Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tellik egy átlag napod 2...

Hogy tellik egy átlag napod 2 év körüli gyerekkel, tavasszal?

Figyelt kérdés

Arra gondolok leginkább amikor már jó idő van és többet kint lehet lenni. De azt is meghalgatom ha rossz idő van, mit csináltok bent?!

Első sorban olyanok válaszát várom ahol nem bölcsis a gyerkőc!


2018. márc. 8. 20:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

3 gyerekem van es egy parom.nem csak a 2 evessel elek egyutt ;)

A nagyfiam 1-2 kozott jon haza,itthon ebedel.

Parom is azt eszi amit en fozok.

Nem egesz delelott allok a tuzhely mellett,mert 9 korul allok neki,es delben ebed van.kozben csinalom a tobbi hazimunkat.az is van am boven 5 emberre.

A nagyokkal tanulni is kell,foglalkozni veluk is.

Mas tobb gyerekkel.

2018. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%

2 és fél évessel vagyok itthon, mellé 30 hetes terhes vagyok.


Reggel 9-10 közöttl ébred, a mi ágyunkban megissza a kakaóját, közben apával játszanak, birkóznak, néznek egy mesét. Én rendbe szedem magam, csinálok reggelit. Reggeli után eddig általában maradtunk itthon, mert ebben az időben kínzás volt elindulni bárhová még autóval is. Amíg tartott ez a "jégkorszak", addig bent játszottunk. Rengeteg a játék itthon, autók, barkács-sarok, kiskonyha, benti csúszda labda medencével, stb. Magában is eljátszik szépen, de elvan 1-másfél órát azzal is, ha könyveket nézünk, mesét, mondókákat mondok neki, az utóbbiakat nagyon szereti. Az utóbbi időben sokat rajzolunk, festünk, de a gyurmázást is nagyon szereti.

A Lego is favorit, imád pakolni, építeni.


De ma már végre szép idő volt, nem is esett az eső, ezért egész délelőtt kint voltunk, átjött két kisgyerekes barátnőm is. Ebédelni elmentünk apával hármasban, utána még sétáltunk is az egyik közeli parkban másfél órát, utána hazajöttünk. Azóta alszik, eléggé elfáradt a friss levegőn. :)



Nem érzem magam rosszabb anyának azért, mert nem szoktam főzni minden nap, csak hetente 1-2 alkalommal. A férjemmel nem szeretünk maradékot enni, különböző stílusú ételeket kedvelünk. Egyszerűbb nekünk, ha beülünk valahová, vagy ha előre rendelünk valamit és a férjem hazahozza, és itthon eszünk együtt. Úgy gondolom, hogy a fiunk inkább a közös játékokra, együtt töltött időre fog emlékezni később, nem pedig arra, hogy anyu mennyire jó húslevest főzőtt. :)

2018. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

2 éves lesz, kisfiú.

Fél 7kor kelünk, kávé/kakaó közben peluscsere és rendbe szedem mindkettőnket. Játszik, mesézik, közben beteszem a mosnivalót, megcsinálom az ágyat, porszívózok és elkészítem a reggelit. 9kor eszünk. Játszunk még együtt egy kicsit, beteszem a szárítóba a ruhát és kimegyünk az udvarra játszani, a környékre sétálni. Ekkor kb 10 óra van, fél 12kor jövünk be, ha tűrhető az idő. Utána ebédelünk, az esti maradékot. Vacsorát főzök mindig frissen. Fél 1 körül alszik el. 2-3 órát alszik, általában 15kor kel vagy keltem. Én addig olvasok, tornázok, netezek, tanulok nyelvet, hajat mosok. Mikor mit, a tanulás mindig meg van. Ha felkel játszunk, közben odateszem a főznivalót. Általában minden nap jön egy nagyszülő páros is kb 1 óra hosszára. Közel laknak. Este 6ig dolgozik a férjem, ha hazajön vacsizunk. 7.45ig játék majd fürdés. Míg én fürdök addig nandi mesét nezi, imádja az autókat, különben fürödni is velem akarna. 21 körül alszik el. Előtte még egy Boribont mesélek neki. 23ig utána a férjemmel filmezek meg hasonlók :) 23-24ig megint tanulok.

Ha a férjem 14ig van akkor utana csatangolunk játszóház, játszótér stb. nekünk ehhez 25 km-t kell utazni, a környéken nincs semmi.


Játék bent: gyurma, zsírkreta, formabedobó, formakirakó, meséskönyv, mondóka, plüss pakolgatás, fiók rámolás de az autók a nyerő, bébitaxi

Kint: tologatós játékok, kismotor, elektromos kisautó vagy amit talál pakolászni

2018. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
27%

Milyen jó annak, akinek 5re hazaér a férje, és este tud főzni...Higyje el mindenki, nem főzök pl. én se 6 fogásos ebédet. De én fontosnak tartom a frissen főtt ételt. Főleg a főételt. Ugyan olyan fontosnak, mint a friss levegőn való mozgást. Nyilván minden szülőnek más a prioritása. Számomra fontos, hogy tudjam, mit eszik a gyerek. Mert még ha leves marad is másnapra, pl. amit ma főztem, marad holnapra is, de második fogást főzni fogok újat. ha maradék van, olyan, mait másnap már nem eszünk meg, az meg elfogy vacsira, főleg, ha a férjem este ér haza éhesen.


Lehet, hogy azért is főzök így, mert egy betegséggel született a lányom, és nem mindegy, mit eszik, de a friss étel akkoör is fontos,hogy megfelelően fejlődjön. És az is fontos, hogy tudjam, miből van.

2018. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Lepontozó! :)

Kívánom, hogy az életedben ennyi boldogság, öröm érjen, amit itt kapsz meg!

2018. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!