Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kellene visszatérnem a munkahelyemre (szülési szabadság után), időközben azonban kaptam egy nagyon jó ajánlatot másik helyre, más pozícióba (kedvező fizetés, de az eddiginél hosszabb munkaidő (8-16.30-ig, eddig 4-5 órát dolgoztam tanárként)). Az egy éves fiam felügyeletét édesanyám csak 13 óráig vállalná, mivel még ő is dolgozik, anyósom már nyugdíjas, de azt mondja, nem ígérheti, hogy nem lesz túl fáradt és nem biztos benne, hogy vállalná a nagymamai teendőket. A férjem magánvállalkozó, rá sem számíthatok. Fogadjak dadát, vagy felejtsem el az új munkát? Tanácstalan vagyok...
2017. júl. 3. 13:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Hagyd mar anyosodat, egyaltalan nem elvarhato hogy minden nap haptakban alljon es szitterkedjen. Ez nem nagymamai teendo, ezt elvarni nem szep!


Bolcsi es mesz dolgozni, vagy otthon maradsz. A szitterrel az a baj hogy a masik meloval jott tobbletpenz nagy reszet elvinne szoval ott lennel ahol a part szakad.

2017. júl. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

#11

Nem, nincs ott, ahol a part szakad: gyakorlat, munkatapasztalat, későbbi előrelépés lehetősége stb.


Kérdező: miért nem hajlandó a agyerek apja a saját gyerekével eltölteni heti pár délutánt?

2017. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%
Dolgoztál valaha teljes munkaidőben nyári/téli/tavaszi szünet nélkül, vagy mindig tanár voltál? A lehető legjobb munkád van most a család szempontjából. Nagyon gondold meg. Ha vállalod az új munkát, akkor nem várhatod el a nagyszülőktől, hogy ők vigyázzanak a gyerekre.
2017. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
12, nyilván a férj dolgozik délután. Sok ész nem kell ahhoz, hogy kitaláljuk.
2017. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Én az első gyereknél nagyszülővel oldottam meg, nagyon megbántam. Minden szempontból sokkal rosszabb döntés volt, mint a bölcsi. A második gyerek bölcsis lett, zongorázni lehet a különbséget, és még csak azt sem kell éreznem, hogy szívességet fogadtam el.

Nem kell félni a bölcsitől, én aztán tudom, mert rettegtem tőle.

2017. júl. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én a munkahelyen is elkapom a kollégáktól a betegségeket. Attól, hogy burokban akarod tartani a gyereket, az nem biztos, hogy minden szempontból a legjobb neki. Valamikor közösségbe kell vinned egyébként is, vagy magán ovis, magán tanuló lesz? De most komolyan, biztos van egy jó bölcsi, akár magán, kis csoportos a közelben ami megfelelő egy kisgyermeknek.

Én bébiszitterre sem bíznám rá szívesebben, mint a bölcsire, egyedül van otthon a lakásodban egy idegen ember és a kisgyermeked.

2017. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Jajjj, egyre több kérdés kavarog a fejemben, és még jobban hajlok annak irányába, hogy maradok a meglévő munkahelyemen. Korábban, a családalapítás előtt, dolgoztam más munkakörben, az említett szabadság és szünidők megléte nélkül. Tudom milyen, ezért is kételkedem abban, hogy megéri-e gyerkőc mellett belevágni. Vagy, kérek egy év fizetetlen szabit, fogadok dadát, és meglátjuk, hogyan boldogulunk. A férjemnek nagyon fontos a vállalkozása, tudatosan építi, több vitánk is volt már ebből, hasztalan, szóval ezúttal, és egy jó ideje már, nem is szeretném még ezzel is bonyolítani az ügyet... Tudom, nem korrekt, de nem tudok rá hatni.
2017. júl. 3. 18:06
 18/18 anonim ***** válasza:
53%
Még egy elgondolkodni való,szerintem ez a leginkább lényegre tapintó: mit fogsz jobban bánni,azt,hogy meg se próbáltad,vagy azt,hogy kipróbáltad,esetleg nem működik és visszacsinálod(lásd:fizetetlen szabi.az jó ötlet,én is csináltam ilyet)
2017. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!