Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldhatok meg hüppögés...

Hogy oldhatok meg hüppögés nélkül, hogy amit szabad a kicsinek, a nagynak nem, es fordítva?

Figyelt kérdés

Egy szem gyermekemnek az igazi karàcsonya a nagyszülöknél(szüleimnél)van, tekintve hogy apai részrol a csalàd megszünt létezni.


Oda karàcsonykor összegyülnek a rokongyermekek is, mind kisgyerek, egyetlen nagyobb van, akik szinten kapnak aprosàgokat, stb, de en ott szoktam atadni gyermekem igazi nagyobb ajandékàt is, hogy osztozhasson az örömében a rokonaival.

Itthon kettesben kiskaracsony van csak neki.


Szoval amit kapni fog, sulyhatàros...a többi kicsivel egyutt hasznàlhatnàk ugyan, magam elott làtom a gyereksereg lelkendezest, többen elférnek rajta, csak épp az egy szem tündéri, de nagyobb kislàny, màr nem, a sulya miatt..


Egyeztetni fogok ugyan a masik anyukàval még koràbban, csak mégis milyen megoldasi javaslatokkal tudnék elöàllni? Ebben kérek tanàcsot


2017. nov. 29. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Téged az érdekel, hogy csóri kislány ne tegye tönkre a gyereked ugrálóizéjét, ezért képes lennél őt egyedül kizárni a játékból úgy, hogy az összes többi játszhat. Nem a kislány.
2017. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
100%

És igen, ha egy rakás gyerek ott van, akkor megvan az esély hogy kiszakad, ezt figyelembe kell venned, ha ez Neked nem fér bele, ne ott add oda, de ezt már ezren leírták

És bármelyik gyerek tehet benne kárt véletlenül, nem csak a 7 éves.

2017. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
100%

Mert mi lenne akkor ha nem a nagyiéknál kapná meg a játékot?? Elmondom semmi.

A saját agymenésednek köszönhető az egész, de kár beléd a szó. Menj csak verd a nyálad a kis matracra, teremts a gyerekednek közönséget az ajándékbontogatáshoz!

Elvégre ha te anyaként nem tudsz neki családot, és boldogságot teremteni kettesben, tegye meg más.

Ez erről szól, semmi másról.

2017. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
100%
Azért ahhoz külön pofa kell, hogy egy viszonylag nagy ajándékot a többi gyerek előtt adj át! Volt egy ilyen kisfiú nálunk is, hogy utáltuk őt, meg az egész szituációt, ami körüllengte őt. Ment a kivételezés, meg meg kellett csodálni az ajándékát, de senkinek oda nem adta játszani. Valahogy 4 éves kortól világossá vált, hogy el van az egész ba§§Va és rohadtul nem korrekt.
2017. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
96%
Ha az előbb leirtakat nem érted meg, ne csodálkozz rajta ha a rokon gyerekek egy idő után akkor mennek a nagyszülőkhöz, ha ti nem vagytok ott. Nehéz helyzetbe hozod a rokon családokat, ki tudja mennyi időbe telik helyrehozni a gyerekeik lelkében a viselkedéseteket. Erről ők is sokat tudnának írni.
2017. nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
89%

És mondjuk mi van akkor,ha a gyereked alatt szakad ki?!


Légyszi erre válaszolj,nagyon kíváncsi vagyok!!!

2017. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
91%

Én nem akarok rosszindulatú lenni, de én sem a többiek előtt adnám oda ezt a nagy ajándékot. Velem gyerekként volt olyan, hogy kaptam egy játékot, amivel többen is tudtunk játszani. Az nagyon jó volt, iszonyatosan élveztük mindannyian. Aztán otthon újra elővettem a játékot, azzal a nagy lelkesedéssel, ami előtört, a jó emlékeimmel együtt. Elkezdtem játszani, és borzalmasan csalódott lettem attól, hogy már nincs meg a hangulata, nem nevet velem együtt senki, hót egyedül vagyok a tök jó játékommal. Meg is utáltam, rendesen :(


Szóval ez a dolog visszafelé is elsülhet... Jó, egy ilyen ugrálómatrac esetében talán nem, de több szempontból is óvatosan kell kezelni ezeket a helyzeteket. A többit már leírták:



- A 7 éves kirekesztve érzi magát

- A gyerekcsapat tönkre teszi az ajándékot

- A gyerekek féltékenyek lesznek, hogy OTT ők csak kicsi ajándékot kaptak



Ennek elkerülése végett, nem lehet, hogy kisebb ajándékot adsz a Nagyinál te is? Azzal is lehet közös élmény. Akár egy társasjáték, azzal még tud is mindegyik gyerek játszani, egy felnőtt pedig tudja felügyelni, hogy ne szórják szét a darabjait.

2017. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mit tennél, mit éreznél, ha a helyzet fordított lenne és csak a te gyereked rekesztenék ki? Akkor gondolom szemét lenne az anya, és hülye a többi gyerek igaz?

Bolhából csinálsz elefántot. A nagyiéknál kapja a kisebb ajándékot, otthon a nagyobbat, és két ünnep között hívjátok át ugrálni azokat a gyerekeket akik neked beleférnek.

2017. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy ne kapjon ott semmit, nyilván a nagyiéktól is kap ajándékot, sőt, ha te veszel a rokongyerekeknek, akkor az ő szüleik a tiédnek, a rokongyerekek is kapnak a nagyiéktól. Ezzel mind-mind lehet közösen játszani, élményt megosztani.

Semmi szükség arra, hogy a te ajándékodat is ott kapja meg. Azt akarod, osztozzon az élményben, közben pont azon vagy, hogy valakit kihagyj belőle...

2017. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez az undorító viselkedésed előbb-utóbb a saját rokonaidnak is szemet fog szúrni!

És bizony én a helyükben távolról kerülnélek, akkor pedig a a "csóri félárvádnak" is ugrik a társasága, mivel a gyerekek ezek után vele sem akarnak majd együtt játszani.


Arról írsz, hogy nem akarod, hogy a gyereked egyedül legyen... Viszont te ugyanezt várnád el a kislánytól, hogy amíg az összes többi játszik és ugrál EGYÜTT, ő játszon valami gagyi sminkkészlettel, hát egyedül az aztán marha nagy szórakozás lesz.

2017. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!