Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire befolyásolják a...

Mennyire befolyásolják a rokonok a nevést ha sokat vagyunk köztük?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre hogy a rokonaim felül akarják írni az én nevelési módszereimet.

Tudom hogy az én gyerekem és tiszteletben kellene tartaniuk én hogyan szeretném nevelni, de nem ezt teszik.

18 hónapos a lányom, nem adok neki csokit, se édességet, csak babakekszet amelyikben kevés a cukor, zöldséget, gyümölcsöt, kölest stb stb...

De akár mikor átmegyünk a rokonaimhoz, legyen az anyám, anyósom, keresztanyám, húgom, öcsém mindegyik egyből édességgel kínálja.

Pontosan tudják hogy nem adok neki ilyeneket.

Az elején még tiltakoztam, mondtam hogy ne adjanak neki, de ilyenkor mindig belekezdtek egy hosszú felesleges magyarázkodásba, hogy "én is ezt ettem mikor gyerek voltam...", "nézd hogy mennyire akarja", "mi baja lesz tőle?" Persze erre a válaszomat végig sem hallgatják.

Már belefáradtam egy idő után mindenkivel ugyan ezeket a köröket lefutni több alkalommal így a végén engedtem. De lelkiismeret furdalásom van, mert nem követem a helyes étkeztetést, amit kitűztem magam elé.


Akkor a másik, ha valamiért hisztizik, nem szoktam engedni hogy ne tanulja meg azt h a hisztit használhatja a céljai elérésére.

De a rokonaim persze megadják neki amit szeretne.

Akkor hisztizik a gyerekem olyanokat mondanak neki hogy "de csúnya vagy" "kinevetnek" "kapsz valamit ha befejezed a hisztit". Egyiket se szeretem, egyáltalán nem ilyenekkel kell meggyőzni hogy hagyja abba. De én se tudom lenyugtatni sokszor. De úgy érzem akkor hagynom kell had sírja ki magát és nem negatív dolgokat mondani neki hogy szégyelje magát.

De most kezdjem el mindenkinek egyesével elmagyarázni hogy ez nem szép dolog mert ilyen meg olyan érzéseket vált ki belőle és vagy megértik vagy nem, úgy ahogyan az édességnél.


Heti 4 napot vagyok körübelül 3 órát 1 nap a rokonaimmal. Hagyjam rájuk? Csökkentsem a talikat? Magyarázzam el amikor elmentünk onnan a gyerekemnek hogy ne hallgasson rájuk? Vagy kezdjem el az okoskodásom?

Befolyásolja ez a gyerekem nevelését?


Esetleg hiszti kezelésre valami okos módszert ha tudnátok mondani szívesen fogadnám.


2017. szept. 10. 00:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
És természtesen ez nem arról szól vagy szükség van-e vagy nincs a rokonokra ha baba születik. Hanem arról, hogy egy felnőtt nő, egy anya ki kell, hogy tudja alakítani a saját kis családja életét is. Ezt pedig nehezen tudom elképzelni, ha minden másnap a saját anyja és a rokonok szoknyáján ül órákat.
2017. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Első és utolsó válaszadó úgy gondolom ugyan az, a százalékából és a stílusából gondolom.

Válaszom neked:

Csak sajnálni tudlak amiért neked nincs jó viszonyod a családoddal.


Én szeretek velük lenni, mert szeretem őket, és azt is szeretném hogy a gyermekem életének részei legyenek.

Ahhoz nincs közöd mennyit vagyok a családommal, azt meg nem tudod hogy mennyire jól osztom be az időmet, a házunk tiszta és minden 2. nap főzök. Az hogy ezen kívül a családom 1-1 tagjával járok vásárolni, játszótérre sétálni gondolom nem befolyásolja a dolgokat, mivel nélkülük is eljárnék...


A többi válaszolónak pedig köszönöm a tanácsokat, akkor kitartok az elvem mellett elvégre a gyermekem egészsége és érzelmi fejlődése múlik ezen.

2017. szept. 10. 12:07
 13/18 A kérdező kommentje:
nem az utolsó, az előtti ha jól nézem bocsánat
2017. szept. 10. 12:08
 14/18 anonim ***** válasza:

"Első és utolsó válaszadó úgy gondolom ugyan az, a százalékából és a stílusából gondolom.

Válaszom neked:

Csak sajnálni tudlak amiért neked nincs jó viszonyod a családoddal."


Én a 65%-os vagyok, gondolom rám gondoltál de az első nem én voltam.

Szerencsére nagyon jó a viszonyom a családommal, hétvégente szoktunk közös programokat csinálni, bográcsolni, kirándulni, kert partyzni. Vagy csak úgy átmegyünk szüleimhez, anyósékhoz vasárnap edédelni és ottmaradunk estig. Szóval nem nyert.


"Én szeretek velük lenni, mert szeretem őket, és azt is szeretném hogy a gyermekem életének részei legyenek. "


Ja, csak ők sz.rják le magasról, azt, h te mit mondasz nekik, ezért tetted fel a kérdést nem?


"Ahhoz nincs közöd mennyit vagyok a családommal, azt meg nem tudod hogy mennyire jól osztom be az időmet, a házunk tiszta és minden 2. nap főzök. Az hogy ezen kívül a családom 1-1 tagjával járok vásárolni, játszótérre sétálni gondolom nem befolyásolja a dolgokat, mivel nélkülük is eljárnék..."


Te magad írtad, hogy mennyit van rokonoknál és kérted idegenek tanácsát, h esetleg csökkenetd-e a látogatások számát.


"A többi válaszolónak pedig köszönöm a tanácsokat, akkor kitartok az elvem mellett elvégre a gyermekem egészsége és érzelmi fejlődése múlik ezen."


a válaszadók zöme leírta, h szereintük is túl sok a rokonokkal töltött időd.


Ezek után csak arra lennék kiváncsi, (de ha nem akarsz ne válaszol) h hány éves is vagy?

2017. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A 77%osra gondoltam, csak mire leírtam a választ, jött még komment. Nem akartam kavarodást ne haragudj
2017. szept. 10. 12:25
 16/18 A kérdező kommentje:

Igen tanácsot kértem nem ítélkezést.

De te meg az a 77%os ezt adta.

Az hogy mennyire unatkozom stb.

A koromnak semmi köze az egészhez, vannak 40 évesek is gyermek aggyal. Inkább az élet tapasztalat és a tanultság méri az emberi logikát, felfogást.

Tanult vagyok és tapasztalt a korom pedig: 27.


Szóval visszatérve: A többieknek azért köszöntem mert ők tanácsoltak.

Ti ítélkeztetek.


De hogy értelmesen el magyarázzam:

A társagágra van igenyem, szeretek beszélgetni. Jól érzem magam ha olyanokkal vagyok akik szeretnek.

Igen lekakilják amit mondok mert úgy érzik hogy jobban tudják, ennek a szeretethez nincs köze, ennek a tisztelethez van köze, amit azért nem kapok mert abban a világban amiben ők (időssebbek) nőttek fel, még az idősebbek szava volt a szent és sérthetetlen.


Nem kívánok értelmetlen felesleges bitákba belebobyolódni, mivel nem ismerlek.



Még 1szer köszönöm a válaszolóknak!

2017. szept. 10. 12:32
 17/18 A kérdező kommentje:

Az öcsém húgom meg anyukámra hallgat és úgy érzi az a jó.

/csak mielőtt ebbe próbáltok belekötni/

2017. szept. 10. 12:34
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekem írták azt, hogy ne kerüljem a konfliktust, hanem magyarázzak. A rokonaim jóindulatúak, szórakoztatóak, de rendkívül egyszerűek. Pont ez az én időmbem máshogy volt és felnőttünk típusok. Ha pedig annyival rövidrezárom, mint itt valaki tanácsolta, hogy az én dolgom, nem fogom magyarázni, besértődnek, lenézőnek gondolnak és bezárkóznak.


Ha leveset vagyunk ott, nincs annyi idő, hogy feljöjjenek a problémák, így kellemes szájízzel búcsúzunk.


Ha mindenki ellen kiálnék, akivel nem értek egyet, senki nem lenne, akit meglátogathatok. Inkább kerülöm azokat a témákat és lehetőségeket, amikben eltér a véleményünk, ha a dolgok nagyrészéről egyezik.

2017. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!