Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem felháborító...

Csak szerintem felháborító ez? Miért gondolkoznak így az emberek?

Figyelt kérdés

Tegnap moziban voltunk és észrevettem valamit, ami már régóta bennem van csak nem gondolkoztam el rajta komolyabban. A film úgy kezdődött, hogy letépték egy 4-5 éves nagyon aranyos kissrác karját aztán behúzták egy csatornába. Semmilyen reakciót nem láttam az embereken, sőt még meglepődést sem. Egyetlen egyszer szisszent fel a közönség egy emberként: amikor a pszichopata tini gyerek leakart lőni egy macskát. Hallottam néhány csajtól, hogy "úristen" meg "jajj, ne csak a cicát hagyja már". A kisfiú megölésén miért nem háborodott fel senki? Volt még rengeteg durva jelenet ráadásul gyerekekkel mégis mikor mentünk kifele egy párocska mögöttünk azon a véleményen volt,hogy ha a macskát bántotta volna az a degenerált nem is nézték volna tovább a filmet. Nem is tudom összesen hány kisgyereket öltek meg benne, az teljesen okés?

Magam sem tartom helyesnek az állatbántalamzást, nekem is van kutyám,akit imádok ellenben gyermekem nincs és mégsem bírom felfogni: miért csak olyat látok facebookon, hogy "börtönt/halálbüntetést az állatkínzóknak!" Miért nem látok olyan drapikat, hogy "halált a gyermekbántalmazóknak"? Miért nem mennek kigyúrt ultrák olyan házakhoz rendőröstől, ahol tudni lehet,hogy az apuka piásan minden áldott este leveri a gyereket csak úgy hobbiból?

Természetesen az állatok is fontosak, őket is meg kell védeni, mert nem tudják magukat, de a gyerekek sem!

Helyes az, hogy ma Magyarországon egy cica élete nagyobbnak számít, mint egy kisgyereké?


2017. szept. 9. 12:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Megvan, hogy horror film volt és neked megvan a kérdésem második fele? Nem csak a film alatt tapasztaltam azt,hogy egy kisállat fontosabb a gyermekeknél. Az okés, ha az ember a gyerekét bántja, hát meg kell nevelni valahogy, de ha egy kutyát éheztetnek azért halálbüntetés jár. (A kötekedöknek: Szerintem az a normális, ha mindkettöért minimum 20 év börtön járna.) Nekem nincs gyerekem,a környezetemben sincs kisgyerek és mégis úgy gondolom egy az ő életük fontosabb, mint bármelyik állaté.
2017. szept. 9. 14:19
 12/22 anonim ***** válasza:
26%

Oké, de a kérdésed ihletése teljesen irreleváns. Nem a macska a lényeg a filmben. Ha a cuki kisöcsit bántotta volna a srác, akkor ugyanúgy felhördült volna a közönség. Az emberi gonoszság a lényeg.

Szomorú, hogyha ezt nem érzed át.

2017. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak látszat. Pl közuton autosok kilométerekrol lassitanak ha babakocsival haladnak át, mig macskákat ezresével lapitanak ki.
2017. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez rendkívül érdekes kérdés, de valójában ezt úgy szokták kategorizálni, hogy az emberek szemében a kisgyerek és az állat van egy szinten sajnálat szempontjából például egy bántalmazós film során, és a felnőtt emberek egy másikon. Viszont ha kategóriát bontunk, akkor az állat kerül ki győztesen. Ennek az az oka, hogy az emberek a gyereket és az állatot cselekvőképtelennek és jónak tartják, míg egy felnőtt esetében "tudhatta volna, hogy ez lesz" és oldja meg, mivel ő is felnőtt, mint a bántalmazó. Itt valószínűleg a gyerek és a macska között is megtalálták a különbséget. Egy macska még annyira sem tudja felmérni a veszélyhelyzetet, mint egy gyerek. Nem észszerű, de így éli meg a legtöbb ember.
2017. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
41%

Te szerencsétlen, ha nem bírod a horrort, nem kell beülni rá - mellesleg spoiler is létezik.


Egyébként tudod miért nem sajnálkoznak sokan - pl. én sem? Mert a gyerek idegesítő, követelőzik, hisztizik, bőg minden szaron - igen, az is, akit normálisan nevelnek.


Meg más gyerekét hadd ne sajnálgassam már, a sajátomért tűzbe megyek, de másé nem érdekel.

2017. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%

"Egy macska még annyira sem tudja felmérni a veszélyhelyzetet, mint egy gyerek."


Vagy inkább fordítva.

??? Láttál már közelről kisbabát? NINCS félelem érzete. Simán leesik az ágyról. A macska már nagyon kis korban is félve megy valaminek a szélére ahonnan leeshet.

2017. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%

Kösz hogy spoilerezted a filmet, ma mentünk volna megnézni....


És igen csak szerinted felháborító. Basszus ez egy film, aki megy nézni az tisztában van vele hogy a sztori arról szól hogy gyerekeket gyilkolnak benne, és fel van rá készülve. De az állatgyilkosságra nincs, lehet ezért hatott meglepően.

2017. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
Erdekes, az oldoklos filmek nem izgatnak, de ha egy kutya csak szomoru egy filmben, azt vegigbőgöm...nah de gyerekeket öldöklős filmet meg se neznek.. Ez az "Az"? Tenyleg megölik benne a gyerekeket? AKkor tuti nem nezem meg.
2017. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nyilvàn ez a film AZ volt, amit már gondolom a nézők 80-90%-a olvasott könyv formátumban, igy nem nagy meglepetés, hogy gyermekek tűnnek el, halnak meg nem szép módon. Az állat lehet egy meglepőbb rész volt, erre speciel már nem emlékszem könyvből. Mióta szülő vagyok a gyermekeket érintő bántalmazásra sokkal érzèkenyebb vagyok, lehet meg sem merem nezni, pedig nagyon kíváncsi vagyok mit hoztak ki AZ-ból. Úgy hallom eleg durva lett, ami tény mondjuk egy horror esetében nem is túl meglepő fordulat.
2017. szept. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Mit spoilereztem? Nem írtam le a film címét,ha pedig ennyiböl rájöttél melyik filmröl van szó gondolom amúgy is utána néztél.

Látom szinte mindenki csak a filmig jutott el. Értem én, hogy az emberi gonoszság miatt volt felháborítóbb a macskás dolog (teszem hozzá a macska nem lett bántva), de mi van azzal, hogy egy kisgyereket nyugodtan bánthatnak a szülei, egy állat bántalmazásáért meg menjen börtönbe?

Ha bejelentem a gyámügynél, hogy a szomszéd a szememláttára rugdosta meg a gyerekét maximum kimennek megnézik milyenek a körülmények és hello, de ha valaki állatkínzásért van feljelentve attól egyböl elveszik az állatot,söt a helybelik szinte meglincselik.

Aki szerint meg más gyerekét minek sajnálni jobb lenne,ha nem szaporodna,mert nem kell több degenerált erre a világra.

2017. szept. 10. 09:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!