Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás korban tárgyak hüvelybe...

Óvodás korban tárgyak hüvelybe dugdosását hogyan tiltjátok?

Figyelt kérdés

3 éves, tegnap a kád dugóját (gomba alakú, a pöcök egy 6-8 cm-es vékony rúd) próbálta beilleszteni. Ijedtemben rászóltam, hogy oda nem szabad semmit se bedugni.


Eddig oké, csak eszembe jutott egy saját gyerekkori sztorim. Világéletemben utáltam a nyúlhúst. Egyszer, már felnőttként kínáltak és visszakérdeztek, hogy mikor volt ilyen rossz élményem vele, biztos rosszul elkészítettet ettem. Hiába gondolkoztam, rájöttem, hogy úgy utálom, hogy soha nem is kóstoltam.

Anyám később felvilágosított, hogy 2-3 éves koromban apám egyszer csutkarészegen jött haza. (Nem alkoholista, nem emlékszem hogy máskor így túltolta volna.) Azonnal bement a WC-be és telerókázta. Én aggódva kérdeztem, hogy mi baja apunak.

Azt mégse mondhatta, hogy apád részeg, mint a szamár, így kimentette azzal, hogy nyúlpörköltet evett és rosszul lett tőle.


A nyulas sztori annyiban kapcsolódik, hogy tudatalatt még felnőttként is irtóztam a nyúltól, pedig nem emlékeztem a pörköltes sztorira.


Elgondolkoztam, hogy ezzel az általános tiltással nem ültetek-e el valami hasonlót az ő fejében? Mert ugye kb 15 év múlva már van, amit be lehet oda dugni...

Azt ennyi idősen még nem taglalnám, hogy oda mi megy be a felnőtteknek, sőt engem is látott már tampont cserélni.

Amíg ő nem kérdezi, nem is akarom előhozni a mit-hova-miért-dugunk témát.

Szerinte a nemiszerve pisilésre való, meg ha nagy lesz, gyerekszülésre.


Vagy finomítsam azzal, hogy a gyerekeknek nem szabad ilyet - mire nagyobb lesz meg úgyis tudni fogja, hogy mire való?


2017. nov. 21. 08:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

Valószínűleg nem feldugni akarta csak odatette mert rájött, hogy ha valami hozzáér az kellemes érzés. Ő még nem köti össze semmivel csak azzal, hogy jó és Ennyi.

Szóval hiába mondod, hogy nem teszünk oda be semmit nem fogja érteni. Figyeld és mond, hogy ezt Most ne csinálja.

2017. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

A kérdező nem azt írta, hogy 15 évesen, hanem hogy 15 év múlva. Azért nem mindegy.


Egyébként szerintem sem a dugdosás volt a lényeg, hanem hogy odaér valami. A legtöbb gyerek azért csinál hasonlót, csak jobban-kevésbé látványosan.

Az jó megoldás szerintem, hogy ha a jövőben hasonló történik, akkor az adott tárgyról magyarázod el, hogy azt nem szabad. Csak ne ijedtedben szólj rá, mert magát a hozzá társított érzelmet sokkal jobban megjegyzi, mint a tiltást.

2017. nov. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

Vagy mivel utanzassal tanulnak, a tamponcseret utanozta volna. Nem a gyerek elott kéne tamponozni, kulonben tenyleg nehezen ertheto anya amit csinal(akar teregetes, mosogatas)azt o miert ne tehetné szintén, hisz tolunk tanulnak. Azzal, hogy mert te gyerek vagy,csak onbizalmat roncsolnal.

Egyszeruen ne nyulkalj magadhoz a gyerek elott szerintem, o csak mintát kovet, peldat vesz.

2017. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, traumát -vagy maximum kellemetlen emléket- esetleg csak akkor okoz neki, ha rémülten, ijedten rászólsz. Ha ezt tetted, akkor megtörtént, nem tudod visszacsinálni, de hát mindenkivel történnek kellemetlen dolgok, ügyelj, hogy minél ritkábban érje a gyerekedet ilyesmi.


Nyugodt hangon, és konkrétan jelezz kéréseket a 4 év alatti gyermeke felé.

"Azt a kupakot ne tedd a nunidba."

"Ezt a kanalat tedd az asztalra, légyszíves."

Satöbbi.


Nem beszélve, hogy 3 évesen van esély, hogy még benne van a dackorszakban, tehát a rémült tiltás csak olaj volna a tűzre.


Helyesen felvetették itt egyébként, hogy utánzásból is cselekedhette, látva téged tampont felhelyezni magadnak.


De ettől függetlenül bármely életkorban előfordulhat, hogy felfedezi magának egy kislány a "lukát". Ez biztos, tapasztalatból tudom, észleltem már ilyet (szakmabeli vagyok). Nincs evvel gond általában, felfedezik a gyerekek a testüket, de a sérülés miatt jobb, ha megérti, hogy oda inkább ne nyúlkáljon. Nyugodt hangon el kell nekik magyarázni tömören (ha még kicsi gyermek, akkor tömören), hogy

"Bibis lehet, ha oda teszel valami, vigyázz magadra kérlek, kicsim. Kívül megfoghatod a kezeddel, de belül bibis lehet, ezért ne tedd."


De ha "csak" a csiklójával játszik, azt feltétlen engedni kell a kisgyermeknek. Általában 5 éveseknek és idősebbeknek szoktam tapintatosan, óvatosan szólni, hogy "SZABAD bár megfognod a kukidat / nunidat,

de mások előtt nem illik, okos kislány / okos kisfiú vagy és megérted. De ha akarod, megfoghatod magadnak, ha egyedül vagy egy szobában, és a paplan alatt is."


Ki kell hangsúlyozni tehát, hogy szabad maszturbálniuk (az ő nyelvezetükön mond el tehát), de a kislányoknál ezen felül a hüvely érzékenységére szintén fel kell óvatosan hívni a figyelmet.


(Meg tehát kb 5 éves kortól azt is, hogy más előtt

nem illik, máskülönben nagyon is szabad saját magának.)


Vonatkozó, hasonlóan kényes és nehéz kérdés az "orvososdi", amikor egymást akarják "tapizni" a gyerekek. Ilyen esetben is óvatosan, tömören elmagyarázom nekik, hogy NÉHA aki akkora gyerek, mint te, megsimíthatod a puniját, kukiját, amije van,

de nem illik másokét fogdosni sokáig, inkább nézegetni szabad a másik gyermekét, aki gyerek akkora, mint te, ha kettesben vagytok."

2017. nov. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!