Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek ha kiderülne...

Ti mit tennétek ha kiderülne hogy az ovónő és a dajka bántalmazza a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Sajnos nálunk ez ma derült ki.már hónapok óta sebes volt a fiunk fülének az alja és a füle mögött.jobban mondva szét volt nyílva a bőr.mindig azt hittük csak a hidegtől.de ma az 5 éves kisfiunk elmondta hogy melyik ovónő és dajka megtépi,meghúzza a fülét ha ebédnél nem eszik rendesen.és már egy ideje félt is oviba menni!ti mit tennétek????a férjem olyan dühös hogy azt mondja feljelentést fog tenni.nit csináljunk??
2017. máj. 21. 11:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én is orvos, látlelet, fénykép hogy legyen a kezemben bizonyíték. Aztán szépen bemennék az oviba és leülnék beszélgetni a vezetővel és az érintett óvónővel hogy akkor mi is történt. Ha tagadja vagy védik magukat mondanám hogy azonnal intézem a feljelentést. Vagy távolítsa el a vezető ezt az óvónőt azonnali hatállyal vagy keresnék másik ovit a gyereknek. De semmiképp nem hagynám hogy továbbra is egy ilyen ember vigyázzon a gyerekemre heti 5 napból napi 8 órát. Ki tudja hány másik gyerekkel csinálja meg ezt. Szóljon rá, állítsa sarokba, ne engedje játszani de fizikailag semmiképp ne fenyítse a gyerekem, hisz én sem teszem, akkor egy idegen végképp ne.
2017. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Csak mielőtt port kavarnék a bölcsiben..

100%, hogy a fül alatt/mögötti vastag kb 3 -4 centis csikarás felnőtt bántalmazástol származhat?

Lehet a házidokival kezdek, talán orvosok jobban értenek a külsérelmi jelekhez

Nálunk fotozni sem kell..hétfőre sem fog elmulni

2017. máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy bántják a kicsit. Lehet ekcéma jele is. Nem kell egyszerre rémeket látni azért. Ezt az egyik válaszolónak írom.
2017. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A gyerekem részletesen elnondta hogy ez nem egyszer fordult elő és akkor csinálják ezt vele amikor nem akar enni.már szólt az ovónéniknek hogy ezt ne csinálják vele de azt mondja hogy meg szokták csavarni a fülét..
2017. máj. 21. 16:18
 15/18 A kérdező kommentje:
És csak a bal füle ilyen.tehát a gyerek is elnondta hogy ezt csinálják vele.én balhét nem akarok.a férjemnek is anno ez a nő volt az ovónénije.de a férjem nagyon ideges.azt mondja feljelentést tesz.
2017. máj. 21. 16:22
 16/18 anonim ***** válasza:
12%
Köszönöm a választ. És bocsánat, hogy kérdezni mertem mint érintett anya
2017. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kérdező! Tegyétek azt, amit tennetek kell a gyermeketek érdekében! Fotó, látlelet, bemenni az oviba, és ezzel egyidejűleg megtenni a feljelentést. A gyermeketek pedig már ne menjen abba az oviba, úgyis mindjárt szünet, hátha könnyebben elfelejti a kis drága az őt ért traumát. Ősztől kezdjen másik oviban.

A másik kommentelőnek, akinek a bölcsisének szintén sebes a fültöve: vidd el dokihoz, és vesd fel, hogy megfordult a fejedben a bántalmazás is! A mi dokinénink annyira figyelmes (igazi tyúkanyó a szó legnemesebb értelmében), hogy biztosan nem bagatellizálná el a felvetésemet. Esetleg említsd meg neki az itt olvasott esetet, mintha az egyik ismerősöddel történt volna, akkor talán még alaposabban megvizsgálná a gyermeket, körüljárná a témát.

Sztem egy szülőnek kutyakötelessége minden követ megmozgatni, ha felmerül az ovis, bölcsis bántalmazásna akár csak a legcsekélyebb gondolata. Egy ilyen korú gyermek még rettenetesen kiszolgáltatott, sokan egyáltalán nem is mernek szólni az őket ért sérelmekről. Nekünk, szülőknek, kell maximálisan támogatnunk a gyermekeinket, és semmilyen apró jelet nem szabad elbagatellizálnunk.

2017. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én ugyanazt tenném, mint az egyes.
2017. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!