Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyhogy ilyen sokan vállalnak...

Hogyhogy ilyen sokan vállalnak mostanában kis korkülönbséggel gyereket?

Figyelt kérdés
A környezetemben nagyon sokan vannak akik 1,5-2 év korkülönbséggel vállalnak gyereket.

2018. márc. 29. 13:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
18: baromságokat írsz, mert nem élted át, milyen, ha csak 1-2 év van köztetek..az nem gondoskodás a nagy részéről..nem csak az. az valóban egy hullámhossz :) lehet jó az is, de a kiskorunkat övező, örömteli, közös játékokkal tarkított jó kapcsolatunk csak most teljesedett ki igazán a nővéremmel, mikor közösen nőtt a pocakunk, közel egyidős a babánk, és most is - ahogy gyerekként is - együtt éljük meg a mérföldköveket. Én nem mondom hogy nagy korkülönbség nem jó...de a kicsi is csodálatos, hidd el nem arról szól hogy valaki nem akar dolgozni menni :))) mondom ezt úgy, hogy átéltem, és anyaként is átélem a kis korkülönbséget - dolgozni meg egyáltalán nem kéne visszamennem ha nem akarnék - tehát tényleg ez nem volt szempont..
2018. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
az osztott figyelemről megint csak azt tudom mondani, hogy sem én, sem a nővérem nem emlékszünk ez miatti konfliktusra gyerekkorunkból, pedig nem hogy egymás miatt nélkülöznünk kellett a figyelmet, még van egy bátyánk is, szintén kis korkülönbséggel. anyukám azt meséli mindig, a tesómnak egykén jutott a nagy figyelem, a nővérem ezen lazított, engem meg jóformán a szomszédok neveltek :)))) mégis nagyon jó a kapcsolatom édesanyámmal és a testvéreimmel is.
2018. márc. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Megvan a véleményem arról, aki azt gondolja, azért kell kis korkülönbség, mert nem akarnak a nők dolgozni! :O

Szerinted az Anyaság nem munka?

És nem tökölsz, piszkálod az orrod 8 órán keresztül egy irodában, hanem 24 órás műszak! Nincs szabadság, nincs cigiszünet!

Ezért nem szaporodik a magyar ember, mert ilyen előítéletek vannak! Bezzeg a napon barnultak!

2018. márc. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nincs egy év a két fiam között. Kis korkülönbséget szerettünk volna, ez össze is jött. Egyszerre voltak pelenkások, szinte mindent egyszerre csináltak mint az ikrek. Nagyon jó testvérek, mivel egyneműek a játékokból is egyféle kell azonos korosztályú. Barátaik is ugyanazok. Ezek praktikussági szempontok, lehet vitatkozni ez jó vagy rossz. Megterhelő az biztos, főleg az elején. Segitség nélkül nagyon nehéz (mi külső segítséget vettünk igénybe - rendeltük az ebédet, takarítónő jött, tápszert ettek). Éjjel 3-4 órát voltam fenn, kb. 8-9x keltem fel- ergo a házimunkát a két pici mellett már nem volt energiám elvégezni. Természetesen voltak jobb és rosszabb napok. Most 5 és 4 évesek - nagyon jó hogy ilyen kis korkülönbséggel születtek. A fordulópont akkor volt (több pihenés) amikor a nagy oviba ment, akkortól volt könnyebb a dolog.

Kérdésedre a személyes tapasztalatom - egyre többen vállalnak késői gyerekeket és így korban közel egymáshoz. Az oviban látom erre a példát, szinte már ritka a huszonéves anyuka, általában a 40 felé járnak (én is 35, 36 évesen szültem őket).Sőt a huszonéves anyukákat nem is látni, mert a nagyszülők "nevelik" a gyerekeket, őket látom leginkább a gyerek körül.

2018. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!