Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tellik egy átlag napod 2...

Hogy tellik egy átlag napod 2 év körüli gyerekkel, tavasszal?

Figyelt kérdés

Arra gondolok leginkább amikor már jó idő van és többet kint lehet lenni. De azt is meghalgatom ha rossz idő van, mit csináltok bent?!

Első sorban olyanok válaszát várom ahol nem bölcsis a gyerkőc!


2018. márc. 8. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Most 2,5. Ahogy melegszik az idő egyre korábban megyünk majd ki (tavaly is így volt). Most télen még csak 11 körül, nyárra már 7 lesz az indulás. Tavasszal egész délelőtt kint vagyunk. Esőben is, csak viharos szélben, égszakadásban nem. Séta, játszótér, posta, bolt.

Dél ebéd, utána alvás (már csak 1 óra), és utána is menni fogunk.


Benti tevékenység: olvasás, festés, gyurma, duplo, kirakó, közös házimunka (csipeszt adogat, zoknit csomóz....).

2018. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem bölcsis, most lesz 2 éves.

Reggel felkelünk én kávé/kakaó, aztán játszunk 1 órát itt bent felöltözünk, elmegyünk játszótérre, motorral vagy sétálva, vagy van egy focipályás tér oda is el szoktunk menni,vagy parkba sétálni, de legtöbbször játszótér.

Aztán ebéd,alvás 1 óra kb, 4 körül meg jön apja, utána elmegyünk ügyeket intézni,boltba, városba sétálni stb épp ami jól esik, vacsi játék és fürdés.

Hétvégén azért változatosabb,meg hétköznap is sokszor pl annyiban változik hogy ha jön valamelyik mamája akkor ő viszi le játszira, hétvégén is sokszor megyünk mamákhoz/papákhoz vagy ők jönnek át, rajong a nagyszüleiért.

Lehet változatossá tenni hogy viszel le asztfalkrétát pl, buborék fújót, focilabdát, dömpert stb.

Rossz időben meg hát végig csinálunk minden játékot ami itthon van ebédig, délután meg valami zárt helyre megyünk , de azért ritka hogy egész nap esik szerencsére.

2018. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

2 eves lesz,fiu.

Reggel o csak kakaot iszik,aztan elvan szepen mig en elrendezem a nagyokat,kavezom ilyenek.9 fele reggelizik.delelott alt.fozok,takaritok.nem szoktunk lemenni.

Hamar elalszik,10 korul mar altatni kell,szoval nem is nagyon tudnank menni.

Ebredes utan eszunk ebedet,feloltozunk es megyunk setalni,jatszora,baratnomhoz mikor mi.4 re megyunk a kozepsoert suliba,elotte bevasarolunk es jovunk haza.

Ez a gyakoribb,de mivel parom 12 orazik,2 napot megy nappal kettot pihen kettot ejjel,igy eleg valtozatos.ha apja pihenos o viszi delutan.

Esos,hideg idoben inkabb jatszohazba megyunk kisbarattal.

Itthon szepen eljatszik magaban.vonatozik,autozik,rajzol,pakolja a kockait.

Este vacsi es furdes kozt mesekonyv olvasas,nezegetes van altalaban.

Persze napkozben is ha jon akkor jatszom vele.labdazunk,epitokockazunk,birkozunk.

Nem hanyagolom,csak hagyom kibontakozni es nem csungok rajt egesz nap.

Eleve van 2 tesoja is,veluk is kell foglalkozni,tanulni,beszelgetni.

2018. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
2 éves lány. Délelőtt főzök,takarítok (aki lemegy délelőtt is,mikor főz?), utána ha marad idő,lemegyünk. Fél12 körül ebéd,utána elalszik a lányom, 2-3 órát alszik. Felébred,akkor uzsonnázik valamit,és lemegyünk. Most már játszótérre is le tudunk majd menni,eddig inkább sétáltunk télen.
2018. márc. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Bolcsi elott igy telt:

Fel 9 korul felkelt, ettunk, jatszottunk, mellette neha dolgoztam otthonrol, del korul aludt, vele pihentem, delutan pedig mentunk jatszoterre, vagy egyik baratnommel es a gyerekevel talalkozunk, veluk csinalunk programot.

Miota fel napban bolcsis, ugyanez, csak a delelottot, es az alvast a bolcsiben tolti. Utana altalaban kint vagyunk. 6-fel 7 kozott szoktunk hazaerni, vacsi, furdes, foosas, 8 korul alvas.

2018. márc. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
Rossz idoben egymashoz jarunk at a delutani alvas utan, vagy voltunk pl. soszobaban, ott tudnak a gyerekek jatszani.
2018. márc. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Este? :) Jobb, mintha a főzéstől tenném függővé, hogy kimegyünk-e.

Egyébként most még belefér indulás előtt, később ha hazajöttünk. Ha jön a nyár, kénytelenek leszünk ugyanis egyre korábban bemenekülni (ezért megyünk akkor nagyon korán ki). A tavasz pedig rövid. Legtöbbször csak új köret kell, ahhoz nem kellenek órák, plusz már nagylány, 13 előtt nem alszik.

És most ébredt.

2018. márc. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

En is azt akartam kerdezni,hogy aki delelott es delutan is lent van a gyerkoccel az mikor foz?

En ha epp olyat fozok az egesz delelott elmegy vele.nem csak kiveszem a mirelitet es megsutom,hanem rendes levest,masodikat is fozok mindig.

Azert este mar kinek van arra energiaja,hogy komplett kajat fozzon?

Vagy miket foztok ti ami gyorsan megvan?

Pl egy rakott kaja,vagy lasagne,esetleg gulyas ezek mind par oras kajak.es akkor ez meg csak egy fele.meg nem foztel levest,vagy a gulyas melle valami konnyut ha epp igeny van ra.

2018. márc. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
2. vagyok mint írtam 4-re itthon van a férjem,hazaérünk és utána 5 körül főzök fél 7-7 körül mindig kész a meleg vacsora és 2 napra főzök, és hétköznap nem állok neki gulyáslevesnek vagy marhapörköltnek , azt hétvégén szoktam mikor ráérek főzni bármikor.
2018. márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Én arra lennék kíváncsi, hogy aki egész délelőtt a konyhában áll, mit csinál?

Egy 2 évesnek nem az az alapvető szükséglete, hogy minden nap 6 fogásos ebédet egyen, hanem hogy sokat levegőzzön, játsszon, felfedezhesse a környezetét. Sokat olvassanak neki, beszéljenek hozzá, nem pedig a tévé előtt üljön, míg anya főz.

Nem csecsemő, hogy csak az evés körül forogjon a napja.

Ha csak ennyi inger éri, minden rosszindulat nélkül, a bölcsivel többet nyerne.


Egyébként nem nem mirelitet eszünk, de olyan van hogy elugrunk a közeli házias kisvendéglőbe egy menüért, ha túl hosszúra nyúlt a kinti játék. Mert a játék és az együtt töltött idő fontosabb.


De a kíváncsiság kielégítésére : ma almaleves, sült csirkecomb, krumplipüré volt az ebédünk (nem éttermi). A levest tegnap csináltuk a lánnyal, a combot a sütő (este pácoltam), így csak a körettel volt némi munka.


Első voltam és gyönyörű napsütéses időnk volt, 3 órát voltunk kint.

2018. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!