Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődében vagy óvódában...

Bölcsődében vagy óvódában érdemesebb gondolkodnunk?

Figyelt kérdés

Márciusban lesz a kisfiam 3 éves (03.31.), jelenleg bölcsibe jár.

Nem szobatiszta, a beszédét többnyire nem értik "idegenek", bár én egy ideje igyekszem tudatosan beszélgetni vele és figyelni, hogy érthető-e.

Én megértem többnyire. Idejön hozzám például, hogy nem tud aludni, hív lefeküdni, bejön a fürdőbe, hogy megkérdezze fürdök-e, elmeséli ha elesett ...

Viszont van olyan, hogy olyan dolgot mond, ami nem úgy van: nem kapott enni a bölcsibe, a kezét én vágtam el (játék hasította fel)... Viszont ovi csak szeptembetől kezdődne neki. Nem tudom, hogy lenne a jobb. A bölcsiben szeretnék, ha maradna. Szerintük jobb neki ott, mert pici (90 cm alatti, 12 kg), az oviban pedig sok a gyerek egy csoportban.


2018. febr. 1. 12:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom vissza. Még mindig nem tiszta a kérdés: most fél évről beszélünk, vagy 1,5 évről???

Azt kérdezed 3 évesen maradjon-e bölcsis, és csak 4,5 évesen menyjen oviba?

Erre azt mondom ne!

2018. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Idén március végén lesz 3 éves és az a kérdés, hogy maradjon e + egy évet a bölcsiben. Tehát idén vagy jövő szeptemberbe kezdje az ovit. A védőnő nem hiszem, hogy ebben kompetens, hiszen 2* látta a fiam, ezért ide írtam. A bölcsiben azt mondták maradjon...én viszont nem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg jó-e.
2018. febr. 1. 13:03
 13/33 anonim ***** válasza:
Én most szeptemberben adnám oviba, nem jövőre. Én is félreértettem, azt hittem, hogy most március, vagy szeptember között lehet választani.
2018. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Én szeptembertől óvodába iratnám.

A bölcsiben már nem lesz megfelelő társasága és csak visszafognák a kicsik.

2018. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Egyértelműen most szeptemberben menjen oviba.

Gondolod az jó lenne, ha 4,5 évesen a 2 évesek között lenne???

Vagy inkább megtanulna öltözni, stb? Mert én is féltem a vegyes csoporttól, de pozitívan csalódtam. Sokat tanult a nagyoktól.

Mindenképpen idén szeptemberben adnám be.

2018. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Nem lesz kirívó eset az oviban a fiad, sokaknak nem érthető a beszéde még kiscsoportban és akadnak, akik bepisilnek, ő meg még szeptemberig mindkettőt ki is nőheti. Keressetek olyan ovit, ami szerintetek érzelmi biztonságot nyújt. Az meg hogy a képzeletet összekeveri néha a valósággal, szintén teljesen normális, nem a visszamaradás jele. Testalkatra tényleg elég pici, de ezért meg nem érdemes visszafogni. (Inkább kivizsgáltatni, ha még nem tettétek, nincs-e valamilyen felszívódási zavar a háttérben. Nálunk is van olyan gyerek a családban, aki egy évvel kisebb volt mindig testileg, de nem találtak nála semmit, aztán ment oviba időben és a csoport kedvence volt.)
2018. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

155 cm vagyok.... a lányom is a koránál kisebb... a fiam se maradt ki. :)


Csak kissé aggódok, hogy mi a jó döntés. Szeretnék jó döntést hozni.


köszönöm a válaszokat.

2018. febr. 1. 13:46
 18/33 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Ezek szerint én is félreértettem. Én is azt hittem, hogy két lehetőség között vacillálsz: ahogy betölti a 3-at, oviba adod, vagy szeptemberben (3,5 évesen) megy oviba, addig marad a bölcsiben.

De így már értem. Ahogy írtam, a fiammal pont ugyanígy tettünk. Április 3-án töltötte a 3-at, beírattam az oviba, és szeptemberben (3,5 évesen) el is kezdte. Bár Ő 2 éves korától szobatiszta, és beszélni is a 2. szülinapja után kezdett, hamar tisztult a beszéde. Viszont valóban 3,5 évesen már semmi keresnivalója nem lett volna a kétévesek között.

4,5 évesen pedig már kifejezetten túlkoros lenne a bölcsihez. És egyébként kötelező is lenne oviba adnod, hiszen augusztus 31-ig betölti a 3-at, tehát oviköteles lesz.

2018. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Ha idén márciusban tölti a 3-at, akkor szeptembertől óvodaköteles. A bölcsi szerintem nem is opció. Rengeteg idő van még addig, a beszéd és a szobatisztaság is alakulni fog.
2018. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Szept 1-től óvoda köteles. Ez nem választás kérdése.
2018. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!