Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem felháborító...

Csak szerintem felháborító ez? Miért gondolkoznak így az emberek?

Figyelt kérdés

Tegnap moziban voltunk és észrevettem valamit, ami már régóta bennem van csak nem gondolkoztam el rajta komolyabban. A film úgy kezdődött, hogy letépték egy 4-5 éves nagyon aranyos kissrác karját aztán behúzták egy csatornába. Semmilyen reakciót nem láttam az embereken, sőt még meglepődést sem. Egyetlen egyszer szisszent fel a közönség egy emberként: amikor a pszichopata tini gyerek leakart lőni egy macskát. Hallottam néhány csajtól, hogy "úristen" meg "jajj, ne csak a cicát hagyja már". A kisfiú megölésén miért nem háborodott fel senki? Volt még rengeteg durva jelenet ráadásul gyerekekkel mégis mikor mentünk kifele egy párocska mögöttünk azon a véleményen volt,hogy ha a macskát bántotta volna az a degenerált nem is nézték volna tovább a filmet. Nem is tudom összesen hány kisgyereket öltek meg benne, az teljesen okés?

Magam sem tartom helyesnek az állatbántalamzást, nekem is van kutyám,akit imádok ellenben gyermekem nincs és mégsem bírom felfogni: miért csak olyat látok facebookon, hogy "börtönt/halálbüntetést az állatkínzóknak!" Miért nem látok olyan drapikat, hogy "halált a gyermekbántalmazóknak"? Miért nem mennek kigyúrt ultrák olyan házakhoz rendőröstől, ahol tudni lehet,hogy az apuka piásan minden áldott este leveri a gyereket csak úgy hobbiból?

Természetesen az állatok is fontosak, őket is meg kell védeni, mert nem tudják magukat, de a gyerekek sem!

Helyes az, hogy ma Magyarországon egy cica élete nagyobbnak számít, mint egy kisgyereké?


2017. szept. 9. 12:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%

Magyarországon többet adakoznak allatmenhelyeknek, mint gyermekeket segítő szervezeteknek.

Gondolom úgy vannak vele, hogy film, nyilvánvalóan kitaláció, a gyerek színész - ellenben a macska bpnem színész, mi van, ha valóban bantalmazzak

2017. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A macskát pont nem is bántották benne,de egyébként értem, amit írsz.
2017. szept. 9. 12:41
 3/22 anonim ***** válasza:
43%

Gyermektelen környezetben élőként nagyon nehéz átérezni a gyerekeket érő bajokat.


Háziállat mindenhol van, akaratlanul is belefut az ember, általában pozitív élmény éri velük kapcsolatban. A felnőtt állatok nyugisak az utcán, vagy az otthonukban.


A fiatalok nem látnak gyereket csak bevásárlásnál meg tömegközlekedésen, mikor a kicsik frusztráltak.


Saját példámon tudom, hogy a csecsemődarálós viccen anno nagyon jókat nevettem, mikor anya lettem, nem mozgatott meg többet, random híreken elbőgöm magam most is, ha gyerekhalálról van szó. Anyaként (meg háziállatmentesen) kicsit kevésbé vagyok fogékony az állatos halálesetekre, mert nem érint.


Mindenki arra fogékonyabb, ami megtalálható a környezetében.


Engem kevésbé rettent meg mondjuk ez a hurrikánosdi, sosem éltem át hasonlót, de ha leforrázza magát egy kisgyerek, az sokkal nagyobb hatással van rám.


Nem tudom mennyire érthető. Mindenki azt érzékeli súlyosabbnak, amit könnyebben át tud élni, tehát, ami már megtörtént vele vagy a környezetében. A fiatalok sosem féltettek gyereket, csak állatot.

2017. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Bocs, de ha horrorra ülök be, nem fogom végigsajnálkozni. Nyilván a hírekben egészen más hatást vált ki belőlem ugyanez.
2017. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Az ugye megvan, hogy horror filmet néztél? Egy horror filmben nem cuki piros lufit fog osztogatni cuki kisgyerekeknek a cuki mosolygós bohóc.

Mivel normális ember tudja, hogy milyen filmre ül be, ezért nem fog hangosan hisztizni, hogy de bántották a gyereket, úristen.


Mellesleg:

A természetfeletti gonosz az gyilkol, igen. Egy horrorban ezt felfogjuk. Erre van determinálva, mindegy, hogy bohóc, démoni kisgyerek, vagy játékbaba.

Ám ha egy olyan ember gyilkos (esetedben a macskát a kamasz), aki nem lenne erre a sorsra hivatva, az sokkal nagyobb gonoszság, és mint olyan, jobban felszisszen rajta az ember. Az emberi gonoszság sokkal megrázóbb, mint egy "gonosz szellem". Nem a cica a lényeg.

(Mellesleg King pontosan ettől olyan népszerű horroríró, mert nála mindig megjelenik az emberi gonosz (is).)

2017. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek, sok helyen többet ér az állat, mint a gyerek. Szerintem is felháborító, de sokat nem tudok tenni vele.

Nekem is van háziállatom, és szeretem (igaz, éppen nem macska), de sose tudnám a gyerekemhez hasonlítani. A gondolat is beteg.

2017. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
Mert az ember tudja, hogy filmet nézni megy...
2017. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
21%

Ameddig nincs gyerekem addig a kutyusom az első. De gondolom ez változni fog.

Sajnos a környezetemben nincs olyan baba, kisgyerek akire azt mondanám cuki vagy jobban félteném mint a kutyust.

2017. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%
Szeretem a gyerekeket, de pl. számomra egy kiscica vagy kiskutya, vagy legyen akár felnőtt állat sokkalta aranyosabb, mint egy kisgyerek.
2017. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%
Nyilván, ha a te kutyád bántaná a gyerekemet, szívfájdalom nélkül agyonütném! :) Ezt most ne vedd magadra, bárki kutyáját, elrendezném. Nyilván nem minden kutya ilyen. Az az igazság, hogy én nem szeretem a gyerekeket! A sajátjaimat szeretem, de máséra csak minimálisan vagyok kíváncsi. Van egy macskám, akit nem dobtam az utcára csak azért, mert gyerekem lett. Viszont nálunk nem egyenlő az állat a gyerekkel...Sok helyen azt látom, hogy kutya és gyerek egy képen (eddig ok) és ilyen szöveggel, hogy testvérek...nah brrr. A kérdező pedig egy horrorra ült be...
2017. szept. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!