Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves a kisfiam és még nem...

3éves a kisfiam és még nem beszél! Most kezdte az ovit. Szavakat mond, de mondatba még nem tudja foglalni! Mit tehetnék, h fejlesszem a beszédfejlődését?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, mert rengeteget foglalkozunk a párommal vele..sajnos a kisfiamat nehéz tanítani, nagyon kevés olyan dolog van , ami érdekli.. sokszor hiába mondok neki valamit , hiába tanítom játékosan meg se hallja. Sokszor mintha a falnak beszélnék...ha kérdezem is mi volt az ovodában nem válaszol, általában annyit szokott rá mondani, h "néni".. ezt az ovónőre érti, de nem fejti ki pontosan mit szeretne mondani ... Annyira bánt, h nem tudok vele beszélgetni..Mindent megért , amit mondok. Feltalálja magát mindenhol és nagyon ügyes, de nem értem miért nem akar beszélni.. :( Ti mit ajánlanátok hogyan tudnám segíteni a beszédkészségét?
2017. dec. 22. 09:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg nem lehet, hogy a hallásával van baj? Próbáltátok, hogy reagál-e hirtelen oldalról érkezö nem túl hangos zajokra?
2017. dec. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Nagyon igazat írtál! Ti hogy oldottátok meg? Nálatok is ez volt a gond?
2017. dec. 22. 10:19
 13/18 A kérdező kommentje:
Többször is teszteltük már, semmi baj a hallásával..
2017. dec. 22. 10:29
 14/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 2 éves korában tanácsolták a bölcsit, a tündérbogyó gyerekem, aki soha nem ütött meg senkit és semmi erőszakos megnyilvánulása sem volt soha, passzívagresszív lett. Már egy éve gyilkolja a többieket és kerüli őket. Borzasztóan sajnálom szegényt, mert látom, hogy igénye lenne másokra, de nem tudja azt sem mondani, hogyha valami nem szeretne, vagy hogy játszanak.


3 éves korában derült ki, hogy diszfáziás, féléve kapja a fejlesztést, előtte csak otthon tsmtztünk és feladatoztunk rengeteget. Elég lassan fejlődik, egy rakás egyéb diagnózist is kapott, amik persze nem helytállóak és a frászt hozták rám.


Sokkal jobban állnánk, ha 2 éves korától jártunk volna fejlesztésre.


Most rövid mondatokat nagyritkán mond furcsa hangsúllyal, és felcseréli a szótagokat, viszont majdnem mindent ért.


Teszteld a beszédértését mondjuk egy dobozzal. Tegye alá, bele, rá, fölé, mellé a tárgyat. Igazából a könyv egész jó(én is tudok beszélni 1), a tsmt sem rossz, sok mondókázás, kõnyvnézegetés és minden helyzethez a kommentár, hogy épp mi történik.


Mi pl mindig átmegyünk egy alagúton, minden alkalommal mondom, hogy "most bemegyünk az alagútba, bementünk az alagútba, benne vagyunk az alagútban, kijövünk az alagútból, kijöttünk az alagútból" és minden folyamatnál így.. szerintem ez segített a legtöbbet, hogy erre figyelek, korábban csak annyi volt, hogy "gyere menjünk át a zebrán" és akkor átmentünk. Most folyamatosan megnevezek minden apró mozzanatot és figyelek, hogy figyeljen rám(nézzen rám, ha beszélek hozzá).


Az a heti 2 óra fejlesztés nem hiszem, hogy csodákat tett, amiből egy rakás el is maradt, inkább az idő és az extra bánásmód.. és bár elvileg káros, kb féléve nézhet tvt, szerintem ettől is javultak a dolgok, elsőnek azokat kezdte ismételni, amiket a tvben hallott, nem a mondókákat, amit korábban egy évig folyamatosan mondogattam minden nap többször. Ki is fakadtam itt egyszer, mennyire haszontalannak tartom a tsmtt, mert már hónapok óta csináltuk és semmi eredménye nem volt.

2017. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%
Anyu elmondása szerint 3-4 éves koromban már be sem állt a szám (vagyis 2-3 éves korom között tanultam meg igazán folyékonyan beszélni). Ha lerakta elém a képeskönyvet, a képek alapján kitaláltam olyan mesét, ami tetszett, és azt mondtam egész nap. Szóval mindenképp keress fel egy szakembert.
2017. dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
39%

2 évesen nem is foglalkoznak még egy gyerekkel.

Gyermekrehabilitációra járunk 3 hónapos kora óta, elsősorban mozgásfejlődés miatt, de a beszéd is megcsúszott. Legyintettek rá 1,5, legyintettek rá 2 évesen és 2,5 évesen is, hogy "majd, ráér". Logopédus még magán úton is azt mondta, hogy "kicsi, majd".

2017. dec. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%
Engem nem izgatna ki mit mond, minden kivizsgálásra elvinném. 3 éves gyerek kiscsoportos és szokott beszélni folyékonyan jó esetben. Nem mondom, hogy feltétlen baja van, de lehetséges és az is, hogy kis fejlesztéssel könnyen helyre lehet hozni.
2017. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kivizsgálást, komplex fejlesztést javaslok. Tsmt, logopédia.

Azt túlzásnak tartom, hogy ráér...

2017. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!