Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Változott az öltözködési...

Változott az öltözködési stílusotok az első 3 év anyaság alatt?

Figyelt kérdés
Hogy öltöztetek a jatszoteren vagy amikor kimozdultatok a gyerekkel? Volt olyan ruha/cipo amit mar soha tobbe nem vettetek fel mert tul "komolytalannak" vagy tul kihivonak tartottatok egy anyukahoz?
2018. márc. 20. 13:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem változott, mindenhová ugyanúgy megyek, ha velem van a gyerek ha nincs
2018. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Sokkal divatosabb és nőiesebb lettem.
2018. márc. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Annyiban, hogy régen fel nem vettem volna hótaposót, ma már simán. Csak a legnagyobb hókupacban kell sétálni a 2,5 évesemmel. Egyébként nem. Balerinacipőt vagy edzőcipőt hordtam, télen csizmát, most is ugyanezeket kivéve a hótaposó ha olyan az idő. Vagy farmert hordok felsővel vagy leggingst hosszított felsővel, ebben se változott semmi. Sose voltam a rövid és/vagy kihívó vagy komolytalan ruhák kedvelője, meg nekem a kényelem mindig is szempont volt, ha magassarkú, akkor max pár centis, nem 10 centis amiben nem bírok a kismotor után rohanni de régen a busz után se tudtam volna munkába menet...
2018. márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Korábban elegánsan öltözködtem, ennek vége lett, amikor megszületett a kisfiam. Kényelmes ruhákba járunk játszóterezni, amit nem féltek, itthon pedig mackónadrág van. Kár lenne elővenni a csinos ruhákat, nem azért mert túl kihívó vagy komolytalan, hanem mert 5 perc alatt tönkremennének. Ha esemény van, pl. osztálytali, akkor persze felöltözöm és a hajam is hosszú maradt.
2018. márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem. Szeretem a sportos stílust. Sétához, játszótérre ideális.

A munkába hordott blúzokat, szoknyákat meg felvettem étterembe vagy moziba.

Nagyon kihívó ruhát sose hordtam, nem érzem magam jól benne.

2018. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Gyerektől függetlenül mindig alkalomhoz/helyhez illően öltözöm. Munkahelyemen kosztüm, csajos beülés, buli esetén csinos és picit talán kihívó ruhák (na nem haspóló hanem pl. váll nelküli felső), játszótérre farmer, top, stb. Elég sokrétű az ízlésem, egy Adidas superstar-szaggatott farmer-bőrdzseki és egy merész koktélruha is kedvenceim, attól függően hova veszem fel.


Amit már mellőzök: haspóló, forrónaci, mesefigurás ruha, de nem mert szültem, hanem mert 33 vagyok már, nem 22. De a gyerekkel értelemszerűen nem fehér kosztümben megyek szórakozni, mint ahogy buliba sem sportcipőben. De imádok öltözködni, sminkelni, szülések előtt is így volt és 2 gyerek után sem változott :)

2018. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nekem az elso ev borzaszto volt. Kihiztam az osszes S-es ruhamat. Azt hittem eletem vegeig treningruhaban meg bo tunikakban fogok jarni. Aztan most vegre sikerult visszafogynom a 2. evben XS-meretre. Viszont sok ruhamat kiselejteztem amihez tul felnottnek erzem mar magamat, pedig regebben "cukinak" tartottam (pl viragos, vicces feliratu, mintas felsok).

En nagyon szeretem a rovid ruhakat es shortokat nyaron. Azokrol nem tudom hogy fogok lemondani. Mar kaptam olyan rosszul eso megjegyzest h "tul rovid ez egy anyukanak". A trening meg sportos ruhaimat meg anyukam cikizte halalra, azt mondta o csinosan oltozott jatszoteten is annak idejen.

2018. márc. 20. 13:46
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
De nem értem, attól, hogy anyuka vagy miért ne vehetnél fel egy virágos felsőt? Attól még, hogy gyereked lett, te még ugyanúgy egy különálló ember vagy saját személyiséggel. És ha meleg van miért ne vehetnél fel rövid ruhát? Engem pont nem érdekelne mások hülye beszólása.
2018. márc. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

"A trening meg sportos ruhaimat meg anyukam cikizte halalra, azt mondta o csinosan oltozott jatszoteten is annak idejen."


Nem lennék anyukád lánya. Én melegítőben is csinosnak érzem magam, részben anyukám nevelésének köszönhetően, aki mindig az embert nézte, nem a ruhát.


Egyébként sokban nem változott a stílusom, csak kicsit még inkább egyszerűsödött. Játszótérre farmer, póló, sportcipő, de mentem már le mackóban is a ház elé nem egyszer. Homokozni jobb a farmernél.

Nyáron lenge egyberuhák, térdnadrágok. Sortot amúgy is csak nyaraláskor szoktam.

2018. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek utolsóval, ugyanúgy öltözködök gyerekkel mint mikor még nem született meg, nem szűntem meg létezni nőnek, sőt mondok egy borzasztót, még játszótérre is rakok fel egy alap sminket :O

És még játszótérre se tudok felvenni tréning nadrágot, mert egyszerűen nem ez a stílusom, nem érezném jól magam benne.

Persze nem miniszoknyába csúszdázok a gyerekkel, de mindennapokba is nőies ruhákat hordok, ha tetszik egy virágos felső és eddig is hordtam akkor azt, ha tetszik egy short akkor azt.

Nem nyugdíjas lettél csak anyuka, vissza is fogytál ügyesen akkor miért ne öltözhetnél csinosan?

2018. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!