Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor nagy vendéség van...

Amikor nagy vendéség van nálatok akkor csináltok olyat amit a gyereketek is megeszik? Divatból vegán szeretne 12 évesen.

Figyelt kérdés

16 embert várunk karácsonyra, mindenki ehet mindent nics cukorbeteg, étel allergiás köztük. Lányom két hete üldöz a vegán ételekkel, mindenre fujjog, undorkodik. A menü fácán leves, birka pörkölt, sült kacsa, rántott husi lesz. Rizzsel, káposztával, francia salival, főtt burgonyával. Semmi sem jó ebből. Kistesóját ijesztgeti, képekkel milyen betegségeket okoz a hús.

Amikor kifakadtam, facebookra posztolta mit eszik és élő adást csinált, miközben velem veszekedett.

Mit csináljak??


2017. dec. 20. 23:42
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg a káposzta helyett bedobhatnál egy kis édesburgonyát a tepsibe. Kevésbé macerás, mint a pároltkáposzta, bár nem olcsóbb..
2017. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
50%

Fiatal még nagyon, nem tudja rendesen kifejezni az érzéseit a vegánságról. Mélyen mindünknek rossz, amikor vegánként hússal teli asztalnál kell ülni és hallgatni a helytelen indoklásokat, hogy az embernek ezek kellenek és kész. Ne gondold egyből, hogy (csak) divatból vegán. Ez nem olyan, mint a paleo diéta, hanem komoly erkölcsi és egészségügyi alapja van. De a rossz érzései nem magyarázzák, hogy ijesztegeti a kis testvérét. Nekem is van egy 11 éves unokahúgom. Érdeklődött más többször, hogy miért vagyok vegán. De mondtam, hogy ha 18 éves korában is érdekelni fogja, akkor elbeszélgethetünk róla, de mivel nem én nevelem, nincs jogom ennyire befolyásolni, max csak a felszínt súrolni a témában. De ez lényegtelen most.


Én azt javasolom, hogy csinálj neki egy vegán fogást. DE ő mindenképpen segítsen! Tanuljon meg főzni magára is minél előbb.

Ne aggódj, nincs vele semmi baj, biztos helyén van a szíve, ha már ilyen fiatalon a szívén viseli az állat-és természetvédelmet és az. Csak meg kell tanulnia ezzel kapcsolatban az érzéseit kezelni. Ha tényleg komolyan gondolja, akkor nézz utána te is a vegánságnak. Akkor jobban meg fogod érteni, hogy mi zajlik le benne.

2017. dec. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
63%
Az én kiscsaládom sem nagy húsevő - biztosan örülnénk ha lenne egy választási lehetőség hús nélkül (akár vegán) - általában vendégségben mi is köretet eszünk salátával, mert nem látnak a háziasszonyok tovább a "ha vendég, ebéd akkor csakis hús" körön. Bátran készíts, biztosan más is eszik belőle, a lányodnak pedig szerezz kellemes, veszekedésmentes ünnepet. Lehet hogy nem is divatozik,hanem a szervezete küzd a hús és a tejtermék ellen - csak most már el is tudja mondani, ki tudja nyílvánítani.
2017. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
83%
Rántott hagymakarikát, gombát, karfiolt készítenék még a husi mellé. Így ezeket eheti a franciasalival, vagy valami görög salátát készítenék ha a franciasaláta nem megfelelő neki. :)
2017. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
52%

Ha mindennaposan főznék neki külön, akkor természetesen az ünnepi menü is így készülne.


De ahogy írták itt előttem, rendbe kellene tenni a kapcsolatotokat, mert az sem normális, hogy lehülyézed, és divathóbortnak gondolod, meg az sem normális, hogy fb-on élő videózik téged...

Vannak gondok nálatok.


Amúgy vegán, vagy vegetáriánus (csak mert konkrétan a húst hozod csak fel, hogy azzal ijesztgeti a tesóját)?

2017. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
48%

14- es, A vegán azt jelenti hogy, nem csak húst, hanem tejterméket és tojást sem eszik.


Kérdező ne is haragudj de ennyi szörnyű borzalom zsíros étel után nem csoda hogy a lányod nem kívánja, gondolom állandóan ez megy nálatok. Miért nem lehet csinálni valami könnyű ételt is ?

Én nem vagyok vegetáriánus, de ezeket a zsíros és nagyon nehéz ételeket biztos nem enném meg nálatok.


Egyébként olyan 14 éves korom körül eldöntöttem hogy vegetáriánus leszek, fél évig csináltam, nagyon, nagyon jól éreztem magam a bőrömben. Olyan könnyűnek éreztem a testem. A szüleim teljesen mellettem voltak, és anyukám főzött nekem külön , igaz mivel ugye a vegetáriánus ehet tejet meg tojást így azért egyszerűbb volt.


Ha tudtok angolul, akkor van egy nagyon jó vlog, " life with Beans " a címe, egy 6 kisgyerekes ausztrál család, ők vegánok, és nagyon jó recepteket szoktak mutatni. De azért a vegánsághoz pénz is kell, nem tudom Magyarországon ez mennyire megoldható. És dietetikusi konzultáció.

2017. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk van vegán családtag, cukros és laktozérzékeny is..


Mindenkinek fözök vagy rendelek megfelelö kaját,mindegy hány éves..


Face-re nem tudna veszekedést feltenni, mert nem lenne

2017. dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi, ez off, de én meglepődtem, mennyien kiakadtatok az ételeken, amiket a kérdező főzni tervez. "ácán leves, birka pörkölt, sült kacsa, rántott husi lesz. Rizzsel, káposztával, francia salival, főtt burgonyával"


Ez most tényleg olyan borzasztóan kirívó? Egy húsleves, plusz egy húsos főétel körettel, salival, totál átlagos kaja, sok családnál minden vasárnap ilyesmi a menü (nálunk amúgy nem, de anyáméknál, anyóséknál pl. igen). Gondolom nem eszik mindenki egy adag birkapörköltet, sült kacsát, meg aztán még rántott húst is, hanem ezek közül kiválasztja, ami szimpi, meg esetleg megkóstol egy másikat, vagy többől rak össze egy adagnyit, ki hogy érzi.

2017. dec. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
42%

Igen, kirivo mert mind a 16 vendegnek kotelezo hust ennie. Mivel mas noncs. Es aki nem szereti, vagy nem kivanja ? Az egyen fott krumplit ?

Nekem ez fura. Nalunk mindig van hus nelkuli opcio , ha mas nem, bedobok a rantotthus melle karfiolt meg gombat.

2017. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
72%
De nyilván ismeri a családját, tudja, hogy szeretik a húst, és szívesen eszi mindenki, különben mást is csinálna gondolom. Vagy naiv vagyok? Nem tudom, körülöttem mindenki nagy húsevő, fel sem merült soha, hogy valaki nem akarja megenni, pedig nagy a család.
2017. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!