Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldhatok meg hüppögés...

Hogy oldhatok meg hüppögés nélkül, hogy amit szabad a kicsinek, a nagynak nem, es fordítva?

Figyelt kérdés

Egy szem gyermekemnek az igazi karàcsonya a nagyszülöknél(szüleimnél)van, tekintve hogy apai részrol a csalàd megszünt létezni.


Oda karàcsonykor összegyülnek a rokongyermekek is, mind kisgyerek, egyetlen nagyobb van, akik szinten kapnak aprosàgokat, stb, de en ott szoktam atadni gyermekem igazi nagyobb ajandékàt is, hogy osztozhasson az örömében a rokonaival.

Itthon kettesben kiskaracsony van csak neki.


Szoval amit kapni fog, sulyhatàros...a többi kicsivel egyutt hasznàlhatnàk ugyan, magam elott làtom a gyereksereg lelkendezest, többen elférnek rajta, csak épp az egy szem tündéri, de nagyobb kislàny, màr nem, a sulya miatt..


Egyeztetni fogok ugyan a masik anyukàval még koràbban, csak mégis milyen megoldasi javaslatokkal tudnék elöàllni? Ebben kérek tanàcsot


2017. nov. 29. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
100%
De itt nem arról van szó hogy a kislányt az érdekli másnak milye van. Hanem hogy egy olyan játékot veszel amin azt akarod hogy együtt játsszon az összes gyerek, kivéve egyet. Ha nem ilyesmit vennél a kisány tuti hogy letojná mit kap a gyereked. Ha már ilyet veszel nem rekeszthetsz ki egyetlen gyereket. Föleg mert nem indokolt. Nem akkora a gyerek hogy ne bírná el. Bunkóság. Max kérd meg hogy ő már nagy, óvatosan ugráljon mert vigyázni kell a kicsikre.
2017. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
90%
Én azt nem értem, miért olyan kihagyhatatlan élmény másokkal együtt ugrálni a trambulinon. Pont hogy épp úgy élvezhetőbb, ha egyedül ugrál rajta, és nem kell arra vigyázni, hogy ne ütközzön bele a másikba. Esetleg nézi, hogy mások is ugrálnak rajta, és örül az örömüknek, oké. De szerintem ugrálás közben úgysem a többi ugrálóra figyel, hanem magára az érzésre. Teljesen jó megoldás, ha egyszerre csak egy gyerek ugrálhat rajta.
2017. nov. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
93%
Az összes válaszodból egy jön , le hogy borzasztó módon sajnáltatod magad, (nem csoda hogy elhagyott a férjed) Add oda a gyerekeknek az ajándékot otthon. És nem kell még ezerszer leírni, hogy milyen magányos nektek a karácsony otthon, hogy most mindenki téged sajnáljon.
2017. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
94%

Én azt nem értem, kedves kérdező, hogy miért kéne amúgy otthon magányosnak lennie a kisfiadnak? Szörnyű tragédia, hogy már nem él az édesapja, és igen, borzasztó, hogy vagy te vagy a szűk családja. De lehetnek hasonló korú barátai, ovistársak és játszóteres cimborák, akik bármikor átmehetnek hozzátok és ugrálhatnak vele a trambulinon, nem? Kapcsolódhat hozzá egy csomó vidám élmény a későbbiekben is, nem kell annak pont szentestére esnie.


Vagy ha ennyire ragaszkodsz ehhez a felálláshoz, akkor menjetek már szenteste a nagyszülőkhöz, akkor gondolom még nincsenek ott a rokon gyerekek. Akkor lehet átadni az ajándékot, kipróbálhatja, játszhat vele, aztán másnap amikor megjön a többi gyerek, akkor már az apróságokkal játszanak és nem a súlyhatáros, féltett ajándékkal. Ráadásul nem is esik rosszul senkinek, hogy ki van hagyva. Így nem jó?

2017. nov. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
100%
De emberek, mondjátok már meg, mégis hány kiló egy 7 éves???!!! Nekem 4 évesem van aki 16 kg és kizártnak tartom hogy 3 év múlva akkora lesz hogy összeszakad alatta egy trambulin.
2017. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
81%

A gyerekkel is érezteted, hogy "csóri félárva"?

Nekem sem éltek együtt a szüleim, de sosem volt ez a rongyrázás mások előtt... Szánalmas vagy és buta.


A gyereked nem attól lesz lelki sérült, hogy elváltatok, vagy nem éltek együtt az apjával. Hanem mert érezteted vele, hogy neki nincs normális családja. Fura, nálunk sosem volt ez, hogy az X. rokonnál van az igazi karácsony, mert ott voltak sokan... Anyával kettesben is ugyanúgy jól éreztük magunkat, mint mikor másnap a nagyszülőknél 15-en ültünk az asztalnál.

2017. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
100%
Az 55 kilómmal simán ugrálok a kis koromban kapott trambulinon. Csak úgy megjegyzésképp. Egyébként ha ennyire félted akkor nem érdemes akkor odaadni, mert az izgatott gyerekek simán tönkre teszik.
2017. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
92%

Jaj Utolsó, nem figyeltél. :D

Már megvan neki a terv. Amelyik gyerek tönkreteszi, majd az az anyuka kifizeti és abból a kérdező tud újat venni.

2017. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 A kérdező kommentje:

Nem trambulin amugy, hanem felfujhato kicsi matrac ugralni, kicsiknek.

Eddig is mindenét hasznalta a nagylany, sulyhataros kimotor, kisbicikli...nem vagyok olyan helyzetben, hogy mindenet potoljam, ill. mindenét dugdossam màsok elöl, szerintem ez nem normalis. Màs is titokban jatszik a kisgyerekével a nagyobb miatt?

2017. nov. 30. 10:32
 50/84 anonim ***** válasza:
100%
De neked a nagy nem a gyereked. Csak egy rokon, akivel nincs együtt minden nap. Szerintem az évben azt a 4-5 alkalmat igenis kibírhatjátok...
2017. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!