Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor nagy vendéség van...

Amikor nagy vendéség van nálatok akkor csináltok olyat amit a gyereketek is megeszik? Divatból vegán szeretne 12 évesen.

Figyelt kérdés

16 embert várunk karácsonyra, mindenki ehet mindent nics cukorbeteg, étel allergiás köztük. Lányom két hete üldöz a vegán ételekkel, mindenre fujjog, undorkodik. A menü fácán leves, birka pörkölt, sült kacsa, rántott husi lesz. Rizzsel, káposztával, francia salival, főtt burgonyával. Semmi sem jó ebből. Kistesóját ijesztgeti, képekkel milyen betegségeket okoz a hús.

Amikor kifakadtam, facebookra posztolta mit eszik és élő adást csinált, miközben velem veszekedett.

Mit csináljak??


2017. dec. 20. 23:42
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
31%

"A kérdező főz egy csomó zöldséget, nem éhezteti a gyereket, csak épp xy zöldséget nem főz meg."


Te nagyon műveletlen lehet táplálkozástudomány szerint, ha szerinted az, hogy valaki csak köreten él nem éheztetés. A gyerek egyedül rizst, krumplit meg káposztát ehet, ebből gyakorilag éhenhalni lehet, de egészségesen élni tuti nem.


Én csak annyit mondtam, hogy akárhogy is állna hozzám a gyerekem, biztos nem jutna eszembe éheztetni. Karácsonykor meg pláne nem, mindenki szeme előtt. De amúgysem. Ez egyszerűen kegyetlenség.


"Onnan lehet tudni, hogy hóbort, hogy a gyerek csak követel, de nem ajánlotta fel, hogy tesz dolgokat azért, hogy különleges kosztot kapjon. Amíg valaki ilyen éretlen fejben, addig ez csak hóbort lehet, nem akarja eléggé"


12 éves basszus, nem tud valószínűleg főzni sem. Egyébként nem tudtuk meg, hogy az elején értelmesen állt-e a kérdéshez, de azt igen, hogy az anyja 5 percet nem szánt rá hogy megbeszélje ezt vele és le se szarja.


"Amúgyis hogy várhatnánk egy 12 éves gyerektől egy életen át tartó elhatározást?"


Sokan meghozzák, van aki már korábban is. Én 13 évesen lettem vegetáriánus, ennek 17 éve.


"Most ez a heppje, attól, hogy az anyja nem ugrik minden szavára, még lazán szereti, sőt, így szereti igazán, hisz neveli. A gyerek költsön az aktuális hobbijára zsebpénzből."


Nehogy már azt mondd, hogy egy olyan anya szereti a gyerekét, aki még főzni sem képes neki? Az isten verjen meg, egy általános iskolás gyerkőcről beszélünk, aki még marhára nem tudja ellátni magát.

Egyetlen bűne, hogy hozott egy empatikus, nehéz döntést, amiben senki nem támogatja. És ezért rögtön elfordul tőle a saját anyja...

Azt meg nem tudhatod, van-e egyáltalán zsebpénze.

De én biztosan nem várnám el a gyerekeimtől, hogy ők maguk költsenek az ALAPVETŐ, EGÉSZSÉGES ételre, mert én lusta vagyok nekik megfőzni.


"Az meg 70%os nonszensz, hogyha nem csak az van, amit a gyerek akar, akkor őt nem szeretik. Tutti nincs gyereked, mi?"


De van, írtam is hogy elég sok különböző igény van nálunk a családban. A cukorbeteg édesapám elfelejtettem említeni, ünnepek alkalmával az még egy plusz :)

Mégsem okoz gondot mindenkire tekintettel és gonddal lennem; úgy állítom össze a menüt, hogy senki se csak köreten tengődjön, hanem mindenki jóllakjon.

Ahogy a hétköznapokban, úgy ünnepekkor is.


"Amikor 16 vendég gyűlik össze nálam, nem azt fogom főzni, amit a kiskorú gyerekem kitalál. 3 évesem van, ha tehetné csak csokit enne, meg is magyarázza, hogy az a finom, a többi nem finom."


Itt nem egy kisbabáról van szó, ezen már túl vagyunk. Egy 12 éves racionális döntéséről van szó, ami elvi alapokon nyugszik, és nem gátolja az egészséges életmódban.


Az, hogy valaki csak csokit egyen nyilván irreális.

Az, hogy legyen egy húsmentes főétel is a köret mellé, nagyon nem az.

És ha 16 vendégem van, akkor tekintettel vagyok mind a 16-ra. Mondjuk nálunk a szűk család ennyi kb., hozzá vagyok szokva.


"Évente változik, amit a who ajánl, én nem adok ilyesmire, csak elolvasom épp mi van. Nem egy szentírás, hanem plusz egy információs csatorna. Elolvasom és mérlegelek, mint egy gondolkozó felnőtt ember."


Az évek óta nem változott, hogy a hús rákkeltő. Nem szentírás, csak tudományos tény.De ignorálhatod nyugodtan, csak ne bántsd azokat, akik nálad egészségtudatosabban élnek! :)


"A gyerek nem éhezik, van többfajta étel az asztalon, ami belefér a vegán hobbijába, ha nem akarja azokat en"


A vegánság nem egy hobbi, hanem egy életmód.

És súlyos egészségügyi károkat okoz neki az anyja azzal, ha hosszútávon koplaltatja, de mindegy. Úgy látom itt mindenki úgy van vele, hogy jó az ha egy gyerek nem kap neki megfelelő egészséges ételt, ha nem akar húst enni, dögöljön is bele.

Gratulálok, mintaszülők vagytok mind.

Csak aztán ne csodálkozzatok, hogy ha a gyerekeitek is pont ennyire törődnek majd veletek, ha felnőttek, mint ti velük: semennyire.

2017. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
48%

A gyerek egyedül rizst, krumplit meg káposztát ehet


Sőt, ha ezekhez adnak zsírt vagy tejterméket akkor még ezekből se. Nálunk legalábbis a párolt káposztát zsírra készítik fel. Franciasaláta szintén nem jó. Aki szerint ez megfelelő, az egyen natúr főtt krumplit karácsonykor.


A kérdező szerintem csak önző, rossz anya, mivel egy szülőnek az lenne a dolga, hogy figyelembe vegye a gyerekét. Most komolyan olyan nagy plusz munka lett volna a rizshez grillezni egy kis violife-ot, vagy egy tofu vagy szejtánpörköltet összedobni? (elárulom, nem, mindhárom maximum 15 perces előkészület).

2017. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
36%
Hagyjad utolsó, itt az a jó anya aki éhezteti a gyerekét :)
2017. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Egyébként... Mi lett végül a menü? :D
2017. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
57%
Azért ezt a szaranyázást nem kéne. A Kérdező szembetalálta magát egy olyan helyzettel, amire nem tudja, hogyan reagáljon. És tanácsot kért. Szerintem a rossz anyaság nagyon nem itt kezdődik. De persze itt mindig mindenki tökéletesen kezel minden konfliktust a gyerekével... kérdező, sikerült dűlőre jutni a lányoddal?
2017. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!