Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiamnak hosszú a haja, és?...

A fiamnak hosszú a haja, és? Miért nézi ezt meg MINDENKI?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves és a háta közepéig ér.

Mikor pici volt fel sem merült a hajvágás gondolata. Szőke volt már akkor is, és felugrott neki, göndör volt, csak ha kihúztam egy tincset akkor láttuk milyen hosszú. Aztán előfordult, hogy összegumiztam hátul. Olyan cuki volt.

Mikor nagyobb lett elkezdtem tőle kérdezgetni, hogy nem akar-e olyan hajat, mint apának meg tesónak van, rövidet. Erre mondta hogy nem. Aztán vágattunk a végéből érezte hogy nem fáj, de többet mégsem akar most sem, pedig a végét elég rendszeresen vágatjuk.

Én ezt elfogadtam. A másik fiunknál is volt választási lehetőség, de ő sokkal korábban mondta, hogy "olyat mint apának". Nála sem erőltettem semmit.


A kérdésem az, hogy egy hosszúhajú kisfiú miért olyan feltűnő jelenség. A rövid hajú kislányok miért nem? Mivel akkor ez lenne a normális. Amúgy érdekes hogy a felnőtt férfiakat nem nézik meg hosszú hajjal. De akkor a kisfiúkat miért? Igazából úgy érzem nekem szólnak azok a tekintetek. Mintha nem fürdetném vagy nem is tudom.


Egyébként a fiamnak nincsen identitászavara, tudja hogy fiú, nincsen még halvány zöld ruhája sem, egyértelműen fiúsan öltözik. Nekem sincsen bajom, mindig is fiút akartam, lányt igazán soha, még másodszor sem, sőt! Szóval nekem sincsenek gondjaim, mielőtt jön az, hogy én ezért szorgalmazom (hallottam ilyet is).

Egyébként szerintem a tévhittel ellentétben egy fiút sokkal nagyobb öröm öltöztetni is mint egy lányt, de a hajából soha nem csinálunk viccet és hülye hajkoronákat. Egy-két módja van annak, ahogy felkötöm a fiam haját.



#fiú #lány #nemkérdés
2017. máj. 29. 23:43
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
67%
Előző: Ezen amúgy mindig csodálkozom, mikor az embereknek nem esik le, hogy mindenki szembe jön a forgalommal :)
2017. máj. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
63%
Én is. De látod, sokan vannak.
2017. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Látom már, hogy miért gondolják többen azt, hogy ez az én lelki világomra vall és valamilyen szinten igazuk is van. Nem vagyok hajlandó levágatni a haját csak azért mert másoknak ez a véleménye, szóval igen, én lelkileg így érzek. Csak azt sajnálom, hogy a fiamat ezért megnézik. Olyan lesz, amilyen lenni akar, ha majd gáznak érzi vagy csak szimplán megunja, akkor már kérem is az időpontot a fodrászhoz. Viszont nagyon érdekes, hogy még itt is ennyien ezt mondják. Nem fogom erőltetni neki, ha neki ez az állapot megfelel. Márpedig megfelel. Miért kellene úgy kérdezgetnem, hogy "ugye le akarod vágatna a hajadat?", szerintem pont elég, hogy "nem akarod levágatni?" Jól érzi így magát, ez csak egy lehetőség.

Azért az meglep, hogy a fiatalabb kor osztály nem a ruha alapján dönt elsődlegesen, hanem a haj alapján. Oké a szomszéd néni nem tudja, hogy fiú-e vagy lány, mert a haját nézi azonnal, a ruhát egyáltalán nem. Ez nem zavar, ha nem ismerném, lehet én sem tudnám, hogy férfi vagy nő az öregasszony. De azért, hogy a fiatalabb is azt nézik, hogy milyen hosszú a haja, nekem ez érdekes.

2017. máj. 30. 10:25
 24/45 anonim ***** válasza:
61%
Nézd, te tetted fel a kérdést. Ezeket a válaszokat kaptad. Lehet, hogy nem azt írták a válaszolók, amit te előre elképzeltél, de hát a kérdés műfaja már csak ilyen, ez a lényege. Nem muszáj ezt elfogadni, te döntesz, meg is sértődhetsz, lehet csodálkozni, lehet kötni az ebet a karóhoz, meg szajkózni ugyanazt, amit már előtted megcáfoltak vagy megmagyaráztak vagy megindokoltak, de attól még ez van.
2017. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
65%

3 éves..

El szoktak hangzani a következő kérdések is?:

- Kicsim, te is csípősen kéred a pizzát?

- Hüvös a szél, veszel fel pulcsit?

- Elég késő van már, van kedved fürdeni?

Tudom, hogy a hosszú haj nem "veszélyes", de részedről úgy hangzik ez az egész, mintha valami eget rengető hősiességet, eltúlzott pátoszt éreznél bele abba, hogy ráhagyod a döntést a haja hosszával kapcsolatban.

Az meg csak úgy bónuszként érdekelne, hogy a ruhái színét is ő dönti e el? Mert ha nem, olybá tűnik, azzal próbálod kompenzálni a lányos frizuráját.

2017. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
78%

Alapvetoen az ember mindig megnezi ami/aki mas mint a tobbi, vagy ami/aki nem egyertelmuen eldontheto hogy ki es mi.... foleg egy gyerek eseteben.

En nem csak hajat vagy csak ruhat nezek hanem konkretan igy celiranyosan soha nem bamulom az embereket, de ha veletlen megakad a szemem egy lanyos haju fius ruhaju gyereken (vagy forditva), akkor puszta kivsncsisagbol en is jobban megnezem az arcat hogy vajon fiu vagy lany a gyerek. Fiatal vagyok, ovodasom van, nekem eleve fura lenne ha a kislanyokra akarna hasonlitani es tudni akarnam, miert. Mert furdalna a kivancsisag, miert a lanyokat szurta ki kulsoleg kovetendo peldanak? (oviban minden kis tarsa hosszu haju a lanyok kozul). Es elgondolkodtatna, ha holnap meg porgos szoknyat akarna azt is megengednem?? Hisz az is "olyan szep"! Persze, egy kislanyon.

Szoval fontos a gyerek dontesi szabadsaga, de az is, hogy terelgessuk az izleset. Aztan entolem felnottkent lehet rocker hosszu hajhal mert akkor egy stilust kepvisel majd. De ovodaskent/bolcsodeskent hosszu hajjal konkretan a masik nemet kepviselne...

2017. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
62%

Férjemnek göndör haja van, utálja, rövidre van neki vágva és kilószám fogy a hajlakk, hogy valamelyest egyenesre varázsolja. Alig vártam, hogy a fiamnak is göndör haja legyen, milyen cuki egy félhosszú göndör hajú kisfiú--- mindkét gyerekemnek (fiú-lány) nyíl egyenes haja van...

Ha göndör lett volna a fiamnak akkor (ha neki is tetszik) én is meghagytam volna neki hosszabbra de nem ennyire hosszúra. Szerintem van egy pont ami még cuki meg aranyos meg menő és van az a pont amikor már igénytelenül hat, vagy jönnek a találgatások, amiket írtatok is, hogy anyuka lányt akart, a kisfiúnak zavara van stb...

Vagy ne foglalkozz senki véleményével és legyen olyan haja a fiadnak amilyet ti akartok vagy ha annyira zavar akkor gondold végig és vágass belőle.

2017. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
78%

"Miért kellene úgy kérdezgetnem, hogy "ugye le akarod vágatna a hajadat?", szerintem pont elég, hogy "nem akarod levágatni?" Jól érzi így magát, ez csak egy lehetőség."


Máshogy is meg lehet kérdezni. Nem kell betenni a választ a kérdésbe.

Pl:

Szeretnél olyan hajat, mint apáé?


Egyszerű kérdès, amire a gyerek úgy válaszol, ahogy akar.


Az állítással (ugye) és tagadással (nem) kezdő kérdést egy ilyen idős gyerek nem úgy értelmezi, mint egy felnőtt. Te pedig ráerőlteted a saját akaratod, miszerint hosszú haj kell neki.

2017. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
61%

ha oviba megy akkor jobb ha levágatod fiusra a haját mert ,logni nem fogják a haját hagyni az ovonők ha meg becofoznák akkor lánynak fogják nézni,nálunk a hosszu haju lányoknak cofba kell fogni hajukat,vagy hajráf csat stb,logni nem loghat.


És miért nézik meg mert fiu létére hagyod hogy hosszu haja legyen,ezel különbozik ugyan többitöl most még de ezel csak azt érted el hogy aki látja az megnézi.

2017. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Érdekes ez nekem mert, az én gyerekemnek mindegy hogyan kérdezem: kérsz fagyit? Nem kérsz fagyit? Sőt azt kérdezném tőle, hogy mit ennél? Gondolom akkor sem az lenne a válasz, hogy borsófőzeléket. :D Szerintem ez belemagyarázás, hogy nem mindegy hogyan kérdezem, szerintem mindegy, attól függ hogy érti-e a kérdést, ő pedig igen.

Tehát akkor most erőszakkal el kellene vinnem fodrászhoz? Vagy rábeszélni kellene? Vagy nem értem.

Az hogy ti itt sokan "igazoltátok" hogy miért van ez, még nem fog engem arra sarkallni, hogy vágassam le a haját.

De azért jó megtudni, hogy mi játszódik le a fejükben a kérdésben említetteknek, tehát mindenkinek köszönöm!

Egyébként mint írtam, lányt soha nem akartam, még kiskoromban is fiú baba volt a kedvencem, szóval ez egészen már onnan ered. Konkrétan elképzelni sem tudom, hogy milyen lenne egy lánnyal az élet, de nem is akarom, valahogy éreztem hogy fiaim lesznek, és nagyon boldog vagyok így. Egyébként egy hosszú hajtól, ami még csak befonva sem volt, nem érezném úgy hogy van egy lányom.

A fiam tudja, hogy fiú. Azt is tudja, hogy a testvére is az. Tudja hogy az emberek lehetnek sokfélék és őt annyira nem zavarja a kitűnés mint engem

2017. máj. 30. 15:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!