Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka mellett ti főztök még...

Munka mellett ti főztök még otthon? Hogy oldjátok meg úgy, hogy közben a gyerekkel és a férjetekkel is tudjatok foglalkozni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől megy oviba a lányunk, én pedig újra dolgozni fogok. Viszont akkor a mostani rendszerünk borul... Nem vagyunk az éttermezés ellen, pl. mielőtt a lányunk megszületett, egy egyszerű tésztás ételt sem bírtam megcsinálni. De az utóbbi 1-2 évben igyekszem én főzni, nagyon jól megtanultam szerencsére, de még így is hetente beülünk valahová ebédre, vagy rendelünk valamit.


De munka mellett nem fogok tudni még kétnaponta sem elbíbelődni 2-3 órát a konyhában. Ráadásul az első évben nem is fog még ottaludni az oviban, szóval délután 1-től 4-ig valószínűleg más lesz vele itthon. Később is hazaérünk 3-4 körül, nekem lehet, hogy még kell itthonról is dolgoznom néha. Ahogy ismerem, az óvodában semmit nem fog megenni, tehát nem fogja csendben megvárni, amíg én nekiállok itthon sütni, főzni. Meg őszintén, nem is szeretném, hogy azt az időt, amit velük is tölthetnék, főzéssel töltsem inkább.


Ezért arra gondoltunk, hogy hétfőtől csütörtökig étteremből oldanánk meg az itthoni étkezést. Ez szerintetek így elfogadható? Működhet? Vagy család és munka mellett hogy szoktatok minden nap sütni, főzni valamit?


2018. márc. 11. 11:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
32%

Bocs, de miket fözöl, hogy 2-3 óra kell hozzá?


Én még vasárnap - amikor bonyolultabb ételeket készítek -, is csak ritkán vagyok ennyit a konyhában, alapesetben fél óra-óra, amíg megfö az étel, de ennem jó része is olyan, hoyg közben lehet mást csinálni, nem kell fözés közben nézni az ételeket, megfönek egyedül is.

2018. márc. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
63%
Most ez komoly? 20-30 perc alatt normális kaját lehet csinálni vagy előkészíteni és bedobni a sütőbe, minek ehhez 2-3 órát a konyhában tölteni?
2018. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
83%
Gondolo m a vacsora lesz így a főétkezés. Teljesen felesleges ilyenkor a leves. Desszert se kell mindennap, ha mégis vegyél joghurtot, pudingit...
2018. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Változó nagyon, hogy miket szoktam.

Tegnap pl. brokkoli krémlevest, főételnek fetával és spenóttal töltött csirkemellet baconbe tekerve, mellé csináltam krumplipürét és rizi-bizit. Desszertnek pedig snickerses-karamellás pitét.

Ma meg pizzát hoznak apával, mert a lányunk azt szeretett volna enni.


Nyilván ilyenkor vannak szabad félóráim, de sokat egyszerűsítene a helyzeten, ha a főzéssel nem kéne már foglalkoznom, mikor hazajövök délután.

2018. márc. 11. 12:29
 15/30 anonim ***** válasza:
89%
Este 6-ra èrek haza, dehogy kezdek èn el főzni. Mindenki eszik a munkahelyèn ès az oviban meleg ètelt dèlben, este már semmi szükség rá, tökéletes egy szendvics, virsli, rántotta.
2018. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

14, na igen, ez egy tipikus hétvégi/ünnepi/pepecselős étel, nem való hétköznapra.

Max. akkor, ha a friss csirkét megtöltöd és lefagyasztod, hogy legközelebb már csak a sütés maradjon.

2018. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
A főzést könnyen ki lehet szervezni, ha időhiányban vagyunk az az első, amit kihagyok a házimunkák közül. Mi rendelni szoktunk. Ha főzök akkor is csak egyszerűeket: pizza, tészta, rakott krumpi. Vacsira melegszendvics, bundáskenyér, virsli vagy maradék.
2018. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell hétköznap meleg kaja, mindenki eszik a "munkahelyén", este otthonra elég a hideg. Hétvégén vagy rendeltek vagy elmentek enni, esetleg nagyszülők.
2018. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
75%

Azt hiszem az az anyuka en vagyok akire az egyik valaszolo celzott.

De leirom most is,hogy nem bibelodok egesz delelott a konyhaban.mast is csinalok delelott,es a gyerkoc is 10 korul alszik.nem hiszem,hogy sokat veszit azzal ha delelott azt az 1 orat itthon toltjuk ami a reggeli es az altatas kozt eltelik.

En is szeptemberben megyek vissza dolgozni,es valoszinuleg akkor is fogok fozni minden nap.egyik nap levest,masik nap masodikat.ahogy sokszor most is csinalom.

Mivel a nagy orak utan jon haza,o itthon ebedel,es parom is ket naponta ket napot itthon van.neki is kell enni.

A hosszabb ideig tarto dolgokat hetvegen fogom fozni.

De az egyszerubbeket hetkoznap sem tart sokaig.na es en fel 4 kor hazaerek majd,igy azert idom is lesz ra.

Baratnom is munka utam foz masnapra.a ferje azt viszi munkaba ebedre.

Nem olyan megterhelo sztem.

Parom nem tud fozni,igy o a tobbi dologban tud csak segiteni.

Tenyleg nem ertem miert baj az,hogy nem viszem le delelott is es delutan is a 2 evesem.akik annyit lent vannak a gyerekkel gondolom nincs teso.nem 5 emberre kell takaritani,mosni,reggelit/vacsorat kesziteni.nem kell plusz 2 gyerekkel tanulni,foglalkozni,beszelgetni.

Mivel delelott itthon vagyok,megcsinalok mindent igy a delutanom csak a gyerekeke.

De leirom mivel ment el a mai delelottom.

Reggeli utan besoztam a halat ebedre,beraktam egy mosast,elraktam az elozo adag szaradt ruhat,elmosogattam,kiteregettem,ujra bepakoltam a gepet,begyurtam a vacsorara szant csiga tesztajat,ujra elmosogattam majd elaltattam a gyerkocot.kiteregettem,elkezdtem a csigat csinalni miutan elaludt.

Amig a csigak sultek addig letakaritottam az ajtokat,a szobankban letorolgettem,tukrot ablakot pucoltam.bepaniroztam a halat,felraktam a rizst es a zoldseget foni/parolni.

Most lett kesz az utolso adag csiga,utana felmosok,es kesz vagyok.

Csak kirantom a halat es lehet ebedelni.

Utana pedig indulunk setalni,jatszora.

De a felsorolt dolgok kozott vonatpalyat epitettem,autoztam,kockaztam a gyerkoccel.

Nem a tv t bamulta,hanem jatszott.

2018. márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
83%

Mi az ovikezdés előtt min. fél évvel elkezdtük onnan hordani az ebédet heti 3x, így megszokta az ottanit ès nem volt gond.

Hatalmas adagokat adnak és azt mondják finom is az étel

(én iszonyatosan válogatós vagyok, alig van olyan amit megeszek, úgyhogy én nem tudom - de így legalább olyanokat is eszik, amiket itthon vagy a mamánál sosem tudna, mert mi utáljuk (pl valamelyik nap karalábékrém leves), de ő meg lazán megette...)

2018. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!