Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az apja határozatlan, következ...

Az apja határozatlan, következetlen, a gyerek kihasználja. Létezik megoldás?

Figyelt kérdés

3,5 éves a gyerek.

Az apja tényleg odateszi magát, egyenértékű szülőként foglalkozik vele. Viszont következetlen. Hisztire, visításra azonnal enged. Vagy ha beígér büntetést (pl. megvonunk valamit), ahhoz nem tartja magát.

Pedig nem nehéz eset a gyerek, kifejezetten könnyen kezelhető, jó személyisége van.


Mégis pl. egy esti rutin teljesen máshogy néz ki kettőnknél. Ha én csinálom, akkor 15 percet fürdik, ki tudom szedni a kádból (vízimádó), 2 perc alatt felöltöztetem, vagy magától felöltözik.

Ha az apja, akkor másfél óra könyörgés, hogy méltóztasson kifáradni a kádból. Utána fél óra kergetőzés a nappaliban, előle a pucér gyerek, utána meg lohol az apja a pizsamával.


Illetve engem soha nem bánt, az apját boxzsáknak használja. Könnyen le lehetne állítani, főleg, hogy nem egy súlycsoport. Mégis a 15 kilós kislány veri az apját. (Nem, mi nem verjük, émg nem volt olyan eset, hogy megütöttük volna és egymást se verjük.) Mert vicces, hogy apu ilyenkor furcsa hangokat ad ki. Volt már torkon, tökön, orrba rúgva, lepofozva.


Mondanám, hogy nem gond, de egy idő után ideges lesz, hogy nem haladnak és az senkinek se jó. Puffog, feszült lesz, aztán jön a "tudod mit nyuszika, b..+ a fűnyíródat!"


2017. okt. 28. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy létezik megoldás. Neveld meg a nagy gyerekedet is.
2017. okt. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosabban neveld meg a gyerekeidet! 😂
2017. okt. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nos, a beszelsz az apukaval az evidens megoldás
2017. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele sokszor. De valahogy a személyisége ilyen. Más helyzetekben is határozatlan, szétszórt.


Sokszor a munkahelyén is a szervezési/döntési bizonytalanságai miatt 3 órányi munkát széthúz 8 órára - aztán persze, hogy fáradt lesz és ideges, hogy minden csúszik.

2017. okt. 28. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki puffog, ki feszült?

Mert ha a férjed, akkor szépen hagyd rá, nyomatékosítva, hogy magának köszönheti.

2017. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
...és még azt hiszik egyesek, hogy a gyerek "nem neveli" a szülőket...
2017. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!