Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 2,5 éves gyerek egyáltalán...

Ha 2,5 éves gyerek egyáltalán nem alszik napközben, az nagy baj? Már egy jó éve így megy!

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, hogy az éjjeleket végig alussza.

De azért csak furcsa, hogy nem fárad el napközben, nem?


Nem is lenne gond a fejlődésével, csak most egyik anyuka elmesélte, hogy az ő kétévese napi 2-3 órákat alszik ebéd után, hát csak pislogtam, hogy jó ideje nem alszik az enyém semennyit se.

Egyszerűen nem igényli.


Próbáltuk bevinni a hálóba, ágyba tenni, mesélni, énekelni, ringatni, de olyankor hisztizik, nem aludna el a világért sem.


Pedig energikus gyerek, egész nap futkorászik, ugra-bugrál, nem egy sarokba állítható típus. Nem lehet mondani, hogy nem vezeti le az energiáit.


Reggel kb. fél 8-8 körül kel, este fél 10-10 fele alszik el.



2017. aug. 13. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat mit tudsz csinalni, ugye!?! Altatot nem lehet neki adni.

Viszont a pihens/alvas fontos lenne napkozben. Ha mas nem, legalabb fekudjetek le, vagy valami csendes foglalkozast talaljatok ki. Gondolom bolcsiben/vagy oviban aludni kellene, ott nincs kecmec, fekves van!

Ha neki meg ennyi az alvas igenye akkor bele kell torodni.

2017. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem bölcsis, majd oviba megy, ha eljön az ideje. :)
2017. aug. 13. 22:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oviban le fogják fektetni aludni. Meg vannak őrülve azért, hogy aludjon a gyerek, legalábbis én eddig ezt tapasztaltam a bölcsiben és nemrég az ovis szülőin ez volt az első napirendi pont. Nekem nem gond, az enyém alszik, két óra múlva alig bírok bele életet verni, de van egy kislány nálunk is, aki nem igényli. Itt a bölcsiben nálunk azt csinálják hogy olvasnak mesét, aztán kap egy pici játékot és fekve csendben eljátszik. Esetleg idővel ezt ha gondolod, gyakorold vele, hogy ne legyen neki rossz emiatt az oviban...
2017. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rövid programú csoportba fog járni.

Délben haza kell hozni, tehát nem alszanak bent a gyerekek.

2017. aug. 13. 23:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom sem akart aludni, ahogy elkezdte az ovit már 5-ből 2x-3x aludt
2017. aug. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én oviban dolgozok, és nyilván mondják a gyerekeknek, hogy aludjanak, de nem nevezném erőltetésnek. Csak annyi, hogy feküdni, pihenni kell, ez alól nincs kivétel, különben senki sem akarna aludni, ilyenek a gyerekek.

Persze, jobb lenne, ha aludna délután is, mert igy tudja az agy megfelelően kipihenni magát, feldolgozni a napközbeni információkat, ilyenkor keletkezil a legtöbb új idegi kapcsolat, ami különösen fontos ebben az életkorban.

Érdemes fontolóra venni, nem pörgött e túl, mennyire van rendszer(esség), kiszámíthatóság a napjaiban.

Esetleg az altatás idején változtatni (lehet 1 órával "hosszabb délelött" után könnyebben elaludna - pont mire általában már feladja a szülő a küzdelmet), ennek érdekében a napirendet átszervezni kicsit (esti fektetést, reggeli kelést korábbra tenném).

Átgondolni mi változott, amikor elkezdett nemaludni napközben.

Vagy a szobában maradni vele, melléfeküdni egy darabig, ha megteheti.

Tudom, nem könnyű - magam is kisgyerekes anyuka vagyok -, de érdemes próbálkozni, harcolni, mert valóban fontos lenne a fejlődés érdekében (ami nem most, hanem évek múlva fog majd látványosan kiélezödni).

2017. aug. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én már 2 évesen sem aludtam, de nem hiszem, hogy lett tőle bajom. :D

Emlékszem, hogy oviban sem tudtam aludni legtöbbször, és csendben fekve végigunatkoztam az alvásidőt. Nagycsoportban már néha megengedték, hogy felkeljek és valamivel elfoglaljam magam. Ha mégis sikerült véletlenül elaludnom közben, akkor meg fáradtan ébredtem.


Szerintem ilyenkor úgy működnek a gyerekek, hogy minden izgalmasabb, mint az alvás, így nem akarnak semmiből kimaradni. Szerintem az még a jobbik eset, ha egyik nap sem alszik. Az én lányom se szeret napközben aludni. De volt már, hogy elaludt ebéd után, tegnap 3 körül aludt el pelenkázás közben, többször volt, hogy napközben nem tudtam elaltatni, de este 6-kor "elájult", majd 7-fél 8 körül felkelt és 11-ig nem aludt el este. Tegnapelőtt meg nem is aludt, hanem reggel 7-től este 10-ig ébren volt. Egyébként folyamatosan kérdezgetem tőle, hogy álmos-e, de mindig azt mondja, hogy nem. Lefekszünk együtt, de volt, hogy én előbb aludtam el, mint ő, és arra ébredtem, hogy egy hosszú tárggyal nyúlkál a ventillátor felé. Illetve sok óra elmegy vele, hogy altatom sikertelenül, így tulajdonképpen du. semmit sem tudok csinálni.

2017. aug. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Kislányunk 22 hónapos kora óta nem alszik nappal. Hetekig próbálkoztunk, de végül beletörődtem. Ő igényli azért, h megpihenjen napközben, lefekszik az állataihoz, olvasgat, de nem alszik. Most megy oviba, azt mondják, h ott a sok inger meg a " csordaszellem" hatására majd jobban kifárad és elalszik délután. Biztos vagyok benne, h hasznára válna, bár elvileg a 12 ira alvás 12 óra ébrenlét ugyanolyan jó.
2017. aug. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg kiiktatni a koffeint: csoki, kakaó mellőzése. Hátha esetetekben ez (is) befolyásolha a délutáni nem alvását.
2017. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem kap ilyen termékeket, ami koffeint tartalmaz.

Se kakaó, se csoki (maximum nagyon ritkán, de nem édesszájú, hála az égnek), de még csak teát sem iszik.

Csak tej és sima víz.

2017. aug. 14. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!