Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiamnak hosszú a haja, és?...

A fiamnak hosszú a haja, és? Miért nézi ezt meg MINDENKI?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves és a háta közepéig ér.

Mikor pici volt fel sem merült a hajvágás gondolata. Szőke volt már akkor is, és felugrott neki, göndör volt, csak ha kihúztam egy tincset akkor láttuk milyen hosszú. Aztán előfordult, hogy összegumiztam hátul. Olyan cuki volt.

Mikor nagyobb lett elkezdtem tőle kérdezgetni, hogy nem akar-e olyan hajat, mint apának meg tesónak van, rövidet. Erre mondta hogy nem. Aztán vágattunk a végéből érezte hogy nem fáj, de többet mégsem akar most sem, pedig a végét elég rendszeresen vágatjuk.

Én ezt elfogadtam. A másik fiunknál is volt választási lehetőség, de ő sokkal korábban mondta, hogy "olyat mint apának". Nála sem erőltettem semmit.


A kérdésem az, hogy egy hosszúhajú kisfiú miért olyan feltűnő jelenség. A rövid hajú kislányok miért nem? Mivel akkor ez lenne a normális. Amúgy érdekes hogy a felnőtt férfiakat nem nézik meg hosszú hajjal. De akkor a kisfiúkat miért? Igazából úgy érzem nekem szólnak azok a tekintetek. Mintha nem fürdetném vagy nem is tudom.


Egyébként a fiamnak nincsen identitászavara, tudja hogy fiú, nincsen még halvány zöld ruhája sem, egyértelműen fiúsan öltözik. Nekem sincsen bajom, mindig is fiút akartam, lányt igazán soha, még másodszor sem, sőt! Szóval nekem sincsenek gondjaim, mielőtt jön az, hogy én ezért szorgalmazom (hallottam ilyet is).

Egyébként szerintem a tévhittel ellentétben egy fiút sokkal nagyobb öröm öltöztetni is mint egy lányt, de a hajából soha nem csinálunk viccet és hülye hajkoronákat. Egy-két módja van annak, ahogy felkötöm a fiam haját.



#fiú #lány #nemkérdés
2017. máj. 29. 23:43
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
58%

Egy felnőtt férfit arcról azért megkülönböztetsz egy nőtől, mindegy milyen hosszú a haja (ha nincs identitás zavara)

Egy 2 évesnek még nagyon babás arca van. Külső szemlélő hajhossz és ruha alapján tudja megkülönböztetni a fiúkat a lányoktól.

Te is melepődnél ha fodros kiruhában táncolna előtted egy 3 éves 5mm-esre nyírt hajjal. Mindenkiben felmerülne, hogy ugyan miért ilyen a haja

2017. máj. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
21%

Sokkal praktikusabb a rövid haj,ez tény.

A lánynak meg azért "kell" hosszú,mert szeretnek hercegnőset játszani. De nekem se öröm a lányom rengeteg haját naponta 6x fésülni és 15x újra gumizni. Izzad is,mint a ló. Viszont volt vállig érő is neki,de akkor meg még rosszabb volt.

Szóval ha ő maga nem cirkuszolna a hosszú hajért,akkor én tar kopaszra is levágnám.

Nekem azért nem tetszik a hosszú kisfiú haj,mert nekik,akiknek lehetne rövid,mi a fenének növeszteni,hogy megsüljön alatta.

Mellesleg a fiad akar más lenni,kitűnni a tömegből,azért akar hosszú hajat. Na meg hallja ő,hogy te mondod úton útfélen,hogy jaj de gyönyörű a haja. Ő ezt jó dolognak fogja fel,mert dicséret,és az is. Emiatt miért akarna változni?

2017. máj. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
79%

Egy kicsi hosszu haju fiut NEM azert hisznek lanynak mert rosszindulatuak, hanem mert a pofijuk miatt nem lehet eldonteni sokszor a nemuket, es a ruha alapjan meg azert nem feltetlenul, mert ha a hosszu hajat engedi valaki egy fiunak, a sotet es terepszinu ruhat miert ne engedne a lanynak? :)


En ha meglatok egy hosszu haju, fius ruhas gyereket (foleg ha a mellette lepkedo fiutestverei rovid hajuak) megnezem neha, mert kivancsi vagyok, hogy egy lanyos haju fiu, vagy egy fius ruhaju lany. Mivel anyuka megengedi a hosszu hajat, ennyi erovel lanynak is megengedheti a fius ruhat. Ez nem rosszindulat, csak nyilvan egy felnott rocker ferfi eseteben evidens hogy

1. Ferfi

2. Sajat dontese

De egy kisgyereknel sokszor anyuka eroltet ezt-azt es hat azt nem szoktak jo szemmel nezni, de nyilvan nincs ratok irva hogy a gyerek szeretne.


Egyebkent meg -szemelyes velemeny- a kisfiuk altalaban egymast majmoljak, a kislanyok szinten. Nalunkaz oviban minden kislanynak hosszu haja van, es minden kisfiunak rovid. Szulinapra azt kernek a kisfiuk, amit a Petike kapott mert olyan meno, vagy olyan vilagitos cipot mint Zolika mert olyan kiraly, stb. De oszinten meglepne, ha a fiam ugy jonne haza, hogy olyan hajat akar mint Emma..............erted, miert furcsa ez?

2017. máj. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
49%

Semmi bajom a hosszabb hajjal fiúk esetén, de a derékig érő már nem cuki, hanem.... nos, nem is szeretném leírni. Akkor elmondom, ha tényleg nem tudod :) a férfiakon akkor is látszik, hogy férfiak, ha hosszú a hajuk, sőt, ha női ruhába öltöznek, még akkor is. Ugyanez nem igaz a kisfiúkra. A másik különbség, hogy a férfiaknak már kialakult és végleges nemi identitásuk van, ugyanez a kisfiúkra nem feltétlenül igaz, ezért szokták kisgyerekkorban a születési nemnek megfelelő külsővel hangsúlyozni a gyerek nemi hovatartozását. Ezt a legtöbb szülő figyelembe veszi, lehet, ezért furcsa egy derékig érő hajú kisfiú a legtöbb embernek. A másik felvetésedre a válasz: a rövid hajú kislányoknak vagy nagyon lassan nő a hajuk vagy szándékosan azért vágatták nekik rövidre, mert abban hisznek, hogy ettől megerősödik a haj. Ekkor csatokkal, pántokkal, kalapokkal, fodros kis ruhákkal szokták hangsúlyozni a lány mivoltát.


Nemtom észrevetted-e, de felnőttek körében is úgy szokás, hogy míg a nők járhatnak pl nadrágban, a heteroszexuális férfiak a mi kultúránkban ritkán szoktak teszem azt szoknyában nyilvánosan mutatkozni. Hát ez van.

2017. máj. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
61%

Unokatesómnak is hosszú göndör haja volt 4 éves koráig, mert az anyja sajnálta levágni. Hiába volt fiús ruhákban, mindig megdicsérték, hogy milyen gyönyörű ez a kislány ezzel a loknis hajjal.

Egy 2 éves gyerek pedig nem tudja eldönteni, hogy hosszú hajat akar-e, vagy rövidet.

2017. máj. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
62%
Ha egy 2 évest úgy kérdezel meg, hogy nemmel kezded a kérdést, nagy eséllyel nem lesz a válasz is...
2017. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
62%

[link]

Tanulságos videó...XD

2017. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
53%
Az oviban lehet, hogy csúfolni fogják. Tapasztalat.
2017. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
47%

Asszem hárommal ezelőtti vagyok, eszembe jutott még két dolog.

1. Inkább a haj alapján ítélik meg a felnőttek a kicsik nemét, mint a ruha alapján, hisz lehet, hogy az ellenkező nemű nagytesótól örökölt ruha van rajta, mondjuk mert játszóra az is jó, vagy épp valami szín-mániás korszak miatt átmenetileg a gyerek nem hajlandó lányos színekben járni

2. Ranschburgnál olvastam, de a saját lányomnál is kirpróbáltam, hogy kb középsős korig, ha egy kislányt megkérdezel, hogy "ha levágatjuk a hajadat, és fiús ruhába öltöztetünk, akkor fiú leszel vagy lány?", akkor simán rávágja, hogy "fiú"!! És ez fordítva is ugyanígy igaz!! Úgyhogy nem vennék rá mérget, hogy a fiadnak minden jól alakul, ami a nemi identitását illeti. Vagy ha igen, az nem rajtad múlt.

2017. máj. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
76%

Én egyszer belefutottam egy ilyesmi korú, loknis kisgyerekbe a vonaton. Meg is dicsértem, hogy de szép kislány, mire a szülei totál besértődtek, hogy miért vagyok bunkó, mikor egyértelműen fiú. Nem bunkó akartam lenni, simán lánynak néztem, hiába volt sötétkék cucca. A szülei voltak némileg vakok, és ahogy elnézem, ilyen esetekben 99 százalékban ez van, a szülő egyszerűen nem akarja észrevenni, hogy igenis lányos a gyerek.

Egyébként nekem meg rövid hajú 2 éves lányom van, van fülbevalója, lányosan öltöztetem, de a haja miatt így is sokszor kérdezik, hogy fiú-e. Talpig rózsaszínben is megkérdezték már... én várom a legjobban, hogy végre szép hosszú haja legyen, de neki meg ennyire nem nő sajnos, és ami van, az is szőke, úgyhogy még kevésbé látszik. Sosem volt vágva, mégis alig van.

2017. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!