Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor nagy vendéség van...

Amikor nagy vendéség van nálatok akkor csináltok olyat amit a gyereketek is megeszik? Divatból vegán szeretne 12 évesen.

Figyelt kérdés

16 embert várunk karácsonyra, mindenki ehet mindent nics cukorbeteg, étel allergiás köztük. Lányom két hete üldöz a vegán ételekkel, mindenre fujjog, undorkodik. A menü fácán leves, birka pörkölt, sült kacsa, rántott husi lesz. Rizzsel, káposztával, francia salival, főtt burgonyával. Semmi sem jó ebből. Kistesóját ijesztgeti, képekkel milyen betegségeket okoz a hús.

Amikor kifakadtam, facebookra posztolta mit eszik és élő adást csinált, miközben velem veszekedett.

Mit csináljak??


2017. dec. 20. 23:42
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon ellenszenves látásmód, hogy jajj szegények vendégeknek muszáj húst ennie. Nem muszáj, a franciasaláta laktató magában is, de finom lehet pároltkáposztával és rizzsel is.


Amúgy ennyi erővel szegény vendégeknek csak főttkaja van, mi van azokkal, akik csak nyers ételt fogyasztanak?


Tiszta baromság azon nyavajogni, hogy csak x féle étel van, amikor mindig lesz valami, ami nem lesz az asztalon. Azokkal meg akik pont arra vágynak, ami nincs, mondjuk rákra, azokkal nem foglalkozik senki?


Főzöl sokfajta ételt, mert ez sokfajta ételt, van 3 különböző állagú és összetételű főétel, van leves, van egy csomó köret.


Gondolom mások kívánságlistájat sem gyüjtötted be az ünnepi menüvel kapcsolatban, így nem csak a lányod nem kapja meg a kedvencét, hanem más sem. Abból esznek, ami van, és pont. Nem muszáj mindent betömnie senkinek sem. Elég az, hogy amiből esznek, azzal elégedettek legyenek.


Nem étteremben vannak, hogy kívánságműsor legyen. Ráadásul étteremben sincs kívánságműsor, ott is korlátozottak a lehetőségek, egy olasz étterem sem fog gyrost kínálni.


Szóval felesleges azzal pedálozni, hogy pont egyféle nincs, hiszen sokféle nincs és ez a normális. Aki rákra éhezik, vagy halat enne, az éppúgy pórul jár, mint aki tofura vágyik. És ez nem rossz.


Amíg valaki nem allergiás vagy érzékeny valamira, addig nem igazodok az életmódjához. Illetve csak akkor, ha az alkalom róla szól. Ez egy közös ünnep, sok emberhez kell alkalmazkodni, nem egy ember kívánságételét elkészíteni.

2017. dec. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
57%

Én is nagyon szeretem a húst, de nem ennék se fácán levest, se birka pörköltet, se sült kacsát. Egyedül a rántott húsra járnék rá. De szerintem ezt offoljuk, mert nagyon eltér a kérdéstől, hogy mi, full random emberek itt az interneten mit eszünk meg és mit nem.


Én is az a vélemény mellé állok, miszerint egy szülő üljön le, és beszéljen a gyerekével az aktuális heppjéről. Ha ez egy hepp, egyáltalán, - kiderül majd. Azt a véleményt is osztom, hogyha 16 másik ember kedvére tud tenni a szülő, akkor a gyerek kedvére miért nem? Sok mindenbe fog még belekezdeni, és nagy valószínűséggel otthagyni, de támogatni kell a gyereket, had találja meg ezek által önmagát. Egyezz bele. Keressetek két - három nagyon egyszerű receptet, és EGYÜTT készítsétek el!

2017. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
39%
Jó a birkapörkölt meg a sült kacsa pont nekem se annyira kedvenc egyébként, csak önmagában azt nem értettem, hogy miért ilyen nagy szám, hogy húsleves+húsos főétel körettel a menü. Az ő családja lehet, hogy szereti ezeket, de lehetett volna akár malacsült, meg sajttal-sonkával töltött pulykamell is a rántott hús mellé, aki megjegyezte, hogy mennyi zsíros, húsos kaja, az valószínű ennek se örült volna jobban.
2017. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
53%
Bocs, ez is off, de de a fácánleves egyáltalán nem zsíros, és isteni finom, a köretek sem. A magam részéről mennék hozzád enni, a sült kacsa párolt káposztával, és a jó birkapörkölt nálam bent vannak a top 20-ban. Utóbbit Fülőpszálláson ettem utoljára egy igazi falusi, sátoros lakodalomban, frissen vágott birkából szabad tűzön, kondérban főzve, most is összefut a nyál a számban, ha rágondolok.:-)
2017. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg tőle, hogy mit akar enni, és készítsétek el együtt. Előbb utóbb úgyis megtanul főzni.
2017. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
18%

Én az ilyen intoleráns szülőket rohadtul nem értem.


A lányod egy alapvetően nagyon egészséges étrendet követ, és azzal, hogy egyszerűen IGNORÁLOD és nem főzöl rá, csak azt éred el, hogy nem eszik és lesoványodik, megbetegszik.


Miért jó ezt csinálni a saját gyermekeddel?


Ez az emberek többségénél egy etikai döntés, számára a hús, tej, tojás fogyasztása a gyilkossággal egyenlő, és még csodálod, hogy fújjog.


Feltételezem nem így kezdte az egészet, hogy egyik napról a másikra elkezdett fújjogni, ezt általában egy hosszas időszak előzi meg melyben a szülő tojik magasról a gyerekre, és erőlteti azokat az ételeket, amelyeket ő nem szeret vagy erkölcsi okokból nem akar fogyasztani; nem hallgatja meg a gyerek érveit és lekicsinylően, lekezelően bánik a gyerekkel.


Ez gyakorilatilag abúzus, de mindegy is; a legtöbb külön diétát követő gyerek átmegy ezen, hogy a szülei érzelmileg bántalmazzák.


CSak azt nem értem, édesanyaként hogy viselheted büszkén, örömmel, hogy a lányodnak fájdalmat és kárt okozol?


Egy 12 évestől nem várható el, hogy főzze meg a komplett menüjét egyedül, nyilvánvalóan a te szülői segítségedre van utalva. Normál esetben egy ekkora gyereknek a szülő az első, akihez fordulhat, te viszont megvonod tőle a bizalmadat, szeretetedet, törődésedet, és a legalapvetőbb gondoskodást sem nyújtod számára (érzelmi támogatás és pl. étkeztetés).


Nem lenne egyszerűbb grillezni neki egy tányér zöldséget a köret mellé, netadjisten gyúrni egy lencsfasírtot, és meghallgatni, hogy mégis mi az isten baja van a mindenevő étkezéssel?


Ha már úgy is karácsony, a szeretet ünnepe van, netán vehetnéd a fáradtságot és leülhetnél a lányoddal és meghallgathatnád a mondanivalóját.


Tekintve, hogy az amerikai, kanadai, brit dietetikusok egyesülete szerint a vegán életmód bármely életmódban ideális egészséget biztosít, nem igazán kell tartania hiánybetegségektől. A B12-t kell pótolnia (egyébként mindenkinek, mert az állatok sem termelik, őket injekciózzák vele, ezért van a húsban), ennyi az egész. Vannak olyan B12 tabletták, amit havi 1x kell bevenni.


Jómagam olyan családban élek, ahol vegán, vegetáriánus és mindenevő tagok élnek BÉKÉBEN, MEGÉRTÉSBEN együtt; ha főz valaki mindig gondol a másikra is, ELFOGADJUK egymás nézeteit és nem vitatkozunk rajta. Ugyanis szerintem EZ a család alapja, hogy szeretjük és megértjük egymást.


Nem az, hogy ha valaki máshogy látja a világot, mint én, akkor le se szarom és dögöljön meg.


Őszintén, ha így állnék a saját gyerekeimhez, nem merném magam anyának nevezni.

2017. dec. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó beléd meg mi ütött?


Az én öcsémnek is vannak/voltak evési hóbortjai, anyám minden vackot megvett, amit kitalált. Egy időben csak bio dolgokat volt hajlandó megenni, 6-800 ftokat fizetett anya 10 db tojásra, mikor egy sima doboz 250 volt.


Vagy volt, mikor szárított csírák álltak itthon tonnaszám netről rendelve. De volt az is, mikor nem akarta megenni a tojássárgáját, mert abban nincs hasznosítható tápanyag, csak elveszi a helyet a fehétje elől, ezért neki csak fehérjéből készült ételeket lehetett készíteni.


Tudod mennyi ilyen sületlenségnek kellett végighallgatnunk a háttértörténetét? Mindenhez van komoly irodalom a neten, mindenfajta rész ál és torzított információkkal. Utólag minden elhagyott dolgot hülyeségként kezelt, hogy megtévesztették, de ez a mostani étkezési mód lesz a tutti...


Kb 1 éve van túl a por és táplálékkiegészítő őrületen, mert kell a kiegészítés, hisz a mostani ételekben semmi vitamin nincs..


Most mindent grammra mér, de szerencsére már nem nem anyánál lakik és nem őt húzza le vele.


Abúzus visszafelé is mehet ám, mint nálunk. Mi folyton idióták voltunk és szemetet ettünk. Mint a kérdező családjánál, ahogy szidja őt a saját gyereke és megszégyeníti nyilvánosan. Nem kötelessége senkinek senki hülyeségét végighallgatni, jogunk van ahhoz, hogy elzárkózzunk kéretlen információk elől. Ahogy joga van mindenkinek ahhoz, hogy elmondhassa a dolgait annak, aki vevő rá.


Én nem fogom extrán támogatni a gyerekem evési hóbortjait, mindig többféle étel lesz az asztalon, mint a kérdezőknél. A gyerek ehetne rizst meg pároltkáposztát, nem éhezik, ha nem eszik, az a saját döntése.


Aki válogat ezért vagy azért, az válogasson, fujjogni tilos, de én a saját elveim szerint táplálom a gyerekem, azt teszem, ami szerintem helyes, nem azt, ami a gyerek szerint helyes. Ha szerinte nem, az a saját dolga, költse a zsebpénzét vegán ételekre, ha nem felel meg neki a káposzta a saláta meg a rizs, vagy ajánljon fel alternatívát, ha már elvei vannak. Ne leadja a rendelést, hanem önálló ötletként járuljon hozzá az extra kívánságai kivitelezéséhez. A felnőttlét nem követelésekkel és pocskondiázással kezdődik, tegyen azért, amit akar és ez legyen a saját ötlete.


Mindenkinek más tapasztalati vannak az étkezéssel kapcsolatban. Szerintem beteges teljesen kizárni akármilyen ehető dolgot, aztán elnevezni valahogy és rendszerbe szedni az egészet. "Mi vagyunk azok akik ezt meg ezt meg ezt nem eszik meg és elítéljük azokat, akik nem értenek velünk egyet" tiszta dedó komolyan, pont 12 éves szint.

2017. dec. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
7%

De honnan akarod tudni 2 hét után, hogy ez most hóbort vagy komoly elhatározás?


Az a szégyen, hogy egy szülőnek a gyereke mellett kellene állnia, de a kérdezőnek eszébe sem jut, csak mert a gyereke mást akar enni mint ő! Egy ilyen banális dolog miatt, mint az étel, képes megvonni tőle a szeretetét.


Szerinted egy gyereknek hogy esik az, amikor az anyja 16 főre főz, mindenkinek az igényeit figyelembe veszi, CSAK A SAJÁT GYEREKÉÉT NEM?


Ilyen szaranyákat mint ti, ritkán hordott a hátán a föld.


Engem nem érdekel, hogy a gyerekem éppen paleózni akar-e vagy mi az új dili; az érdekel, hogy jóllakjon és ne éhesen duzzogjon a szobájában este, mert nekem az ő egészsége fontosabb a saját agymenésemnél.


A kérdező számára a saját egója egyértelműen előrébbvaló a gyereke egészségénél, ami nem más, mint egy irtózatos nagy szégyen.

2017. dec. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
46%

A vegánság nem mások utálásáról szól kedves utolsó előtti hanem az élet tiszteletéről és a környezettudatosságról.

Egyáltalán nem beteges kizárni olyan ételeket amik bizonyítottan rákkeltőek ill. egyéb súlyos betegségek kialakulásáért felelősek (a hús a Who oldalán is szerepel mint a cigarettával egyenértékű karcinogén; az állati zsírok pl hús tej tojás a cukorbetegség, szív-és érrendszeri problémák elsődleges kiváltóoka).


A kérdésre visszatérve pedig: miért esik annyira nehezedre főzni egy zöldséges ételt kérdező? Ha már ötfélét főzöl és mindenkinek a kedvére teszel miért pont a lányoddal szúrsz ki karácsonykor? Nesze neked család, szeretet ünnepe :( elszomorító mennyire intoleráns az emberek többsége, holott csak ételről van szó. Hogy a kisujját se tenné keresztbe a saját lányáért. Ez tényleg durva.

2017. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
60%

A gyerek fujjog azokra, amiket nem akar megenni. Zavarja, ha más jóízűen megeszi. Le van írva.


A kérdező főz egy csomó zöldséget, nem éhezteti a gyereket, csak épp xy zöldséget nem főz meg.


Onnan lehet tudni, hogy hóbort, hogy a gyerek csak követel, de nem ajánlotta fel, hogy tesz dolgokat azért, hogy különleges kosztot kapjon. Amíg valaki ilyen éretlen fejben, addig ez csak hóbort lehet, nem akarja eléggé. Amúgyis hogy várhatnánk egy 12 éves gyerektől egy életen át tartó elhatározást? Most ez a heppje, attól, hogy az anyja nem ugrik minden szavára, még lazán szereti, sőt, így szereti igazán, hisz neveli. A gyerek költsön az aktuális hobbijára zsebpénzből.


Az meg 70%os nonszensz, hogyha nem csak az van, amit a gyerek akar, akkor őt nem szeretik. Tutti nincs gyereked, mi? Amikor 16 vendég gyűlik össze nálam, nem azt fogom főzni, amit a kiskorú gyerekem kitalál. 3 évesem van, ha tehetné csak csokit enne, meg is magyarázza, hogy az a finom, a többi nem finom. Neki az a fontos, mégsem kap csak azt, ettől még, sőt épp innen látszik, hogy szeretem.


Évente változik, amit a who ajánl, én nem adok ilyesmire, csak elolvasom épp mi van. Nem egy szentírás, hanem plusz egy információs csatorna. Elolvasom és mérlegelek, mint egy gondolkozó felnőtt ember.


A gyerek nem éhezik, van többfajta étel az asztalon, ami belefér a vegán hobbijába, ha nem akarja azokat enni, az az ő baja.

2017. dec. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!