Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiamnak hosszú a haja, és?...

A fiamnak hosszú a haja, és? Miért nézi ezt meg MINDENKI?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves és a háta közepéig ér.

Mikor pici volt fel sem merült a hajvágás gondolata. Szőke volt már akkor is, és felugrott neki, göndör volt, csak ha kihúztam egy tincset akkor láttuk milyen hosszú. Aztán előfordult, hogy összegumiztam hátul. Olyan cuki volt.

Mikor nagyobb lett elkezdtem tőle kérdezgetni, hogy nem akar-e olyan hajat, mint apának meg tesónak van, rövidet. Erre mondta hogy nem. Aztán vágattunk a végéből érezte hogy nem fáj, de többet mégsem akar most sem, pedig a végét elég rendszeresen vágatjuk.

Én ezt elfogadtam. A másik fiunknál is volt választási lehetőség, de ő sokkal korábban mondta, hogy "olyat mint apának". Nála sem erőltettem semmit.


A kérdésem az, hogy egy hosszúhajú kisfiú miért olyan feltűnő jelenség. A rövid hajú kislányok miért nem? Mivel akkor ez lenne a normális. Amúgy érdekes hogy a felnőtt férfiakat nem nézik meg hosszú hajjal. De akkor a kisfiúkat miért? Igazából úgy érzem nekem szólnak azok a tekintetek. Mintha nem fürdetném vagy nem is tudom.


Egyébként a fiamnak nincsen identitászavara, tudja hogy fiú, nincsen még halvány zöld ruhája sem, egyértelműen fiúsan öltözik. Nekem sincsen bajom, mindig is fiút akartam, lányt igazán soha, még másodszor sem, sőt! Szóval nekem sincsenek gondjaim, mielőtt jön az, hogy én ezért szorgalmazom (hallottam ilyet is).

Egyébként szerintem a tévhittel ellentétben egy fiút sokkal nagyobb öröm öltöztetni is mint egy lányt, de a hajából soha nem csinálunk viccet és hülye hajkoronákat. Egy-két módja van annak, ahogy felkötöm a fiam haját.



#fiú #lány #nemkérdés
2017. máj. 29. 23:43
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
74%

Akkor meg fogadd el, hogy megbámulják, lánynak nézik, esetleg téged nem tartanak normálisnak néhányan. Ez van.

Egyébként írtad, hogy fura neked, hogy a haja alapján előbb tippelnek a nemére, mint a ruhája alapján: tudod, hány kisebb testvér hordja a nagyobbak kinőtt ruháit, akkor is, ha ellenkező neműek? Jó, a fiúkra kevésbé adják rá a rózsaszínt, de a lányokra a fiús göncöket úgy veszem észre, simán ráadják. Neked is van egy nagyobb fiad, simán hihetik, hogy a kicsi lány, csak örökölte a ruhákat.

2017. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
54%

Az oviban már azért is csúfolódnak, ha egy fiú babakocsit tologat. A gyerekek kegyetlenek, de majd szól, ha kiröhögik a nagyok.

Kérdező! Láttad az Apafej című filmet? Abban pont ez volt, hogy a gyerek úgy nézett ki, ahogy szeretett volna. Így jöttek a fura szerkók, pl. tésztaszűrővel a fején mászkált az utcán, vagy kívülre húzta az alsógatyáját.

Bocs, csak ez ugrott be! :)

2017. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
66%
MÉG nem zavarja a feltűnés. Mert még kicsi; ha ahhoz lenne szoktatva, hogy egy sggenfütyülős ló van a fején, akkor az lenne neki a megszokott és nem zavarná, sőt, ahhoz ragaszkodna. De ez nem azt jelenti, hogy ez az ő véleménye vagy személyisége, hanem hogy te erre szoktattad. A kicsit nagyobb gyerekek viszont már nem szeretnek kilógni a sorból. És igen, azért nézik őt az emberek, mert azon filóznak, vajon fiú-e vagy lány. Te még sose voltál így, akár felnőttel, akár gyerekkel, hogy nem tudtad eldönteni a nemét, ezért folyton oda-odasandítottál? Én voltam már, jó nyilván nem az arcába bámultam az illetőnek tátott szájjal közvetlen közelről, de valóban ha nehéz eldönteni, akkor lesem, hogy vajon most mi van. Azt meg végképp nem értem, hogy ha te hozod ebbe a helyzetbe a gyereket, akkor miért a többi embert okolod érte.
2017. máj. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
75%
Ha szép a haja, azért. Ahogy a szép hajú kislányokat is megnézik. Aztán, ahogy nézik, jön a felismerés, hogy ez egy fiú. Kb. 2 mp-cel tovább nézhetik, mint más gyereket emiatt. Utána meg senkit nem érdekel. De ha zavar, hogy nézik...
2017. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
78%

Azt nem érti meg a kérdező csak,hogy a gyerek azért szereti a hosszú haját,mert ő ajnározza miatt. A gyerek meg olyan akar lenni elsőnek,ami miatt állandó dicséretet kap. Ha te a haját dicséred,ahhoz ragaszkodik.

Ha úgy teszed fel a kérdést,a válaszát is megadod neki. Nem vágjuk le? Ott a nem.

Aztán az oviba meg már elkezdődik a gúnyolódás. A gyerekek gonoszabbak,mint a felnőttek.

De én írtam,hogy sokkal praktikusabb a rövid haj. A lányomnak ezerszer fésülöm a hol hátközépig,hol derékig,hol vállig érő haját,mégis rá 5 percre olyan,mint egy bokor.

2017. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
63%

Nem vonszolni kell gyereket a fodrászhoz csak bevini leültetni azt levágatni haját vagy veszel hajnyirot és otthon levágod a haját.akkorára,hogy ne szoljanak majd az oviba érte,

Nem gyerekek gonoszak kiscsoportba hanem az ovonő fog érte szolni,ennyi .3 évig lehet hosszu haja mert te szerinted jó volt igy most ha ovis lesz most már fius haj kell .

2017. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Nálunk az oviban nincsen ilyen diszkrimináció, hogy a lányok akár földigérő hajat viselhetnek a fiúk meg "fiúsat". Ilyen nincsen, szerintem sehol, mert ilyen alpon minden lánynak is le kellene, ez jó nagy hülyeség volt.
2017. máj. 31. 13:09
 38/45 anonim ***** válasza:
77%

Azért nézi ezt meg mindenki, mert ez nem elfogadott.

A lányok, nők hordhatnak gatyát, hordhatnak feketét, fiús dolgokat, de fordítva ez nem elfogadott. Ennyi. Ezért nézik meg...és igen, valszeg neked szólnak a tekintetek...:-)

Tehát vagy kibírod, vagy ráveszed finoman, hogy vágassátok le...


Középső oviba úgyis elkezdenek belekötni ez miatt majd, és ő fogja kérni szrtem hogy vágassátok le...

2017. máj. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Akkor megvárjuk azt a pillanatot, hogy szóljon :D én nem fogom rábeszélni semmire sem, mert ez nem lényeges annyira hogy erőszakoskodjak akár "terelgetésnek" burkolva sem. De valóban hasznosak voltak a válaszok, például hogy így kimondtátok egyre kevésbé veszem magamra a dolgot :D
2017. máj. 31. 17:45
 40/45 anonim ***** válasza:
84%
Olyan vagy, mint egy dacos gyerek :) Ami nem lenne baj, ha nem a gyerekeden csapodna a "csakazertis" hisztike.
2017. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!