Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondjam meg a kolleganőmn...

Hogy mondjam meg a kolleganőmnek, hogy semmiképpen nem szeretném, ha egy ovis csoportba járnának a gyerekeink?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék sértődést, főleg, hogy ősztől egy munkahelyre megyünk vissza és jóban is vagyunk.


De a gyereke számomra elviselhetetlen, mindenképp szeretném elkerülni, hogy egy csoportba menjen a fia a lányommal, mert egy nagyon agresszív, erőszakos, neveletlen kisgyerek.


Mondta, hogy milyen jó lesz, mert elhozhatjuk egymás gyerekeit délután (majdnem ugyanott lakunk), együtt lehetnek egész nap stb.


Én ekkor megmondtam, hogy ne haragudjon, de én nem vállalnék felelősséget a gyerekéért, és abban sem vagyok biztos, hogy a saját fia mellett képes lenne az én kislányomra vigyázni.


Illetve én direkt más ovikat (is) néztem, de ő mondta, hogyha mi nem a körzetesbe megyünk, ők is jelentkezni fognak oda, ahová mi.


Mi erre a megoldás?


2017. máj. 14. 18:39
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
82%
Már előre félek én is, mi lesz ha ilyen csoporttársai lesznek az enyémnek. Viszont sajnos nem biztos, hogy ő lesz az egyetlen az oviban. Fel kell készíteni rá a gyereket és bízni kell abban, hogy az óvónők kezelni tudják. Ha pedig szükséges én bizony jó viszony ide vagy oda, megmondanám őszintén, hogy miért. A sértődés rajta áll.
2017. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
81%
Átérzem a helyzeted, egy utcabeli anyuka ugyanígy ragaszkodott hozzá, hogy a lányaink egy csoportba kerüljenek, mert így majd biztosan "öribarik" lesznek. Az ő kislánya borzasztó agresszív (a mai napig, pedig már nagycsoportos), csúnyán beszél stb, nincs könnyű dolguk az óvónőknek. Nem írom le fölöslegesen, milyen köröket futottunk, nyilván próbáltam finoman leszerelni az anyukát, de nem sikerült. Végül úgy oldottam meg, hogy tudtam, melyik csoportba íratja a lányát, mi másik napon mentünk beíratni és másik csoportot választottam. Neki pedig azt mondta., az intézményvezető döntött így, az ő csoportjuk már megtelt.
2017. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
84%
Nem muszáj neked mondani hogy hova íratod be, elvégre nem egy olyan személy ez a nő akinek bármivel is el kell számolnod vagy magyarázkodni. Ergo semmi köze hozzá. Az egy dolog hogy ő mit szeretne. Nekem családon belül van olyan gyerek akivel nem merem össze engedni a kisfiam mert féltem tőle a sajátomat. Így inkább nem is találkozunk velük , lehet nem tetszik nekik de nekem fontosabb a gyerekem testi épsége. Tudom hogy nem védhetem meg mindentől de amit el tudunk kerülni azt el is fogjuk. Teljesen megértelek. És engem az sem érdekel hogy megsértődik, az úgy is az ő baja nem a tied.
2017. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kiscsoport van az oviban? Ha van több is, akkor semmi gond, az intézményvezetőt meg kell kérni, hogy másikba tegye. Szerintem simán megoldják.

Ha csak egy csoport van, az gáz. Ez esetben másik oviba íratnám, de ez nem egyszerű mivel helyhiány miatt meg szoktak teli a körzetesekkel. Indoknak csak annyit mondanék, hogy voltam megnézni az óvodát és sokkal szimpatikusabb volt mint ez. Valamit biztos lehet mondani pl, a másik oviban van korcsolya, úszás, angol tanítás, néptánc, lovaglás mit tudom én mi, ami a körzetesetekben nincs, de nektek nagyon tetszett. Ha tényleg fennáll a veszély, hogy ő is oda íratja, akkor vidd fizetősbe (ha megteheted).

Viszont. A lányod nem fog a fiaddal játszani ebben az oviban sem, mert a gyerekek hamar szeparálódnak, fiúk a fiúkkal, lányok a lányokkal. Másodszor, hiába menekülsz, egy hülyegyerek mindig, minden csoportban van. De én megértelek én is próbálkoznék valami megoldással. Abban nem bíznék, hogy az óvónők lerendezik. Nálunk a magánoviban sem tudják, pedig ott kevesebb a csoport létszám. Egyszerűen vannak olyan kis gonosz szemétládák akik fél szemmel mindig azt nézik, mikor nem figyel az óvónő csak egyetlen másodpercig. Sajnos nálunk is volt már olyan, hogy az egyik gyereket vinni kell összevarratni a fejét mert egy ilyen kis agresszív gyerek hozzácsapta a fejét az ajtóhoz. De szerintem egy ilyen tuti minden oviban van.

2017. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is máshová vinném amiről nem tud. Aztàn megmondod hogy az utolsó pillanatban mégis ezt az ovit választottatok. Magyarázkodni szerintem felesleges.


De arra készülj hogy minden ovoban lesz legalább egy ilyen gyerek, max sértődés nem lesz mert nem kell elviselned.

2017. máj. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
22%
Sziasztok. Az én lányom is agresszív sajna. Rászólok, próbálok tenni ellene, de verekszik, harap, csíp, rúg. Ezért kicsit úgy érzem ki kell álljak a "hülyegyerekek" mellett is. 2 éves és már várom hogy milyen lesz mikor oviba megy, és majd jönnek nekem az ilyen szülők. Valahogy mikor én voltam gyerek nem volt ez, akkoriban megvédték magukat a gyerekek, intézték a saját módjukon. Tudom hogy nem egyszerű mert van hogy a lányomat is bántják, és nyilván könnyebben beszélek mert az én gyerekem mindig megvédi magát, de komolyan, bár soha nem szoktam ezen problémázni ha kioszt neki egy másik gyerek 1-2 pofont. Ne értsetek félre nem örülök hogy verekszik csak nem értem hova megy ez a világ? Azt látom hogy minden meg van oldva a gyerekek helyett, minden szülő ugrál nekik, és kis zsarnokokká válnak? Az én barátnőm is teljesen értelmesen elmagyarázta hogy nem szeretné egy oviba íratni a gyerekeinket mert rossz hatással vannak egymásra, és én ezt elfogadtam, sőt nem is bánt. Mondjuk amúgy sem úgy választok ovit hogy ki hova íratja, hanem más elvek alapján. Hogy mennyire van közel, hogy milyenek az óvónénik, hogy milyen foglalkozások vannak. Szóval engem is lehurroghatsz Kérdező, de szerintem nem ártana megtanítani a gyerekeknek hogy védjék meg magukat, hogy az élet nem abból áll hogy anyu jön mindent megold, mindig számára kedvező helyzeteket intéz.
2017. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Van abban is igazság amit te írsz utolsó. Ettől függetlenül senki nem szeretne olyan társaságban lenni ahol egy-egy kis agresszor miatt folyamatosan védekező pozícióban kell lenni, mert nem tudni, hogy a kis vadállat mikor támad.

Meg nehéz megvédeni magát a gyereknek amikor pl hátulról jön a gyerek és váratlanul jól a vállába harap. Meg amikor a 15 kilós kislányt nekicsapja a 25 kilós kisfiú az ajtókeretnek.

2017. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Szerintem amugy pont igy... Ha ugy erzed, hogy jogos, hogy mas oviba iratnad a gyereked, mert olyan elviselhetetlen az ove, akkor legyel annyira tokos, hogy ezt megmondod az anyjanak is. Nem kell sunnyogni.
2017. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Ja persze ezt ugy gondoltam, hogy normalis stilusban, nem kell neki esni, csak illedelmesen magyarazd el, hogy ne haragudj, de en nem szeretnem, hogy egy ovodaba jarjanak, mert nekem annyira nem tetszik, ahogy a te gyereked viselkedik, nekem ezek nem fernek bele, es nem is szeretnek felelosseget vallalni erte, hogy en hozzam el az ovibol.



(elozo voltam)

2017. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
50%

16: minden agressziv, vad gyerekes szulo azzal vedekezik hogy jajj a mai anyukak mindent elinteznek a gyerekek helyett. Mar bocs de nem a bantott gyerekek lesznek (dehogy lesznek) agresszorok, vagy ha igen, biztosan nem attol hogy a felnottek megvedik oket! A Te gyereked viszont mar mist egy agresszor, ahogy a tobbi vad is akik elol az ember probalja tavol tartani a sajatjat.


Mar bocs de egy pl. en fiamat ha megrugjak vagy megcsipik, nem rug es csip vissza, mert tole teljesen idegen a fizikai eroszak! Raszol az agressziv gyerekre de az agressziv kolykoknek pont hogy szart sem er ha egy korulbeli rajuk szol! A nyugodt gyerekeket is fizikai eroszakra eroszakra kellene tan nevelnunk, hogy a vadakkal el tudjanak banni?? Nem. Az agresszorokat lene visszafogni.

2017. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!