Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szükség van 2 átmeneti kabátra...

Szükség van 2 átmeneti kabátra egy ovisnak? Nektek van váltás vékony kabát is vagy elég egy?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 14. 16:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
5%
Nekem inkább gyerek az és gyerekként is él, akinek két naponta lukas lesz a nadrágja. Mikor legyen gyerek, ha nem most? Tegnap velem kertészkedett a gyerekem óvoda után. Óvodából fűfoltos, piszkos nadrággal hoztam el, kint voltak az udvaron, nálunk ez mindennapos. Az elmúlt hétben 3 nadrág várja, hogy folttisztítóval kimossam. Kétszer öltöztettem tegnap, igaz, nem a kabátját, de ha hűvös lett volna, az is piszkos lesz. Gondolom, te megmondod neki, hogy 1 kabátja és 2 nadrágja van, nehogy piszkosak legyenek. Egy ruha nem a világ vége, pár száz forintért használtan lehet kapni gyerekruhákat. Ez nem jelent akadályt. Egy gyereknél pont a ruha kerül a legkevesebbe, ha valakit csak ez tartana vissza.
2018. ápr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
52%
Soha se mondtam neki, hogy vigyázzon a ruhájára, tévúton jársz :-) kislány amúgy, de én errefelé elég sok gyereket látok, akinek három óra játszóterezés után is vállalható a ruhája, nem csak az enyém ilyen különleges.
2018. ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem életszerű, amit írsz, gyerek nélküliek biztosan el is hiszik neked.
2018. ápr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Én is egyetértek azzal, hogy a gyerek legyen nyugodtan piszkos, próbáljon ki mindent. Lehet fű, homok, föld, kavics...élvezze a gyereklétet és nem fogok azért szólni, ha hempereg a fűben és megfogja a nadrágját, vagy mint ahogy más is írta, kilyukad. Nem azt mondod szándékosan koszolja össze, de ha olyan lesz, nem baj.

Nálunk sem koszolja össze mindenki mindig a játszótéren a nadrágját, de mivel van kavics, és homok is, csúzda is, így másnap tuti nem lehet ráadni a ruhát. Ja, és van olyan hogy át kell öltöztetni mert mondjuk aszfaltkrétáznak és attól a ruha óhatatlanul is olyan lesz.

A héten igaz, hogy meleg van, de a múlt héten még reggel kellett vékony kabát és lehet jövő héten is kell.

2018. ápr. 21. 11:26
 25/28 anonim ***** válasza:
55%

Persze, hogy legyen nyugodtan piszkos, de csak azért nem lököm pocsolyába, tüskés bokorba vagy gáncsolom ki, mert önállóan játszva tiszta marad. :)


Nálunk is bőven elég egy kabát szezononként.

2018. ápr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
34%

6-os vagyok.


Nálunk nem azért van több kabátja a gyerekeknek, mert koszos lesz, hanem azért, mert több fazonra, stílusra van szükség. Ha melegítőben van, akkor sportos dzseki kell. Ha elegánsban, akkor csinosabb kabát. Farmerhez a farmer- vagy a bőrkabatja passzol. Én sem keverem a szezont a fazonnal, a gyerek miért járjon folyton dzsekiben?!

2018. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
47%
Mi mèg nem divatozunk, nem volt még se farmerdzsekije, se bőrdzsekije - nem is lesz még pár évig. A legtöbb időt a játszótéren, udvaron tölti a kabátban. Az az évi pár alkalom bábszínház, színház miatt nem veszek plussz tavaszi kabátot. Mondjuk van csinosabb széldzsekije, de ha hűvösebb van vagy esik az eső, az sokat nem ér. Akkor úgyis a dzseki kell. Biztos sokat megspóroltam így, de a sok kinőtt ruhát már így is alig tudom hová pakolni.
2018. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
64%
Mi se "divatozunk" még. :) Minicsoportosom van. Még nem fordult elő, hogy egy kabát jó legyen a következő szezonra is (őszről tavaszra se jó), így értelmét nem látom még alkalmi kabátnak is. Csak akkor van 1 funkcionális kabátnál többje, ha kap ajándékba másoktól.
2018. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!