Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiamnak hosszú a haja, és?...

A fiamnak hosszú a haja, és? Miért nézi ezt meg MINDENKI?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves és a háta közepéig ér.

Mikor pici volt fel sem merült a hajvágás gondolata. Szőke volt már akkor is, és felugrott neki, göndör volt, csak ha kihúztam egy tincset akkor láttuk milyen hosszú. Aztán előfordult, hogy összegumiztam hátul. Olyan cuki volt.

Mikor nagyobb lett elkezdtem tőle kérdezgetni, hogy nem akar-e olyan hajat, mint apának meg tesónak van, rövidet. Erre mondta hogy nem. Aztán vágattunk a végéből érezte hogy nem fáj, de többet mégsem akar most sem, pedig a végét elég rendszeresen vágatjuk.

Én ezt elfogadtam. A másik fiunknál is volt választási lehetőség, de ő sokkal korábban mondta, hogy "olyat mint apának". Nála sem erőltettem semmit.


A kérdésem az, hogy egy hosszúhajú kisfiú miért olyan feltűnő jelenség. A rövid hajú kislányok miért nem? Mivel akkor ez lenne a normális. Amúgy érdekes hogy a felnőtt férfiakat nem nézik meg hosszú hajjal. De akkor a kisfiúkat miért? Igazából úgy érzem nekem szólnak azok a tekintetek. Mintha nem fürdetném vagy nem is tudom.


Egyébként a fiamnak nincsen identitászavara, tudja hogy fiú, nincsen még halvány zöld ruhája sem, egyértelműen fiúsan öltözik. Nekem sincsen bajom, mindig is fiút akartam, lányt igazán soha, még másodszor sem, sőt! Szóval nekem sincsenek gondjaim, mielőtt jön az, hogy én ezért szorgalmazom (hallottam ilyet is).

Egyébként szerintem a tévhittel ellentétben egy fiút sokkal nagyobb öröm öltöztetni is mint egy lányt, de a hajából soha nem csinálunk viccet és hülye hajkoronákat. Egy-két módja van annak, ahogy felkötöm a fiam haját.



#fiú #lány #nemkérdés
2017. máj. 29. 23:43
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem csak te érzed így, és valójában mindenki lánynak nézi.
2017. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Hát azért egy talpig sötét összeállításban (fekete, sötétkék, olajzöld) vagy terepmintás szettben szerintem nehéz lánynak nézni.
2017. máj. 29. 23:51
 3/45 anonim ***** válasza:
31%
Apja mit szol hozza? Am ne nevelj lanyt a gyerekbol... Bar ugy se hallgatsz ram, de le kene vagd a hajat minimum vallig
2017. máj. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
32%
hány éves?
2017. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
57%

Elozo, olvasd mar el az elso mondatot.


Kerdezo, az en fiamnak is hosszu gondor a haja, es mindenki lanynak nezi, de rohadtul nem erdekel :)


A youtubon van egy ausztral csalad , Life with beans, nezz bele, 5 fiu , mind hosszu haju :)

2017. máj. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
82%

A szoba című filmben is hosszú haja volt a kisfiúnak, és nagyon jól állt neki. Bár először azt hittem, hogy lány, de miután az anyukája Jack-nek hívta, rájöttem, hogy fiú.

Egyébként ne gondold, hogy a felnőtt férfiakat nem nézik meg, ha hosszú a hajuk. Nekem is már szinte vállig ér a hajam, de érzem, hogy mindenki bámul emiatt:D

2017. máj. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
64%

Akkor az a 600.000 rövid hajú kislány mind fiúnak van nevelve?

Istenem, de primitívek az emberek...

2017. máj. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a lőtéri kutyát nem érdekli a gyereked, csak te szeretnéd, de úgy látszik, a hosszú haj még kevés ehhez.
2017. máj. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
72%
Nekem felnőtt férfiaknál tetszik a hosszú haj. De akiket gyerekeket láttam eddig hosszú hajjal, azok igénytelenek voltak. Szomszéd kisfiúnak pl nem fésülték születése óta, belelógott a szemébe, zavarta és rettenetesen izzadt tőle. Lehet, hogy néha én is jobban rábámultam, de csak azért, hogy nem tetves-e. Egyébként tiszta család, tuti fürödtek is,n de azt a hajrengeteget nem ápolták sehogy, ez egyértelmű volt. Nem mondom, hogy a fiad haja is ilyen, de én még kisfiúnál nem találkoztam valóban ápolt, rendszeresen fésült hajjal. Itt is a szülők röhögve mondták, hogy nem engedi a fésülést, mert húzza, de nem csoda, mert olyan göndör mint egy angyal.
2017. máj. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
51%

1. Igénytelennek hat.

2. Az autista gyerekek nem engedik levágni a hajukat, lehet hogy annak nézik.

3. Azt nézik, hogy ő most fiú e, vagy lány és nem tudnak dönteni.

4. Nem értik anyuka lelkivilágát.


Nekem mind a négy átfutna az agyamon, ha ilyet látnék.

2017. máj. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!