Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szoktátok a nagyszülőket/ro...

Ti szoktátok a nagyszülőket/rokonokat úgymond "nevelni"?

Figyelt kérdés

Pl. rájuk szóltok hogy mit tegyenek/ne tegyenek a gyerekkel?


Mikor valami olyan megnyilvánulásuk van amivel nem értetek egyet vagy ti azt másképp csináljátok, olyankor "kiokítjátok/felvilágosítjátok" őket? Vagy az ilyesmit rájuk hagyjátok inkább?


2017. júl. 15. 09:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

9, felőlem ugrálhatnak, de amikor már ez olyan szintre megy ami káros, akkor azt nem tudom miért kell még tovább fokozni és miért nem lehet valamit a gyereknek elmagyarázni, hogy ezért és ezért ilyet nem csinálunk. De mint már írtam, nem az zavar ha a kedvében járnak, hanem a túlzások. Pl. ha azért nem kenik be naptejjel, mert a gyereknek épp nincs kedve hozzá és úgy járnak a kedvében, hozzátéve a megjegyzést, hogy mi még ezt is megengendjük neked, tehát az "üzenet" lényege, hogy a szüleid gonoszak és lásd mi milyen jó fejek vagyunk veled, utálod a naptejezést, hát akkor hagyjuk.


Én még eddig egyébként mindig rájuk hagytam gyakorlatilag mindent, mert én nem érzem feladatomnak bárki más felnőtt embernek elmagyarázni ilyen alapvető dolgokat. Csak olyan dolgokat kértem, hogy mikor adják be a gyógyszert vagy mit ehet, mert allergiás. Nem szoktam senkire ráerőltetni az itthoni szabályokat, sőt jónak tartom hogy megismer más szokásokat. Ennek ellenére mikor olyat hallok, hogy a gyerekemnek negatív képet akarnak festeni a szüleiről, akkor az nekem nem esik jól.

2017. júl. 15. 14:14
 12/23 anonim ***** válasza:
49%

Én sem engedem, hogy úgy ugráljanak ahogy a gyerek füttyül. Akkor bizony rájuk szólok, hogy nem kell egyből ugrani, főleg ha meg tudja maga is csinálni.

A másik, hogy voltunk a dédinél és felmászott cipővel az ágyba, majd szóltam, hogy nem mászunk fel a tiszta ágyba cipővel, erre rákontrázott a dédi, hogy nyugodtan mehet. Ilyenkor az idegbaj kerülget, mert előtte mondtam, hogy nem, így az én szavamat is hitelteleníti + otthon is megpróbálkozik majd vele.

2017. júl. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

12, ez a cipős eset nálunk pont ugyanígy megesett, csak nem dédivel, hanem nagyival.

De most ez annyira alap dolog, nem? Gondolom ők sem sétálgatnak cipőben, papucsban az ágyon. Miért lenne más ha egy gyerek teszi?

Nem értem miért jó ez így nekik, így akarnak "bevágódni" a gyereknél?

2017. júl. 15. 19:43
 14/23 anonim ***** válasza:

Az, hogy nagyvonalúbbak, mint ti.

Mert tudják, hogy őnekik már nincs olyan sok hátra, és ebben az időben örömmel akarnak együtt lenni az unokájukkal, dédunokájukkal és nem fegyelmezni akarják.


Az meg orbitális baromság, hogyha a nagyinál/dédinél felmászhat az ágyba cipővel, akkor majd otthon is megpróbálkozik ezzel. Nem! A gyerekek nagyon hamar megtanulják, hogy otthon és máshol nem ugyanazok a szabályok. És nagyinál felmásznak (és még bepróbálkoznak ezer más dologgal), otthon meg nem is próbálkoznak ezzel.

2017. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért is baromság? Meg kell tanulnia, hogy kell a vendégségben viselkednie és az nem az, hogy mert nekem már nincs sok időm hátra mindent megengedek. Ez nem egészséges a gyerekre nézve. Igenis kellenek a szabályok kortól függetlenül. Nyilván el fogom magyarázni neki, hogy mert itt megengedtél máshol nem szabad, de eleve ilyen dolgokat meg se kell engedni, mert egyértelmű, hogy rossz.
2017. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ha a nagyi/dédi házában vagytok és ő megengedi, hogy felmásszon cipővel a gyerek az ágyra, akkor OTT (!!!) ezek a szabályok. Neked kéne tudomásul venned, hogy nem dirigálsz mindenhol, csak a saját területeden.
2017. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
De tudom, hogy ott sem szokás csak a gyerek miatt engedte meg. Amúgy meg az nem dirigálás, hogy a gyerekemre rászólok, ha olyat tesz amit nem illik.
2017. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a gyereket csak a saját területünkön vagyunk kötelesek nevelni? Máshol meg bízzuk ezt másokra??
2017. júl. 18. 13:35
 19/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, én biztos nem. Ha nem vagyok ott és úgy engedi meg szíve joga mivel rá van bízva arra az időre a nevelés és a gyerek biztonságával felügyelete, de ha ott vagyok akkor igenis rá fogok szólni mert akkor az én felelősségem.

Ha szokás egy házban káromkodni attól még az én gyerekemnek nem fogom megengedni még ott sem, függetlenül attól, hogy nem az én "területem".

2017. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A te felelősséged, de neki joga van többet engedni, mert az ő háza, az ő ágya stb. A fordítottja ciki, ha a szülő nem szól, és vendéglátónak kell megkérnie a gyereket, hogy ne csinálja ezt.

Téged meg ne kerülgessen az idegbaj, és ne érezd, hogy hiteltelenít csupán azzal, hogy nem marad csöndben, amikor őt TÉNYLEG nem zavarja, ha a gyerek felmászik rá cipőben. Teljesen logikus, hogy kimondja, amit gondol: hogy felmászhat a gyerek oda.

2017. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!