Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szükség van 2 átmeneti kabátra...

Szükség van 2 átmeneti kabátra egy ovisnak? Nektek van váltás vékony kabát is vagy elég egy?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 14. 16:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

25 fokban vekony kabi? Akkor már a pulcsi is sok.

Nekem még nem jár közösségbe igy kevesebb ruhája van. De van 1 téli vastag, overall 2db, de egy is elég lett volna. Átmeneti 2, ebből is eleg lett volna 1 még illetve ket pufi mellenye, ebből is még elég lett volna 1. Nagyon vékony nincs, ahelyett van a mellény. De ennyi kb kell a gyereknek ha jar bölcsibe, oviba.

2018. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
25 fok volt és jeges hideg szél. De ha vastag kabátot vesz fel, akkor leizzad. A softshell pont jó az ilyen változékony áprilisi időben. Felfogja a szelet, mégsem izzad le. Cippzárt nem kell felhúzni, de ezt ő úgyis érzi magától. Ha melege lenne, akkor pedig leveszi. A gyerekek nálunk mindent csinálhatnak az oviban, fára másznak, pocsolyáznak, ezért mindig kell legyen bent esőnadrág és gumicsizma évszaktól függetlenül. Elkezdtek homokozni is, szóval kizárt, hogy ugyanazt a kabátot adjam rá másnap. Ráadásul ovi után még teszünk egy kitérőt a játszótérre is.
2018. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Télen három overállja volt, két nadrág és egy egyberészes. Mindennap a hóban hempergett és szánkózott. Az oviban csúszkálnak, hógolyóznak. Korcsolyázni is járunk. Igaz, hogy egy nap alatt megszárad az overál is, de inkább veszek többet, minthogy mossak.
2018. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
25%
Sokat vagyunk kint, jo hogy tobb kabat van. Unalmas is lenne mindig ugyanabban. A rokonoktol rengeteg ruhat kapunk szerencsere van mibol valogatni. Szerintem azert minimum 2 jo ha mindenbol van.
2018. ápr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%

Elég egy kabát az átmenetiből. Már nagycsoportos, de mindig elég volt. Téliből kettő volt, egy vastagabb - ehy vékonyabb.

Az átmenetit ki se mosom a szezonban, mert össze se piszkolja, pedig felénk is esik az eső és homokozni is szoktat. Minden nap mosni? Ilyet még senkitől se hallottam.

2018. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
32%
Szerinem nálunk az oviban minden gyereknek több kabátja is van. Minden nap ugyanazt a kabátot adjátok a gyerekre? Szegény gyerek. Miért nem hordotok ti is csak egy kabátot? Úgysem piszkolódik....
2018. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
52%
Kapaszkodj meg, a tavasz pár hét vagy nap mostanában, nekem eleg egy is. Mobdjuk az igaz, hogy van három, de nem is növöm ki őszre valószínű, mint a gyerek. Szíved joga annyit veszel, amennyit akarsz. Vehetnék én is ötöt neki, de minek?
2018. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Azon azért meglepődök, hogy egy ovis nem koszolja össze a kabátját, főleg ha homokozik is. Én nem szeretem piszkos kabátban elküldeni a gyereket sehova. És van, hogy minden héten kimosom, hogy friss legyen. De azt hogy egy szezonban csak egyszer, azért kicsit túlzás szerintem.
2018. ápr. 18. 11:21
 19/28 A kérdező kommentje:
Válaszokat köszi mindenkinek, mind hasznos volt. Inkább veszek egy cserekabátot.
2018. ápr. 18. 11:23
 20/28 anonim ***** válasza:
47%

Minek? Felétek kell még kabát? Nálunk a mellény is csak reggel, de az is határeset.

És igen, képzeld nem lesz piszkos a kabátja. :-) Van ilyen gyerek is. 6 év alatt 2x lett csak fűfoltos a nadrágja, míg másoknak kétnaponta kilyukad egy. Vannak ilyen óvatos gyerekek. A sajat kabátomat is csak egyszer mosom ki ez alatt a másfél hónap alatt, amíg kb tavasz volt. De lehet még annyi sincs, hoszen húsvétkor még nagykabát kellett - most meg elég a pulcsi, póló.

2018. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!