Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A családsegítőben miért nem...

A családsegítőben miért nem foglalkoznak azzal, ha a szülő veri a gyereket, miközben bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés

Én ezt tapasztaltam.

Megvárják míg kórházba kerül?



2018. ápr. 14. 21:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha 10 éves, meg tudja mondani, miért kapta a verést. Kérdezd meg tőle. Talán tudtok rá megoldást is, talán beszélned kellene az anyjával. A bűncselekmény nagyon súlyos vád, mindenképpen tisztázni kell miért, hányszor, milyen mértékben veri. Szerintem mielőtt bűncselekményről beszélsz, jó lenne békésen a családon belül rendezni a dolgot. A súlyos vádaskodással elindíthatsz egy lavinát és gondolom, te sem azt akarod illetve inkább elkerülnéd és más megoldást keresnél, minthogy a gyerekek anyját bíróság elé viszed, a gyerekeidnek lesz egy büntetett előéletű anyja, aki talán a munkáját, az egzisztenciáját is elveszíti. Én tudom, milyen aljas anyák vannak, az utóbbi években történtek nagyon durva esetek is, mindenki hallott róluk biztosan. Mi a probléma gyökere a családban? Iszik az anya, linkeskedik, pszichés problémák, munkanélküliség, anyagiak? Vagy a gyerekekkel van a gond: csavargás, rossz társaság, iskolakerülés stb. Vagy mind a kettő?
2018. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha szerinted fenn áll a gyermekbántalmazás, akkor jelezd a gyámügynél, és rögtön kérd, hogy nálad helyezzék el. Ha tényleg veri a gyereket, akkor biztos te sem szeretnéd, hogy egy percig is vele maradjon.

Ha viszont csak feltételezés, akkor kérd a heti váltást.


Vagy csak sárral dobálnád anyukát, de a gyerek nem kéne 24 órában?

2018. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Tudtommal nem iszik az anyuka. Pszichés probléma van nála az biztos, más a felsoroltak közül nincs. Igen, a lavinát szeretném elkerülni. A lányom kissé nehezen kezelhető olykor, de szeretettel, odafigyeléssel orvosolható. Gyakran kiabál velük és legorombítja őket apró dolgokért. Manipulálja őket, és eléri, hogy sajnálatból szeressék a lányai. Ezt teszi az embertársaival, mindenkit próbál manipulálni, bűntudatot ébreszteni, eljátszani, hogy ő milyen szerencsétlen ember, stb...

Antiszociális személyiségzavarral küzd. 95%-ban ráillik amit az ilyen személyről írnak.

A kislányom annyit mondott csak el, hogy azért verte meg, mert nem adta oda amit kért az anyukája, mert nem hallotta. (Halláskárosodása van.)

2018. ápr. 17. 13:25
 14/14 A kérdező kommentje:

Muszáj reagálom az ilyen "Vagy csak sárral dobálnád anyukát, de a gyerek nem kéne 24 órában?" típusú meg nyilvánulásokra.

Egyrészt naiv vagy, mert ne gondold már, hogy azért mert havi pár alkalommal megveri a gyereket az anyuka, azért lép a gyámhivatal. Majd ha kórházba kerül miatta, vagy erős külsérelmi nyoma lesz, akkor talán.

Futottam sok kört ez ügyben és sok esetet hallottam erről. Naiv vagy, ha azt gondolod, nem anya központú a bíróság és a gyámhivatal. Tehetetlen vagyok, mert nem olyan súlyú a bántalmazás és egyén gondviselési problémák, hogy érdemben léphessek vagy pert nyerhessek.

Bár ne kellene az "anyuka" annyi mérget megennem a lányok kapcsán, mint amit megettem az elmúlt évek alatt. A hibát az elején követtem el...

2018. ápr. 17. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!