Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyit költ a Mikulásra?...

Ki mennyit költ a Mikulásra? 9800 ft-nál járok, egy gyerek van. Elég, sok vagy kevés? Ez csak édesség, nasi. Gondoltam veszek még valami kis játékot hozzá. Vagy az nem szokás?

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk egy db játékot szokott kapni, pl. egy közepes (tenyérnyi méretű) rendőrautót, vagy amire épp fáj a foga. Hogy mennyibe kerül pont az, változó. Lehet épp egy 1500 ft-os valami a vágya, lehet 5000 ft-ba kerül. Én ezt nem nézem, de azért 5 fölé mikuláskor nem megyek. Mellé kap egy csokimikulást, csak mert mégis ez az ünnep van, meg mellé egy kis zacskó csokit, amiben apró figurák vannak.


Nem vagyunk nagy édességevők, ezért nem is édességet hoz elsősorban a nagyszakállú (és rászoktatni sem akarjuk).


Gyümölcsöt hétköznap is sokat eszik a gyerek, erre figyelek, úgyhogy ilyesmit nem kap. Mogyorófélét is, mértékkel, így ezt sem hoz. Ami különlegesebb lenne, az az aszalt gyümölcs, de azt meg nem szereti. :)


Egyszóval ha a felső határos 5 ezres játékkal számolok, 1-1 ezres a két csoki, akkor én is 7 ezernél tartok.


Ha ti édesszájúak vagytok, 10 ezret a mai árak miatt nem sokallok. De így valószínű a helyedben játékot nem vennék. A kindertojásban úgyis van. Vagy tényleg valami olcsót, nem az ár-lefaragás miatt, hanem mert tényleg ne legyen olyan volumenű, mint a karácsony. Az úgyis 3 hét, és itt van. Pl. egy szélforgót, vagy ha lány, egy nyakláncot.

2017. dec. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
69%

Én egyszer vettem a gyereknek egy tonna édességet mikulásra, éjszaka sugárban hányta ki XD Persze én voltam a f..sz, mert nem szóltam rá, hogy mennyit ehet belőle. Na azóta csak minimális édesség van és apró ajándék mellé.

Idén pl. nagy üveges nutellát kapnak, mert arra vannak ráindulva,plusz mellé 1-2 tábla milka vagy ilyesmi, mikulás figura. 3-4e/gyerek szerintem max. De nem is az összeg, ami számít, hanem a db nálam :)

2017. dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
26%

1000 ft gyerekenként. 1 saját és 4 unokatesó.

ebben van apró játék, kindertojás, tejcsoki mikulás és milka táblás csoki.

2017. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
68%
Joghurt meg túró rudi?? A mikulás-csomagba?? Na, te sem vagy komplett!
2017. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
50%

Egy gyerekem van, 4,5 eves, 3000 Ft ertekben csokik,nasik, gyumolcs vegyesen, jatekot karacsonyra kap.

10-es szerintem irto sok. De ti tudjatok.

2017. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
68%

Mennyi beteg ember van itt, istenem :D Jó, hogy nem paprikát paradicsomot és natúr joghurtott raknak a csomagba mert az egészséges.

Nem egyszerre eszik meg, fiamat ismerve februárban sem enne belőle mert gyűjtögeti, válogatja mi finom mi nem!

Fogat is mosnak a gyerekek nem a mikulás csomagtól mennek tönkre.

2017. dec. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
45%

az én fiam februárban IS kap csokit, édességet, mint általában mindig, ha szeretne enni, ezért tök felesleges december 6-án azt is a csizájába préselni.

A mikulás csokit hoz, és annyit, hogy ne kelljen a gyerektől elvennem, rászólnom, hogy azt már ne egye meg. Pont annyit hoz, amennyi nekem anyukaként már elborzasztó, hogy még beléfér, de ő még nem lesz rosszul tőle. a spájznak és a kamrának nem veszek mikuláscsokit. tehát a rokonoktól is összeszedett csomagokkal együtt is max 1-2 hétig tart ki.

2017. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
76%

3-as vagyok.

Nálunk az édesség soha nem volt tiltva, teljesen hétköznapi dolog egy Milka csoki, egy jobb édesség, így nem csináltam belőle soha tragédiát, hogy mennyit ettek belőle. Nem ettől a csomagtól lesz kövér vagy rossz fogú a többi gyerek sem.

2017. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
5%
Látszik, hogy nem szereted a gyereked, ha csak ennyiért veszel neki ajándékokat. Mikulás van, szerintem ilyenkor nem szabad spórolni.
2017. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
47%
Persze utolsó, hiszen a szeretet pénzben mérhető. Akkor tudod mit? Hallgatok rád, ezentúl naponta ráköltök 20 ezret viszont állandóan bántom és alázom..de ő tudni fogja mennyire szeretem hiszen elkényeztetem igaz? Bár az értékrendedből ítélve vagy kamasz vagy még vagy egy borzasztóan félresikerült felnőtt.
2017. dec. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!