Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka mellett ti főztök még...

Munka mellett ti főztök még otthon? Hogy oldjátok meg úgy, hogy közben a gyerekkel és a férjetekkel is tudjatok foglalkozni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől megy oviba a lányunk, én pedig újra dolgozni fogok. Viszont akkor a mostani rendszerünk borul... Nem vagyunk az éttermezés ellen, pl. mielőtt a lányunk megszületett, egy egyszerű tésztás ételt sem bírtam megcsinálni. De az utóbbi 1-2 évben igyekszem én főzni, nagyon jól megtanultam szerencsére, de még így is hetente beülünk valahová ebédre, vagy rendelünk valamit.


De munka mellett nem fogok tudni még kétnaponta sem elbíbelődni 2-3 órát a konyhában. Ráadásul az első évben nem is fog még ottaludni az oviban, szóval délután 1-től 4-ig valószínűleg más lesz vele itthon. Később is hazaérünk 3-4 körül, nekem lehet, hogy még kell itthonról is dolgoznom néha. Ahogy ismerem, az óvodában semmit nem fog megenni, tehát nem fogja csendben megvárni, amíg én nekiállok itthon sütni, főzni. Meg őszintén, nem is szeretném, hogy azt az időt, amit velük is tölthetnék, főzéssel töltsem inkább.


Ezért arra gondoltunk, hogy hétfőtől csütörtökig étteremből oldanánk meg az itthoni étkezést. Ez szerintetek így elfogadható? Működhet? Vagy család és munka mellett hogy szoktatok minden nap sütni, főzni valamit?


2018. márc. 11. 11:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%

Naná, nekem kikapcsolódás az a félóra a konyhában munka után :)


És nem kell nagy dolgot elképzelni, 98%-ban odateszem-megfő ételt készítek.

Ragu, milánói, rakott krumpli (tíz perc alatt összedobom), ilyesmit.

2018. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Írtad,hogy más lesz délután a kislánnyal,ki?

Pl nagyit,babyszittert többnyire meglehet kérni, hogy főzzön. Azért egy 3 éves gyerek már eljátszik 30percet egyedül amíg odarakja a kaját. Amúgy főzz olyanokat amiket tényleg csak oda kell rakni és néha néha megkeverni. Nem kell minden nap desszert. Sőt.

2018. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekünk a mai ebéd se volt több egy óránál (brokkolikémlevest megfőztem még reggel amíg a gyerekek ébredeztek egy Mancs őrjárat alatt, utána volt hirtelen sült karaj fűszervajjal, mirelit steak burgonyával, ez kb 20 perc volt mielőtt asztalhoz ültünk). Csomó gyorsan elkészülő kaja van.


Amúgy ha mindenki eszik délben főtt ételt menzán, tök fölösleges vacsorára főzni, de ha mégis, akkor se kell 3 fogásos menü. Hét közben én max valamilyen tésztaszószt vagy gyors levest főzök vagy halrudacskát sütök. Néha besokallok a menzakajától, akkor főzök miután lefeküdtek a gyerekek este 21-22h között.

2018. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

En mar 2. eve elek igy, munka mellett.

Nehez, sokkal farasztobb, mint amig csak az itthoni dolgokkal kellett torodni.

En 2 naponta fozok, leves, masodik. En csak otthon eszek meleget, ferjem otthonrol dolgozik, neki is kell a meleg. Gyerek oviban ha olyan van eszik rendesen, de van, hogy utalt fozelek az ebed (eleg gyakran), es mivel jol ismerem, hogy ilyenkor ranezesre elutasitja, ilyenkor neki is kell napi egy meleg, normalis etkezes, ami igy nalunk a korai vacsora, egyutt.

Ovi utan itthon jatek, es fektetes utan szoktam altalaban odatenni. Igyekszem egyszeru eteleket kesziteni, pl. kremlevesek, paradicsomleves, gyumolcsleves, ez fel oran belul megvan. Masodiknak pl. sutoben sult husik, piritott virsli, halrudacska, vagy krumplival, rizzsel, bulgurral, ezzel sincs sok macera. De van hogy tepsibe pakolok krumplit, ra fuszeres hus, egyutt megvan par perc munkaval.

Tesztak is gyorsak.

Hetvegen lehet pepecselni.

Desszert puding, csoki, neha veszek peksutit, vagy nagyon ritkan cukibol valami. De inkabb hetvegen sutok.

A hetvegi ebed minimum hetfore is jo meg.

Fagyasztani en sem szoktam keszetelt, nem olyan az ize nekem.

De pl. begadasztott es fagyasztott kiformazott kiflit, csak sutesre varo kigolyozott fasirtot, panirozott rantott husit, vagy betoltott kaposztat tartok itthon.

Fozelekfelekhez uvegest hasznalok, az gyorsabban keszul mint a mirelit.

Fozes elotti nap este kockazok pl. husit, zoldseget, masnap igy tenyleg csak par perc odarakni.

Majd belerazodsz ne aggodj.

De ha ettermi kajat megengedhettek, az sem rossz. Nem elitelendo, nyugi.

2018. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
90%
Nem főzök soha hétköznap, lányom eszik az oviba, vacsora virsli, bundáskenyér vagy szendvics. Nem kell ezt túlkomplikálni. A lányod meg megszokja az ovis kaját.
2018. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%
Ne haragudj de 10 eve fozok minden nap, emellett 8 orat munkahelyen +2orat itthon dolgoztam terhesen, gyerek mellett is minden nap fozok. 2-3 orat sosem bibelodok, maximum a karacsonyi menuvel. Kerj szuleidtol, nagyszuleidtol tanacsot.
2018. márc. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
83%

Oviban a csordaszellem nagy húzóerő, ha mindenki ül és eszik, 95%-ban a válogatósabbak is odaülnek. Az, hogy néhány kaját esetleg nem eszik meg, mert nem ízlik, az benne van a pakliban. Ahhoz ragaszkodj, hogy minden újdonságot kóstoljon meg, anélkül nem ér visszadobni.


Illetve a dackorszakos "válogatósságot", amikor láttam, hogy játszmázásból nem eszik vagy arra játszik, hogy válogathat - neadjisten a végén csokiban egyezünk ki - egyszerűen két választás volt: igen/nem. Kétszer bukott így étkezést, utána tényleg csak azt nem ette meg, amit megkóstolt és nem ízlett.


Könnyen és gyorsan elkészíthető ételek, főleg nyárra, őszre:

1. Krumpli feldarabolva héjastul tepsibe. Rá bőségesen só, rozmaring, kakukkfű, majoranna, bors. A krumplira bőrösen csirkemell/-comb (ki mit szeret). A bőre alá vajdarabkákat betuszkolni, aztán ugyanezzel a fűszerrel megszórni. Mehet a sütőbe és ennyi. Előkészület, elkészítés 10-15 perc, a többit a sütő csinálja.


Közel-keleti kaják (én is ott tanultam meg, láttam, hogy készül el egy ember 30-40 fős főzéssel 2-3 óra alatt):

- "arab saláta": ez gyakorlatilag kígyóuborka, kaliforniai paprika és paradicsom apróra kockázva és összekeverve. Sokan hagymát és olajat is tesznek rá. Mellé főtt tojás és cottage cheese - isteni és laktató!

- humusz: készen is kapni, de az elkészítése se annyira bonyolult. Egyszerre nagyobb mennyiséget meg lehet csinálni és jó sokáig eláll a hűtőben, ráadásul egészséges. (Fogyókúrának kevésbé barátja, mert magas az olajtartalma)

- Céklás joghurt: nagyobbra darabolt főtt cékla (akár házilag, akár konzerv bébicékla lé nélkül), görög joghurt, dió, kevés citromlé, olivaolaj, két gerezd fokhagyma, só, bors, petrezselyem, kömény. Csak össze kell keverni, hűtőben kicsit pihentetni és ehető. Finom és egészséges.


Szendvicskrémeket is lehet csinálni. Akár édeset (pl banán, zabpehely, görög joghurt, méz összekeverve, kicsit állva hagyva), akár sósat. Kőrözött, húspástétom, házi májkrém, májpástétom, stb. REngetegféle van. Ha jó minőségű pékáruval és sok zöldséggel eszitek, táplálóak és egészségesek.


A fentiek szinte mind fél órán belül készen vannak. Ha tovább tart, akkor vagy fő valami, vagy sül, tehát ott lehet hagyni. A tepsis krumplis csirkét például reggel össze lehet dobni, hazaérkezés után meg csak be kell tolni a sütőbe.

A pástétomokhoz este meg lehet főzni a húsfélét, reggel vagy másnap este meg elég a fűszerekkel és egyebekkel beledobni egy forgókéses keverőtálba. 2-3 perc és kész.

2018. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem főzök hétköznap mindenki eszik bent ,este max virsli,vagy hideg kaja van.
2018. márc. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
79%
Nem főzök hétköznap.Nem vagyok én igásló,nekem is szükségem van a pihenésre.
2018. márc. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon egyszerű ételek amiket el tudsz készíteni 1 óra alatt is, fokhagyma krém leves, sütőtök krém leves, brokkoli krém leves, borsó leves, paradicsom leves, rakott kel, rakott karfiol, rántott sajt, krumplis tészta, paprikáskrumpli, lecsó, bolognai, székelykáposzta, carbonara, matrózhús, hurka, desszertre kókuszgolyó, keksztekercs, muffin, brownie, palacsinta (az amerikai gyorsabb szerintem), tiramisu, churros.

Nem kell túl bonyolult dolgokat csinálni. Van akit kikapcsol a főzés.

De egyáltalán nem gond a rendelés, lehet rendelni oviból is, vagy menüztetős helyekről és minden nap más ételt kaptok.

2018. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!