámnyilák közé. Csak hogy anyuci szoknya végeit is illessük már jelzővel. További szép estét.😊
2017. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván az a másik véglet amikor a gyerek már egy másik gyerek látványától az anyja mögé bújik. De mint írtad a tiéd ilyen a másiké olyan. De nem a kisebb összecsapások a gondok, hanem amikor már veszélyes vagy maradandó lehet a sérülés. Amúgy az sem kizárt, hogy azért félős ennyire a gyerek, mert már annyiszor bántotta a másik, hogy nincs bizalom.

Mindenki a saját gyerekét fogja védeni és tök jó dolog, ha nem félős és kiáll magáért, de nem mindegy, hogy ő kezdi vagy csak védekezik.

2017. máj. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Igen. Az enyém "csak" védekezik. Abba teljes mértékben igazat adok ha egy gyerek ok nélkül tör, zúz, " szemétkedik" azzal nem is tudom mit lehet tenni. Nálunk azért nem ez a helyzet. Csak ha védeni kell magát akkor alkalmaz fizikai erőszakot. Viszont ha őt bántják sem ijed meg, vagy rohan hozzám, de nem csépelem tovább a szavakat úgyis mindenkinek a saját gyereke a tökéletes, és ezzel kár vitába szállni hisz ezt én is így érzem. Ha visszahúzódó volna akkor azért imádnám. Csak nekem így nem kell tartanom a nagyon durván agresszív gyerekektől sem, bár én olyan ok nélkül verekedőssel nem nagyon találkoztam. Iriggyel, féltékennyel, verekedőssel igen, de esküszöm olyat még nem láttam hogy semmi oka ne legyen rá, és verekszik. Tehát akkor minden előzmény nélkül csépel, és ugye semmivel nincs inzultálva? Nincs elvéve tőle semmi, nem szól semmi olyat a másik amivel hergelné stbstb?? Csak mert az én gyerekemet is szeretik megbélyegezni, és azért én látok olyat hogy hergelik. ( pl az egyik kislány rendszeresen rányávog hogy az enyiméééé. Bármit is fog meg az én gyerekem a kislánynak ez a reskciója, ha nem az ő játéka akkor is) Csak movel neki nem lendül a kezecskéje ezért nem szólnak rá csak mosolyognak, és mikor az enyém megunja és ad neki a pofont akkor ugrik mindenki, és állítják be úgy hogy " jaaj már megint bántott" " jaaj jól van semmi baj majd mindjárt megsimiz"..Ezeket én ugye azért veszem észre mert az én kányom a "problémás" tehát nagyon figyelnem kell rá..A másik anyuka gyakorlatilag észre sem veszi csak a sallert.
2017. máj. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Kedves anyuka az agresszi kisgyerekkel!

Ne keverd ide az antiszoc gyerekeket, az nyilvan nem jo de most itt nem roluk van szo, ne terelj! Itt arrol van szo amikor a nyugalmas gyerek nem akar visszautni egy verekedos kisebbnek (mert nem szokott hozza), de attol meg faj neki.

Valamitol pedig a Te gyereked 2 eves korara egy agressziv gomboc lett! Es szerintem az a szegyen hogy annyira nem birnak mellette meglenni, hogy a nagyobbak is menekulnek elole. Vedd le a szemellenzot es tisztabban latod majd miert!


De csak addig vagy ilyen buszke a Te bator es onallo gyerekedre ameddig nem fog az ovono behivni heti szinten hogy leszel szives leallitani a gyerekedet mert bantja a tobbieket! Mert ahogy irod, Te ott vagy a sarkaban hogy megakadalyozd, hat az ovonok nem lesznek. Leszoktatni kellene es nem a sarkaban jarni.

Es bocs hogy ezt irom de ha meg mar sokszor elmondtad neki hogy ne harapjon meg csipjen masokat, megis csinalja akkor meg nem tul ertelmes! Es ez ezerszer rosszabb mint egy "nyamnyila" 4 eves.



Egyebkent meg a gyereked KETTO eves. Azok is piszok nagyokat tudnak harapni, es kepzeld, egy 4 eves kisfiunak is faj. Es gondolja mar bele (de latom nem akarsz), egy 4 eves kisfiu hogy allitsa le a te 2 eves lanyodat? Szep szavakkal? Hogyan, amikor neked az anyjanak sem megy hisz ott kell hogy jarj a sarkaban? Vagy rugja fel? Mert akkor meg neked allna feljebb.


Nalunk ezt bolcsiben komolyan vettek. Volt ott egy harapos gyerek, a nala nagyobbakat is lilara harapta. A gondozono elbeszelgetett anyukaval parszor hogy a gyerekevel kezdeni kene valamit otthon is mert o egyedul keves ahhoz, hogy leszoktassa, de 14 gyerek van, nem jarhat egesz nap a harapos sarkaban hogy megakadalyozza a fajdalom okozast.



Mindegy, en elhiszem hogy veded a gyereked mert sok anyuka inkabb azt valasztja hogy ahhh az ove a kis hatarozottka a tobbi meg a nyamnyila elkenyeztetett, mert ez egyszerubb megoldas mint kicsit magadba nezni es helyrehozni a hibat, de lesznek ebbol meg konfliktusaid ha a a gyereked nem valtozik. Es igen, jogos lesz amikor 4-5 gyerek harapasnyomokkal megy haza az ovibol/bolcsibol (mint nalunk, ahol a lilaskek foltok kozepen a voros fognyomok vigyorogtak a gyerekeken, a harapos gyerek anyja meg nem ertette ez miert problema. Bolcsode vezetoseg elmagyarazta neki.)

2017. máj. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
71%
A mai "liberálisan nevelt", valójában sokkal inkább nem-nevelt gyerekek a mindent ráhagyó szülők gyerekeiből kerülnek ki. Egyrészt nincs egy tiszteletreméltó apa a képben aki érezteti vele a korlátokat, másrészt amelyik gyerekkel nem foglalkoznak, az mindenféle viselkedéssel a figyelmet akarja magára vonni. Akárhogy is, gáz így társaságba engedni. Meg lehet tanítani a nem agresszív, beilleszkedett gyereket (agresszív gyerek anyukája szerint : "nyámnyilák")arra, hogyan álljanak hozzá az ilyen verekedős gettó gyerekekhez, mit csináljanak pontosan, de attól még a normálisan játszani-veszekedni tudó gyerekek őt fogják kiutálni, asz ülők pedig az anyjára mutogatnak joggal. Lehet magyarázkodni, egyszerűen foglalkozni kellene/kellett volna vele egészen pici korától...
2017. máj. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
Ühüm..Én vagyok a liberális. Masélj még kérlek. :-) Látom csak a lényeget hagytad ki mikor elolvastad amit írtam. Rászólok a gyerekemre, tudom hogy nem jól oldja meg a konfliktusokat, nyílván nekem a dolgom erről leszoktatni, és megtanítani a helyes probléma kezelésre, ez nem loberális nevelés, és tudom hogy megoldom mire közösségbe megy hogy ne bújjon anyuci szoknyája mögé, de nem is verekedjen. A liberális az mikor elnenekülve egy probléma elől oda íratom a gyerekem ahol biztosan csak tutujgatva van, ezzel ráuszítok majd a világra egy anyám asszony katonáját aki mindig más megpldást keres majd mint hogy szembe nézzen egy problémával.:-)
2017. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szerinted az a gyerek aki nem szívesen bonyolódik verekedésbe, fizikai konfrontációba a te vadállatoddal, az nyámnyila és anyámasszony katonája. Ám legyen.

De azért én kíváncsi lennék arra az értelmes fejedre amikor beíratod az oviba háromévesen, és egy hatéves visszakézből úgy arcon törli, hogy taknyon csúszik és a fal adja a másikat.

2017. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

És egy kis plusz pszichológia kedves vadállat tartó.

Az a gyermek, akiért a szülei nem állnak ki és nem védelmezik kisebb korában, az felnőttként egy gátlásos, magát megvédeni nem tudó elnyomott személyiség lesz.

Az akiért az anyja-apja kiáll, egy lelkileg erős, biztonságérzetben felnőtt ember lesz, akit sem lelkileg, sem fizikailag sem lesz egyszerű eltaposni. A személyiség ugyanis kialakul, fejlődik, változik. Lehet, hogy most nyámnyila, anyámasszonykatonája négyévesek bújnak az anyjuk szoknyája mögé, de majd két-három év múlva ugyanezek a gyerekek lesöprik a gyerekedet mint a sz..t.

2017. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!