Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora baj, hogy kiabálós...

Mekkora baj, hogy kiabálós vagyok?

Figyelt kérdés
Nem fenyegetőzök vagy káromkodok, és sose bántanám fizikailag a lányom, de sajnos hajlamos vagyok felemelni a hangom, ha valamit harmadszorra se csinál meg. Nagy kárt okozok ezzel? Ti hogy viselkedtek, ha szófogadatlan a gyereketek? (kiscsoportos)
2018. márc. 10. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
nem gond
2018. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Hosszútávon baj. Az a baj, hogy ezzel éred el a célod, a normál hangerőre már nem is fog egy idő után reagálni. Tekintélyed veszted. Pontosan tudja, hogy az első akárhány felszólításod semmit sem ér, van még ideje és csak akkor kell cselekedni amikor kiabálsz, ergo nagyon mérges vagy!


Én igyekszem mindig nagyon következetes lenni, megmagyarázni, hogy mit miért kell megcsinálni. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kiabáltam. A kiabálást mint "technikát" én a nagyon gázos helyzetekre tartogatom, hogy legyen súlya. Sajnos legtöbben ezekben a helyzetekben már ütnének, na én akkor kiabálok.


Mit fogsz csinálni akkor, ha tényleg fegyelmezni kell a gyereked? Olvass utána a pozitív fegyelmezésnek is!

2018. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem attól függ, milyen a habitusod. Ha alapból „olaszos” stílusú vagy, akkor ez az őszinte, nem is tudnál másképp viselkedni, így a gyereked számára is ez a normális.
2018. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Harmadik, pont ezért írtam ki. Alapból hajlamos vagyok felemelni a hangom, ez nálam nem az élveztem a fejem kategória, hanem csak ilyen vagyok.. Csak félek, hogy to rest okozok ezzel. Amúgy a lányom tünemény, de hát három éves, nyilván nem fogad mindig szót.
2018. márc. 10. 20:59
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
2-es vagyok! Ha ilyen a habitusod nem tudsz mit tenni! Ő is "hangos" gyerek lesz. Kívánom, hogy ne érje ez miatt majd hátrány az oviban/suliban!
2018. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Dehát pont a dackorszakát éli...
2018. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Detto. Amikor tizedszerre szólok rá ugyanazért azt már a szomszédok is hallják. A szomszédba is van egy hasonló korú, szinté hallani amikor betelt anyukának a pohár. 😊
2018. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Azért lettem lepontozva mert szerintem hosszútávon baj, hogy kiabál a kérdező a gyerekével? Vagy azért mert nekem nem kell kiabálnom a gyerekemmel, mert van tekintélyem? :D Hűha...
2018. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Én nem kiabálok, csak motivációs beszédet tartok a szelektív halloknak!
2018. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%
#2 Teljesen egyetértek veled. Pedig elég temperamentumos nő vagyok. De egy gyerekkel sem tudnék kiabálni. Ahhoz nem tudom mit kéne tennie.
2018. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!