Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás korban tárgyak hüvelybe...

Óvodás korban tárgyak hüvelybe dugdosását hogyan tiltjátok?

Figyelt kérdés

3 éves, tegnap a kád dugóját (gomba alakú, a pöcök egy 6-8 cm-es vékony rúd) próbálta beilleszteni. Ijedtemben rászóltam, hogy oda nem szabad semmit se bedugni.


Eddig oké, csak eszembe jutott egy saját gyerekkori sztorim. Világéletemben utáltam a nyúlhúst. Egyszer, már felnőttként kínáltak és visszakérdeztek, hogy mikor volt ilyen rossz élményem vele, biztos rosszul elkészítettet ettem. Hiába gondolkoztam, rájöttem, hogy úgy utálom, hogy soha nem is kóstoltam.

Anyám később felvilágosított, hogy 2-3 éves koromban apám egyszer csutkarészegen jött haza. (Nem alkoholista, nem emlékszem hogy máskor így túltolta volna.) Azonnal bement a WC-be és telerókázta. Én aggódva kérdeztem, hogy mi baja apunak.

Azt mégse mondhatta, hogy apád részeg, mint a szamár, így kimentette azzal, hogy nyúlpörköltet evett és rosszul lett tőle.


A nyulas sztori annyiban kapcsolódik, hogy tudatalatt még felnőttként is irtóztam a nyúltól, pedig nem emlékeztem a pörköltes sztorira.


Elgondolkoztam, hogy ezzel az általános tiltással nem ültetek-e el valami hasonlót az ő fejében? Mert ugye kb 15 év múlva már van, amit be lehet oda dugni...

Azt ennyi idősen még nem taglalnám, hogy oda mi megy be a felnőtteknek, sőt engem is látott már tampont cserélni.

Amíg ő nem kérdezi, nem is akarom előhozni a mit-hova-miért-dugunk témát.

Szerinte a nemiszerve pisilésre való, meg ha nagy lesz, gyerekszülésre.


Vagy finomítsam azzal, hogy a gyerekeknek nem szabad ilyet - mire nagyobb lesz meg úgyis tudni fogja, hogy mire való?


2017. nov. 21. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

De ez vajon mennyire gyakori?

Meg se fordult a fejemben tinikor előtt hogy oda bármit is dugjak.

2017. nov. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell túl variálni! Nem szabad, és kész!
2017. nov. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem szabad dühösen, ijedten reagálni, és nem azt kell mondani, hogy "semmit", hanem "azt" nem lehet oda bedugni, az nem oda való.
2017. nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem kell azt magyarázni hogy oda mit dugunk később, annyit mondj, hogy a nunija pisilésre való, nem szabad oda semmit feldugni mert akkor bemennek a bacik és beteg lesz. Ezt részletezheted is kedved szerint :D Nálunk ez a baci dolog bejött. Fiam 2-3 éves korában a fenekében turkált sokszor és ezzel a baci dologgal letudtuk szoktatni. Orrban turkálásnál szintén bejött.
2017. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem egy 4 évesem van, még eddig nem vettem észre ilyesmit. Ha ilyet fedeznék fel, megpróbálnám nyugodt hangon elmagyarázni, hogy nem szabad, megsértheti magát, fájdalmat okozhat magának.
2017. nov. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehetséges, hogy a tamponcserét próbálta leutánozni?
2017. nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Na de látott valamut? Az,ikyen kislányok nem is tudják, hogy oda be,lehet valamit dugni. Én is masztiztam anno, egy kispárnával simogattam a csiklómat, ezt szokták csinálni a kislányok.
2017. nov. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Na mondjuk ez a tamponcserés dolog gyanús. Lehet nem kérdezett utána semmi, de elraktározta magának. Én nem tartom magam egy korlátolt, vaskalapos anyának, simán rámnyitják az az ajtót a lányaim nagywc közben is, mert valami irtó fontos dolgot akarnak mondani, de tampont azért megpróbálok egyedül cserélni. Nincs ezzel semmi baj, ha mondjuk simogatja magát, ilyesmi, de a hüvelyébe ne dugdosson semmit, mert akár egy kevésbé hegyes játékkal is sérülést okozhat.
2017. nov. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Honnan tudja egyáltalán, hogy ott lyuk van?


Olyan szűk még az a nyílás, hogy a gyermeknőgyógyásznál a kenetvétel is fáj nekik(saját emlékek).


Én azt mondanám, hogy ne dugja oda azt a rudat.


Tamponcserét az én 3 évesem még nem látott, de a madzagot már igen. Magán mèg nem vette észre a nyílást, hova lehetne akármit is dugni.


Szerintem nem okoztál neki traumát, végülis egy rakás dolgot megtiltanak a gyerekeknek, mégsem okoz nekik nehézséget ez felnőtt korban.


Pl nem lesz semmi bajod, ha most az asztalra ülsz, nem a székre, pedig biztosan nem csak 1x szóltak érte gyerekkorodban.

2017. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
Á komolyan, itt már válaszolni sem érdemes. Mondjuk kíváncsi vagyok, aki szerint nem hasznos, hogy nyugodtan elmagyarázom miért ne tegye, annak mi a helyes válasza erre a szitura.
2017. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!