Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szoktátok a nagyszülőket/ro...

Ti szoktátok a nagyszülőket/rokonokat úgymond "nevelni"?

Figyelt kérdés

Pl. rájuk szóltok hogy mit tegyenek/ne tegyenek a gyerekkel?


Mikor valami olyan megnyilvánulásuk van amivel nem értetek egyet vagy ti azt másképp csináljátok, olyankor "kiokítjátok/felvilágosítjátok" őket? Vagy az ilyesmit rájuk hagyjátok inkább?


2017. júl. 15. 09:56
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Engem ebben nem az zavar, hogy pl. felmászik oda, vagy akármit megengednek neki, hanem az, hogy amikor a gyerekem ott alszik, akkor pont abban az ágyban alszik amelyikre azt mondják neki, hogy őket TÉNYLEG nem zavarja. Ok, őket ne zavarja, de akkor miért csodálkoznak ha nem szívesen engedem ott aludni.
2017. júl. 18. 18:24
 22/23 anonim ***** válasza:

Nekem ezzel csak az a bajom, hogy a gyerek így úgy foghatja fel, hogy ha nem otthon van akkor az alapvető szabályok mások vagy nincsennek. Ami szerintem nem jó. Vannak olyan dolgok ahol sehol nem csinálunk és kész. Lehet az a dédi háza vagy más hely, de tudnia kell mit lehet és mit nem. És továbbra is tartom, hogy ha a szülő már egyszer rászól a gyerekre, hogy nem szabad akkor nem illik ellentmondani. Hiába az én házamba vagyunk, ha átjön az egyik barátja a gyereknek akkor igenis figyelek az ő igényeire és szabályaira is. Sőt a másik gyerek anyukája ugyanúgy rászól a saját gyerekére, ha olyat csinál ami szerinte nem illő. És a hangsúly a szerintén van.

Ha oviba megy is úgy megy oda, hogy viszi az otthonról vitt alapvető szabályokat. Legalább is én úgy gondolnám, hogy ne az óvónő nevelje meg, hanem én.

2017. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Szerintem en is szólnék,es fogok is,ha túlzásba esnek a gyerekkel kapcsolatban.De amiket példának írtál az nem is túlzás,hanem inkabb manipulálják a gyereket,hogy ő legyen a szupernagyi/papi...ami teged eléggé hiteltelenné tesz!Es nem tartom korrektnek.

Vannak szabályok,amiket a nagyszuloknek is be kell tartani,akár náluk,akár nálatok vagytok!

2017. aug. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!